У Мінкульті пояснили чутки, про приватизацію "Батьківщини-матері"

Орендар одного з приміщень музею історії України у Другій світовій війні намагається в суді визнати недійсним договір, який забороняє приватизацію майна

Надія Собенко
Журналіст розділу Depo.Київ.
У Мінкульті пояснили чутки, про приватиз…
Фото: УНІАН

Меморіал "Батьківшина-мати" не здається в оренду і жодним чином не може потрапити під приватизацію.

Про це повідомляє Depo.Київ з посиланням на пресслужби МКІП та Національного музею історії України у Другій світовій війні.

"Головна будівля Музею, що увінчується монументом "Батьківщина-мати", не здається в оренду й жодним чином не може потрапити у приватні руки. На балансі Музею обліковується 38 одиниць нерухомого майна загальною площею понад 40 тис. кв. м", – йдеться у повідомленні.

Водночас у музеї повідомили, що орендар одного з приміщень на території Меморіалу, площею 565,1 кв. м, намагається у суді визнати нечинним договір оренди в пункті, що забороняє приватизацію майна.

"Під час повторного розгляду справи Північний апеляційний господарський суд м. Київ задовольнив його вимогу. Проте наголошуємо: на нинішньому етапі це означає лише скасування пункту договору й аж ніяк не приватизацію", – наголосили в музеї.

Фонд держмайна готує оскарження цього рішення у Верховному Суді як такого, що суперечить ст. 4 закону "Про приватизацію державного і комунального майна", яка не дозволяє приватизувати такі об’єкти.

Нагадаємо, раніше ЗМІ повідомили, що ТОВ "Архітектурна майстерня Інка", пов'язана із олігархом Ігорем Коломойським, отримала право на приватизацію меморіалу "Батьківщина-мати".  Рішення, яке фактично дозволяє приватизувати меморіал, ухвалив Господарський суд Києва. Також зазначається, що у цій оборудці фігурує і власник монументу, Міністерство культури.

 

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme