Ткаченко переміг Кличка: Гостинний двір на Подолі передали Мінкульту, а не Києву
Фонд державного майна України передає Гостиний двір у Києві до сфери управління Міністерства культури та інформаційної політики
- Київ
-
18 червня 2021 16:43

Про це повідомляє Depo.Київ з посиланням на Телеграм-канал міністра культури та інформаційної політики Олександра Ткаченка.
"Вчора відбулось перше засідання комісії з питань передачі пам’ятки національного значення. До неї увійшли представники МКІП, заповідника Софія Київська та ФДМУ. А сьогодні комісія оглянула об’єкт та винесла рішення, що передача Гостиного двору в управління МКІП відбудеться 29 червня", – написав він.
За словами міністра, після завершення передачі розпочнеться розробка проектно-кошторисної документації та перші протиаварійні роботи для збереження історичної будівлі.
Нагадаємо, що столичний Гостиний двір отримав статус пам'ятки національного значення.
16 червня на паркан, яким оточений Гостиний Двір на столичній Контрактовій полощі повісили плакат "Велике будівництво".
Як відомо, раніше екс-нардеп Ігор Луценко заявив, що міністерство культури та інформполітики в особі очільника Олександра Ткаченка остаточно заблокувало передачу Гостиного двору з державної власності у комунальну власність Києва.
Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко хоче створити у Гостиному дворі у Києві Музей сучасного мистецтва та культурний хаб.
11 лютого Київрада ухвалила звернення до Кабміну щодо невідкладної та безоплатної передачі Гостиного двору у комунальну власність територіальної громади міста Києва.
За словами міністра культури Олександра Ткаченка, МКІП не хоче віддавати Гостиний двір Києву, бо побоюється, що його на місці з’явиться черговий ТРЦ.
Довідка: Гостиний двір – будівля, зведена на початку у 1809 році на Подолі у Києві. У серпні 2011 року Гостиний двір виключили з переліку памʼятників архітектури, у квітні 2012 року Київрада дала дозвіл на реконструкцію будівлі під торгівельно-офісний центр.
У наступні роки відбувалася боротьба за Гостиний двір у судах.
Гостиний двір стоїть без даху, вікон і штукатурки ще з зими 2013 року. У 2014-2016 суди скасували дозвіл на виконання будівельних робіт, після чого роботи припинилися. У 2018 році суд розірвав договір оренди і зобов’язав "Укрреставрацію" повернути будівлю – пам’ятку архітектури "Гостинний двір" Регіональному відділенню ФДМУ по місту Києву.
Передбачалося, що для початку консерваційних робіт та подальшої реставрації Фонд держмайна має передати Гостиний двір на баланс міста.
Київська міська рада кілька разів звернулася до Кабінету Міністрів із проханням передати на баланс столичної громади цю будівлю із зобов’язанням зберегти за нею функцію культурного закладу і не приватизовувати.
Наприкінці 2019 року Мінкульт – тоді ще очолюваний Володимиром Бородянським – заявляв, що не зацікавлений у тому, щоби брати в державне управління Гостиний двір, мовляв, вирішувати долю будівлі має у першу чергу громада Києва.
Восени 2020 року та сама "Укрреставрація" у зверненні до прем’єр-міністра Шмигаля запропонувала приватизувати Гостиний двір і розмістити там "громадські та культурно-мистецькі об’єкти".
Всі новини Києва читайте на Depo.Київ
Всі новини на одному каналі в Google News
- 08:02На Київщині через повітряну атаку спалахнули пожежі, пошкоджені багатоповерхівки
- 07:01Окупанти вдарили по Києву:, постраждали щонайменше 14 людей
- 17:50Три військові підрозділи отримали ще 2350 дронів різних типів від столичної громади, — Кличко
- 16:25Брати Клички передали столичному центру реабілітації сучасні ноутбуки для лікарів та пацієнтів
- 21:18Трасу Київ-Чоп після вибуху на Житомирщині перекрили в обох напрямках
- 17:29Рейтинг BoxRec: Брати Клички та Олександр Усик – найкращі боксери за всю історію України
- 17:00 За Чернишова, якого підозрюють у хабарництві, внесли 120 млн гривень застави
- 16:10"Українська команда" передала бійцям на Дніпропетровський напрямок 12-тонну вантажівку з гідробортом Відео
- 15:24Керівник КМВА хоче примусити київську владу порушити закон, - директор безпекового департаменту КМДА про модульні укриття
- 12:30Силовики перейшли до наступного етапу тиску на столичних депутатів, щоб протиснути свого секретаря Київради, - екснардеп
- 20:16На Київщині затримали фальшивомонетників, "продукіцю" яких не розпізнавали навіть розрахункові машини банків Відео
- 19:10На Рівненщині вантажний потяг зійшов з рейок: Пасажирські поїзди затримуються
- 17:15 Колишній керівник Броварського ТЦК володіє елітною нерухомістю та автопарком на 1 мільйон доларів, — "Слідство.Інфо" Відео
- 15:43Три методики імплантації зубів: усі нюанси Актуально
- 10:22На кордоні з Польщею в багажі у двох киян знайшли цінностей на 12 млн грн
- 20:21Як я продав свою BMW через автовикуп і не пошкодував Актуально
- 15:03Кличко відсторонив свого першого заступника Миколу Поворозника на час розслідування: "Покривати нікого не буду"
- 12:26На Київщині оголосили підозри військовим, що проігнорували бойовий наказ
- 20:06За пів року поліція покарала більше 6 тисяч водіїв за паркування на місцях для осіб з інвалідністю