На Гостиний двір у Києві повісили знак "Великого будівництва" (ФОТО)

 На паркан, яким оточений Гостиний Двір на столичній Контрактовій полощі повісили плакат "Велике будівництво"

Надія Собенко
Журналіст розділу Depo.Київ.
На Гостиний двір у Києві повісили знак "…
Фото: Facebook Ігоря Луценка

Про це повідомляє Depo.Київ з посиланням на Facebook-cторінку екснардепа, активіста Ігоря Луценка.

"Сьогодні з'явилася інформація, що на Гостиний Двір повісили плакат "Велике будівництво". Мабуть, Олександр Ткаченко (міністр культури та інформаційної політики, – ред.) виконав нарешті свою обіцянку і знайшов кошти на консервацію і на відновлення об'єкту, вигнав звідти рейдерів з оточення Януковича", – написав він.

За словами Луценка, Гостиний Двір чекає на проєкт реставрації.

"Очікуємо на проект реставрації та на концепцію розвитку будівлі, адже з Нового року, як Олександр Ткаченко зупинив передачу Двору киянам, пройшло вже півроку", – зазначив він.

Пост Луценка

Водночас ні в Мінкульті, ні сам міністр поки що не підтвердили інформацію, що Гостиний Двір передали їм на баланс.

Читайте також: Роки очікування заради знищення: Чи стане Гостиний двір черговим ТРЦ часів Кличка

Нагадаємо, столичний Гостиний двір отримав статус пам'ятки національного значення.

Раніше екс-нардеп Ігор Луценко заявив, що міністерство культури та інформполітики в особі очільника Олександра Ткаченка остаточно заблокувало передачу Гостиного двору з державної власності у комунальну власність Києва.

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко хоче створити у Гостиному дворі у Києві Музей сучасного мистецтва та культурний хаб.

11 лютого Київрада ухвалила звернення до Кабміну щодо невідкладної та безоплатної передачі Гостиного двору у комунальну власність територіальної громади міста Києва.

За словами міністра культури Олександра Ткаченка, МКІП не хоче віддавати Гостиний двір Києву, бо побоюється, що його на місці з’явиться черговий ТРЦ.

Довідка: Гостиний двір – будівля, зведена на початку у 1809 році на Подолі у Києві. У серпні 2011 року Гостиний двір виключили з переліку памʼятників архітектури, у квітні 2012 року Київрада дала дозвіл на реконструкцію будівлі під торгівельно-офісний центр.

У наступні роки відбувалася боротьба за Гостиний двір у судах.

Гостиний двір стоїть без даху, вікон і штукатурки ще з зими 2013 року. У 2014-2016 суди скасували дозвіл на виконання будівельних робіт, після чого роботи припинилися. У 2018 році суд розірвав договір оренди і зобов’язав "Укрреставрацію" повернути будівлю – пам’ятку архітектури "Гостинний двір" Регіональному відділенню ФДМУ по місту Києву.

Передбачалося, що для початку консерваційних робіт та подальшої реставрації Фонд держмайна має передати Гостиний двір на баланс міста.

Київська міська рада кілька разів звернулася до Кабінету Міністрів із проханням передати на баланс столичної громади цю будівлю із зобов’язанням зберегти за нею функцію культурного закладу і не приватизовувати.

Наприкінці 2019 року Мінкульт – тоді ще очолюваний Володимиром Бородянським – заявляв, що не зацікавлений у тому, щоби брати в державне управління Гостиний двір, мовляв, вирішувати долю будівлі має у першу чергу громада Києва.

Восени 2020 року та сама "Укрреставрація" у зверненні до прем’єр-міністра Шмигаля запропонувала приватизувати Гостиний двір і розмістити там "громадські та культурно-мистецькі об’єкти".

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme