Ткаченко розповів, як Мінкульт рятуватиме Гостиний двір у Києві
Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко розповів про майбутнє Гостиного двору у Києві
- Київ
-
5 липня 2021 13:58

Про це повідомляє Depo.Київ з посиланням на блог міністра на LB.ua.
За словами Ткаченка, після передачі Гостиного двору на баланс Мінкульту, відомство насамперед готує звернення до суду щодо незаконного перебування охорони попередніх власників на території пам’ятки і їх виселення.
"Другий етап: зберемо робочу групу з питань концепції і організуємо зустрічі з активістами для напрацювання спільного бачення пам’ятки, як культурно-мистецького простору. І вже в подальшому – розробка проектно-кошторисної документації та перші протиаварійні роботи. Безпосередньо фінансування здійснюватиметься у межах програми "Велика реставрація", – написав міністр.
ВІн наголосив, що Гостиний Двір у жодному разі не буде переданий під приватну забудову.
"Ніяких жилих комплексів, магазинів, жодної хаотичної забудови. Цю пропозицію, впевнений, підтримує більшість. Задля прозорості процедури, до кожного кроку буде залучена громадськість і спільні пропозиції будуть оголошені публічно. Історичний центр Києва має залишатися історичним. Точкові вкраплення сучасних модернових будівель в таких місцях не тільки псують архітектурний стиль районів, а й руйнують душу міста. Чого ми не допустимо", – зазначив Ткаченко.
Міністр також зауважив, що внесення Гостиного Двору до пам'чток національного значення допоможе прискорити процес порятунку.
Нагадаємо, 29 червня Фонд державного майна України передав Гостиний двір у Києві до сфери управління Міністерства культури та інформаційної політики.
Як відомо, столичний Гостиний двір отримав статус пам'ятки національного значення.
16 червня на паркан, яким оточений Гостиний Двір на столичній Контрактовій полощі повісили плакат "Велике будівництво".
Як відомо, раніше екс-нардеп Ігор Луценко заявив, що міністерство культури та інформполітики в особі очільника Олександра Ткаченка остаточно заблокувало передачу Гостиного двору з державної власності у комунальну власність Києва.
Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко хоче створити у Гостиному дворі у Києві Музей сучасного мистецтва та культурний хаб.
11 лютого Київрада ухвалила звернення до Кабміну щодо невідкладної та безоплатної передачі Гостиного двору у комунальну власність територіальної громади міста Києва.
За словами міністра культури Олександра Ткаченка, МКІП не хоче віддавати Гостиний двір Києву, бо побоюється, що його на місці з’явиться черговий ТРЦ.
Довідка: Гостиний двір – будівля, зведена на початку у 1809 році на Подолі у Києві. У серпні 2011 року Гостиний двір виключили з переліку памʼятників архітектури, у квітні 2012 року Київрада дала дозвіл на реконструкцію будівлі під торгівельно-офісний центр.
У наступні роки відбувалася боротьба за Гостиний двір у судах.
Гостиний двір стоїть без даху, вікон і штукатурки ще з зими 2013 року. У 2014-2016 суди скасували дозвіл на виконання будівельних робіт, після чого роботи припинилися. У 2018 році суд розірвав договір оренди і зобов’язав "Укрреставрацію" повернути будівлю – пам’ятку архітектури "Гостинний двір" Регіональному відділенню ФДМУ по місту Києву.
Передбачалося, що для початку консерваційних робіт та подальшої реставрації Фонд держмайна має передати Гостиний двір на баланс міста.
Київська міська рада кілька разів звернулася до Кабінету Міністрів із проханням передати на баланс столичної громади цю будівлю із зобов’язанням зберегти за нею функцію культурного закладу і не приватизовувати.
Наприкінці 2019 року Мінкульт – тоді ще очолюваний Володимиром Бородянським – заявляв, що не зацікавлений у тому, щоби брати в державне управління Гостиний двір, мовляв, вирішувати долю будівлі має у першу чергу громада Києва.
Восени 2020 року та сама "Укрреставрація" у зверненні до прем’єр-міністра Шмигаля запропонувала приватизувати Гостиний двір і розмістити там "громадські та культурно-мистецькі об’єкти".
Всі новини Києва читайте на Depo.Київ
Всі новини на одному каналі в Google News
- 18:30 САП відкрила кримінальне провадження проти в.о. віцепрем'єрки Стефанішиної
- 17:50 Рада відправила у відставку уряд Шмигаля
- 16:30Ченнінг Татум у трейлері комедії "Грабіжник за покликанням": правдива історія про злочинця, який переховувався в магазині іграшок ФОТО Відео
- 11:53Посадовці медзакладу на Київщині підозрюються у махінаціях з мільйонними збитками
- 19:10Кличко закликав парламент не позбавляти військових допомоги від столичної громади
- 16:37Київ отримав від Тампере ще пасажирські автобуси, які використовуватимуться для гуманітарних цілей, – Кличко ФОТО
- 16:01 Шмигаль подав у відставку з посади прем'єра (ДОКУМЕНТ)
- 15:22Завтра розпочнеться реставрація Будинку Євменія Зеленського (Садиби Зеленських), – КМДА
- 13:55 Рада ратифікувала угоду про створення Спецтрибуналу щодо злочину агресії проти України
- 09:40Під час повітряної атаки на Київщині ефективно працювали перехоплювачі дронів з "Чистого неба"
- 22:05В Києві тимчасово зупинять фунікулер
- 18:48Під Бучею копи застрелили чоловіка, який кинув в них гранату (ФОТО) ФОТО
- 15:50За пів року у 22 медзакладах країни проведено 304 пересадки органів
- 22:17"Тоталітаризмом тхне все сильніше", – Кличко про дії влади
- 20:36Іспити у розпалі: Як українські ветерани вступають до Київського національного університеті будівництва та архітектури ФОТО
- 19:45 В Одесі затримали іноземця, який застрелив у Києві власника СТО ФОТО Відео
- 19:20 ДБР оголосила підозру голові "Центру протидії корупції" Шабуніну
- 21:33Працюють верхолази, слідчі та кінологи: У столиці продовжують ліквідовувати наслідки нічного ворожого удару (ВІДЕО) Відео
- 21:1111 посадовців КМДА отримали підозру за збитки завдані міському бюджету, що сягнули майже 200 млн грн