ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У скандальній забудові в Десятинному провулку зносять верхні поверхи (ВІДЕО)

У столиці розпочали демонтаж верхніх поверхів скандальної будівлі у Десятинному провулку, 3-5
Depo.
4 червня 2015 10:24
ФОТО: depo.ua
У скандальній забудові в Десятинному провулку зносять верхні поверхи (ВІДЕО)
У скандальній забудові в Десятинному провулку зносять верхні поверхи (ВІДЕО)

Про це повідомляє Київ.depo.ua з посиланням на прес-службу КМДА.

Зазначимо, що зносити два незаконні поверхи почали ще 29 травня.

"На сьогодні дійсно є перемога, в якій всі отримали зиск: громадськість, яка довела, що можливо досягти, щоб забудовники дотримувалися містобудівних вимог; ЮНЕСКО, яке давало відповідні висновки і коментарі, що не може в цій стародавній частині міста бути таких будівель; міська влада, яка довела, що може примусити виконувати прийняті рішення", - сказав секретар Київради Олексій Резнікова, який 3 червня відвідав будівництво.

Він також додав, що і забудовник отримав зиск, бо "проявив сьогодні дуже велику мужність".

"Я розумію, що комерційно дуже дорогі квадратні метри тут, але вони довели, що є представниками соціально відповідального бізнесу, який може йти на компроміс", - прокоментував Резніков.

Він наголосив, що дане питання було вирішено не через сутички і ламання парканів, а через цивілізовані перемовини і голосування в Київраді.

"Забудовник самостійно виконав наші вимоги і почав демонтаж зайвих поверхів. А ми йому просто трішечки допомогли. І коли взяв до рук кувалду, то одразу згадав слова Франка: "Лупайте сю скалу! Нехай ні жар, ні холод. Не спинить вас!", - сказав секретар Київради.

Він відзначив, що після консультацій зі спеціалістами буде визначено термін, протягом якого забудовник має завершити демонтажні роботи.

Нагадаємо, Київрада зобов'язала забудовника і колишнього регіонала Володимира Зубика протягом місяця знести верхні поверхи скандального комплексу, який він зводить у Десятинному провулку на замовлення УПЦ КП. Рішення про вимогу знизити висоту будівлі до 27 метрів було прийняте ще на початку лютого, однак його не виконували.

Пізніше, на початку травня, компанія "БК "Інтергал-Буд", яка виступає генпідрядником скандального комплексу у Десятинному провулку на замовлення УПЦ КП, заявила, що не має наміру зносити 2 поверхи будівлі на вимогу міської влади, бо не отримувала відповідних листів про необхідність демонтажу.

Тоді ж у забудовника запевнили, що "всі дозвільні документи по даному об'єкту були отримані вчасно і у порядку, встановленому державними нормами", а висота будівлі не вища за будинки, що розташовані поруч.

Більше новин про життя столиці читайте на kyiv.depo.ua.