У квартирі останнього мешканця садиби Мурашка температура +9°С

У помешканні родини Глухових – останніх мешканців садиби Мурашка  у центрі Києва – відключили комунікації і температура у квартирі становить +11°С

У квартирі останнього мешканця садиби Му…

Про це повідомляє Depo.Київ з посиланням на Facebook громадської активістки Юлії Нікітіної.

"Родина Глухових живе при температурі +11°С в будинку, оскільки Діна Попова, директор Департаменту культури КМДА, відключила в будівлі комунікації", – написала вона.

Водночас Олександр Глухов у коментарях під дописом уточнив, що у помешканні температура +9°С.

Термометр

Нікітіна також повідомила, що Департамент будівництва та житлового забезпечення КМДА офіційно підтвердив, що всі варіанти квартир, які пропонувалися Олександру Глухову, і, які постійно згадує в публічній риториці Діна Попова, пропонувалися йому в період з 1996 по 2005 рік, "коли його виселення автоматично повинно було привести до "реконструкції" пам'ятника і будівництво на його місці адміністративно-житлового комплексу".

Нагадаємо, на початку листопада 2020 року родині Глухових відключили комунікації.

Наступного дня у КМДА відреагували і заявили, що першочергове завдання у ситуації щодо садиби Мурашка – це врятувати будівлі та не допустити людських жертв через їхній аварійний стан. Саме тому було проведено першочергові заходи – перекрито газо- та водопостачання. 

Довідка: Олександр Глухов та його родина – єдині мешканці будинку Пальчевського, пам'ятника архітектури на Малій Житомирській, 12. Ця будівля разом із сусіднім комплексом будівель під номерами 14, 14-а, 14-б, відомих як садиба Мурашка – пам'ятка історії та архітектури Києва. Завдяки їхній принциповості, небажанню виїжджати з будинку (родині запропонована квартира в районі Мишоловки) та боротьбі у судах вдалося вберегти від нищення і пам'ятку під №12, і комплекс під №14.

Садиба Мурашка була передана в приватну власність компаніям "Пантеон-Інвест" і "Вестіга" у 2008 році за мерства Леоніда Черновецького, мешканців будинку почали виселяти на Троєщину. Нові власники планували знести всі будівлі, що є пам'ятками історії та архітектури, і збудувати на їхньому місці готельно-житловий комплекс. У травні 2009 року Українське товариство охорони пам'яток історії та культури занесло садибу до "Червоної книги культурної спадщини України".

29 березня 2011 року Прокуратурою міста Києва було порушено кримінальну справу, а 19 жовтня визнано недійсним договори купівлі-продажу будинків і власників зобов'язали повернути їх до комунальної власності Києва.  У ніч на 28 червня 2013 року в будівлі сталася пожежа – старовинний будинок вигорів і залишився без даху. У квітні 2015 року Генпрокуратура через суд повернула садибу у власність міста.

Нині будинки перебувають в аварійному стані, а зацікавлені особи під прикриттям КМДА не полишають спроб виселити Глухових з будинку. 

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"