UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

У центрі Києва заради будівництва офісного центру розбирають садибу ХІХ століття (ФОТО)

На бульварі Шевченка у центрі Києва замість двоповерхової садиби кінця ХІХ ст планують побудувати офісний центр. Історичну будівлю демонтують

Надія Собенко
Журналіст розділу Depo.Київ.
У центрі Києва заради будівництва офісно…
Фото: Facebook Дмитра Перова

У Києві на бульварі Шевченка, 4, почали демонтаж історичної двоповерхової садиби кінця ХІХ ст. та флігеля. 

Про це у Facebook написав юрист, активіст "Мапи реновації" Дмитро Перов, повідомляє Depo.Київ.

"Віроломно, без оголошення війни… У Києві почали демонтаж чергової історичної будівлі! Мова йде про двоповерхову садибу кінця ХІХ ст. та флігель розташовані на другій лінії забудови колишнього Бібіковського, а тепер бульвару Шевченка", – написав він.

За словами Перова, фасад будівлі тривалий час стояв завішеною, а у вихідні, будівельники взялися за демонтаж внутрішньої забудови, місце якої має зайняти офісний центр з багаторівневим підземним паркінгом.

Будинок на бульварі Шевченка, 4, відомий сторінками із життя студента-дисидента Дмитра Багрова, який застрелив імперського прем’єра Столипіна у стінах Київської опери.

Садиба на бульварі Шевченка, 4

Садиба на бульварі Шевченка, 4

РОбочі біля садиби на бульварі Шевченка, 4

Допис Перова

Як розповів краєзнавець Антон Короб, збудовано цей флігель 1874 за проєктом відомого архітектора Олександра Шіле як особняк Людвіга Казимировича Горецького –  лікаря-дерматолога, доктора медицини, перший директор університетської дерматологічноі клініки. А поруч –  унікальний зразок збережених служб –  господарських приміщень зі стайнями, каретним сараєм.

Нагадаємо, на столичній вулиці Тургєнєвській демонтували паркан забудовника навколо історичної садиби Маліна  XIX століття. Забудовник не мав дозволу на проведення робіт, а на вимоги припису благоустрою прибрати коснтрукцію самостійно не реагував. 

Як відомо, демонтаж садиби Маліна почався в серпні, але згодом його припинили через розголос.

31 серпня Київрада ввела мораторій на реконструкцію чи капремонт історичних будівель ХІХ-ХХ століття. Це рішення має сприяти створенню умов для захисту та охорони історичних будівель на період їх виявлення та дослідження, чіткого визначення охоронного статусу таких об'єктів і збереження історичної самобутності міста.

Заступник голови КМДА Володимир Прокопів оприлюднив перелік об’єктів, які попадають під дію мораторію. У списку є і будівля на Тургенєвській.

 

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme