Київрада ввела мораторій на реконструкцію чи капремонт історичних будівель

У Київраді вважають, що це рішення буде сприяти створенню умов для захисту та охорони історичних будівель на період їх виявлення та дослідження

Надія Собенко
Журналіст розділу Depo.Київ.
Київрада ввела мораторій на реконструкці…
Фото: Скріншот

У Києві ввели мораторій на реконструкцію та/або капітальний ремонт зі зміною об’ємно-просторових параметрів історичних будівель ХІХ-ХХ століття з метою унеможливлення їх знищення.

Таке рішення підтримали 99 депутатів, повідомляє Depo.Київ.

За словами заступника міського голови – секретаря Київради Володимира Бондаренка, це рішення буде сприяти створенню умов для захисту та охорони історичних будівель на період їх виявлення та дослідження, чіткого визначення охоронного статусу таких об'єктів і збереження історичної самобутності міста.

"Неможливо захистити будинки без статусу, досі 1 469 об’єктів не включені до реєстру, тому за дорученням Київського міського голови Віталія Кличка на засідання Київради внесено цей проєкт рішення на тимчасову заборону (мораторій) на реконструкцію та/або капітальний ремонт зі зміною об’ємно-просторових параметрів історичних будівель до повного дослідження та визначення історичної та культурної цінності цих об’єктів згідно із Законом України "Про охорону культурної спадщини", – зазначив він.  

Нагадаємо, міністра культури та інформаційної політики України Олександра Ткаченка та голову поліції Києва Івана Вигівського запросили на сесію Київради, аби заслухати інформацію про діяльність у сфері охорони культурної спадщини у Києві та інформацію про стан законності і боротьби зі злочинністю у столиці.

Олександр Ткаченко повідомив, що перебуває у відпустці і на засідання Київради прийде його заступниця Світлана Фоменко.

За словами Кличка, за останні три роки та І півріччя цього року столична влада звернулася до Мінкульту з проханням внести до Держреєстру нерухомих пам’яток України понад 1,5 тисячі будівель. З 2018 року МКІП заніс до передіку усього 73 об’єкти.

Зазначимо, що між мером Києва і головою КМДА Віталієм Кличком та очільником МКІП Олександром Ткаченком часто виникають суперечки щодо збереження історичної спадщини столиці. У Києві останнім часом почастішали випадки знесення історичних будівель і обидва представники влади перекладають відповідпальність за руйнування історичних пам'яток. Як приклад можна згадати боротьбу мід владою Києва та МКІП за Гостиний двір, знищення будівлі "Квіти України", знесення будівлі колишнього військового сухарного заводу на вулиці Протасів Яр, 3 чи зруйнованої садиби Барбана

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme