У Кличка розпрощаються з "Ахметенерго", але платити менше кияни не будуть
Наразі тарифи – на рівні собівартості, тож сподіватися на зниження вартості тепла не доводиться
Про це в інтерв'ю сайту "44.ua" розповів заступник голови КМДА Петро Пантелеєв, передає Depo.Київ.
Він розповів, що контракт з "Київенерго" закінчується 31 грудня 2017,і місто вже підготувало проект рішення про припинення взаємин з цією компанією. Проте технічно контракт буде продовжено до закінчення опалювального сезону, щоб не наражати на місто непотрібним ризикам.
Замість "Київенерго" у Кличка хотіли мати когось з-за кордону. "Ми ведемо консультації з потужними закордонними компаніями, яких хочемо бачити партнерами в управлінні теплоенергетикою міста. Щодо муніципальних структур, то ми будемо управляти теплоенергетикою в форматі КП, поки не знайдеться гідна альтернатива", - зазначив Пантелеєв.
В той же час, він визнав, що "черги з бажаючих" немає, оскільки теплоенергетика столиці в цілому перебуває у кризі. "Є низка серйозних проблем: це система тарифоутворення, взаємини на ринку газопостачання, застаріла інфраструктура, фінансування галузі як такої. Якщо до цього додати ще заборгованість з оплати комунальних послуг, це приблизно 1,2 млрд грн, то зрозуміло, що в таких умовах жодна зарубіжна компанія не буде працювати. Тому зараз ми виправляємо ситуацію з економікою підприємств теплокомуненерго. Інакше перспективи взагалі ніякої немає", – вважає заступник голови КМДА.
Втім, розраховувати на зниження тарифів киянам не доводиться: заміна компанії, за словами представника мерії, не передбачає зміни вартості послуг. На сьогоднішній день основна частина собівартості теплової енергії – це газ, а решта – фонд заробітної плати працівників підприємства, матеріальний ресурс, інвестиційна програма. Прибутку, яким могла б маніпулювати компанія, як такого немає. "Сьогодні тарифи затверджені на рівні собівартості. Це економічно обгрунтований рівень, а тому перспектив зміни вартості комунальних послуг сьогодні ми не бачимо", - вбив всі надії Пантелеєв.
Додамо, також він розповів про те, що місто хоче відмовитися від хлорування води. Для цього треба побудувати завод з виробництва сучасного замінника хлору, на що знадобиться близько 400 млн грн. Крім того, в мерії хочуть побудувати навколо Києва п'ять сміттєпереробних комплексів, аби вирішити проблему утилізації побутових відходів міста.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Київ