У Зеленського розповіли, коли почнуть будувати нову окружну навколо Києва

Перша частина нової обхідної дороги навколо Києва буде розташована між Варшавською та Львівською трасою в напрямку Житомира

Надія Собенко
Журналіст розділу Depo.Київ.
У Зеленського  розповіли, коли почнуть б…
Фото: flickr

Для будівництва Київської обхідної дороги (КОД) залучають іноземні інвестиції і гроші вже є. 

Як інформує Depo.Київ, про це заступник голови Офісу президента Кирило Тимошенко сказав в інтерв'ю Forbes Україна.

За його словами, угоду з інвестором підпишуть "десь через місяць", а потім її має ратифікувати Верховна Рада.

"Не можу назвати імʼя інвестора. Ми підписали документи про нерозголошення. Це міжурядова угода — консорціум кількох країн. У будь-якому випадку, гроші вже є", — заявив Тимошенко.

Він зазначив, що перша частина нової обхідної дороги навколо Києва буде розташована між Варшавською та Львівською трасами у напрямку Житомира. Цю ділянку почнуть будувати у 2021 році.

Нагадаємо, за словами президента Володимира Зеленського, будівництво Київської обхідної дороги планують розпочати вже цього року. Автошлях має з'єднати Житомирську та Одеську траси.

Проєкт Київська обхідна дорога (КОД) заплановано реалізовувати протягом чотирьох років. Зараз проєктуються дві ділянки, ще на дві оголошено тендери. 

Також відомо, що до будівницва Київської обхідної дороги залучать американців.

Київська обхідна дорога – це мегапроєкт Укравтодору, що передбачає спорудження напівкільця загальною протяжністю близько 150 км. Він допоможе вивести транзитні потоки руху транспортних засобів за межі Києва та з’єднає ключові автомобільні дороги М-07 Київ – Ковель, М-06 Київ – Чоп, М-05 Київ – Одеса та Н-01 Київ – Знам’янка. Далі об’єднає автомобільні дороги Н-08 Бориспіль – Маріуполь та М-03 Київ – Харків та обхід м. Бровари. 

Як відомо 3 червня Верховна Рада ухвалила законопроєкт №5309, який вносить правки до Закону України "Про публічні закупівлі"

Як зазначили у Мінінфраструктури, тепер будівництво Київської обхідної дороги можна проводити за міжнародним форматом контрактів EPC+F. До цього в українському законодавстві подібних можливостей не було.

Довідка:  EPC+F – це абревіатура з назв чотирьох етапів реалізації проєктів: проєктування — закупівля — будівництво — фінансування. Йдеться про те, що на конкурентних торгах підрядник визначатиметься не лише за ціновим критерієм, а й за умовами залучення фінансування. Тобто підрядник не лише проєктує та будує, але й забезпечує можливості фінансування для виконання цих робіт.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme