У Прип’яті руйнується легендарний готель "Полісся" (ВІДЕО)

У покинутому після аварії на Чорнобильськіа АЕС місті Прип'ять під впливом природних явищ починає руйнуватися готель "Полісся"

Надія Собенко
Журналіст розділу Depo.Київ.
У Прип’яті руйнується легендарний готель…
Фото: Скріншот

Про це повідомляє Depo.Київ з посиланням на Facebook-сторінку голови Асоціації чорнобильських туроператорів Ярослава Ємельяненка.

"Менше, ніж за місяць до 35-х роковин місто-музей Прип'ять нагадало нам, що йому потрібна увага.Прямо на центральній площі в готелі "Полісся" розійшлись бетонні перекриття на даху. Саме там у 1986 році був розташований штаб коригування роботи вертольотів, що працювали над реактором", – написав він.

Причина руйнації – вода, яка потрапляє в перекриття. Взимку вона замерзає і, розширюючись, руйнує цегляну кладку.

За словами Ємельяненка, торік під час візиту Міністра культури Олександра Ткаченка в Чорнобильську зону обстежувалися перекриття на даху готелю та багато інших будівель Прип'яті.

"Наголошували на негайній необхідності укріплення таких проблемних місць та організації водовідводу з дахів будівель центральної площі. Таких проблемних місць в тих будинках, які подані в плани на збереження і консервацію, – небагато", – зазначив він.

5 квітня до Прип'яті привезли будівельні підпорки, які будуть встановлені спеціалістами ДАЗВ, ДП "ЦППРВ" та ДП "ЦОТІЗ" і перший час зможуть підтримати бетонну панель від остаточного обвалу.

Ємельяненко наголосив, що туристичний магніт України – "Чорнобиль" – щороку приносить в бюджет держави шалені гроші. Наприклад, 2019 року – понад 3 мільярди гривень у економіку країни.

"І це не межа. Частину цих грошей необхідно повертати до Чорнобильської зони. І навіть не стільки у вигляді рекламних роликів та іншої промоції, скільки вже – консервації та підтримання технічного стану локацій. Напередодні 35-х роковин (аварії на ЧАЕС, – ред.), коли вся увага світових ЗМІ прикута до Чорнобиля, ми можемо втратити основну локацію – Прип'ять, адже суттєвий обвал будівлі на центральній площі створить точку неповернення та матиме великий негативний резонанс", – написав він.

За його словами, будь-яка злива чи шквальний вітер можуть зруйнувати будівлю.

Ємельяненко звернувся до Президента Володимира Зеленського та його Офісу.

"Наразі негайно необхідна організація фінансування державних підприємств, що мають право на проведення робіт в Прип'яті задля порятунку міста. Державне агентство України з управління зоною відчуження та підпорядковані державні підприємства при всьому бажанні допомогти, не мають бюджетів на подібні роботи. І у туроператорів, які вижили, за рік карантинів такої можливості теж немає", – написав він.

 

Нагадаємо, у Києві хочуть запустити новий туристичний маршрут до Чорнобиля по Дніпру.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme