В Україні нарешті взялися за реформу територіальної оборони

Громадськість спільно з військовими та представниками влади вирішила вдосконалити територіальну оборону

15 грудня 2016 року відбулися наймасштабніші громадські слухання з питань побудови територіальної оборони України, повідомляє Depo.Київ з посиланням на Рух сприяння територіальній обороні України.

На слухання зареєструвалися більше 140 учасників, які представляють 80 громадських обєднань з усієї України, від Івано-Франківська до Луганщини. Крім громадських активістів, захід відвідали представники Генерального штабу ЗСУ, адміністрації Президента України, Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Ради національної безпеки та оборони України, вищих навчальних закладів України.

Під час заходу громадські активісти мали можливість отримати офіційну інформацію від фахівців Генерального штабу та Командування Сухопутних військ, а також задати питання та висловити свою точку зору щодо поточного стану територіальної оборони та можливостей для її вдосконалення.

Крім доповідей військового керівництва, під час слухань учасники поділилися досвідом із створення й функціонування підрозділів ТрО в різних регіонах України та заслухали інформацію про організації Руху сприяння територіальній обороні. Доповіді учасників були відібрані згідно рейтингового голосування, під час якого самі активісти затвердили найбільш цікаві теми.

Даний захід став важливим кроком на шляху до об'єднання всіх громадських ініціатив, які опікуються територіальною обороною України та активно допомагають у формуванні підрозділів ТрО Збройних сил України. Світовий досвід вказує на те, що найбільш ефективні системи територіальної оборони базуються саме на громадських обєднаннях і чим краще їм вдається консолідуватися, тим більш дієздатними є сили тероборони.

Наслідком громадських слухань з питань побудови територіальної оборони стало налагодження звязків та обмін досвідом між різними суб'єктами системи територіальної оборони України, а також підготовка звернення до вищого військового та політичного керівництва держави з конкретними пропозиціями щодо вдосконалення існуючого стану тероборони та законодавчими ініціативами, спрямованими на якісне реформування цієї сфери.

Цікавими також є результати опитування, яке провели організатори під час реєстрації учасників. Так, зокрема кардинально змінився характер відносин між громадськими обєднання та військовими комісаріатами: 69.8% респондентів повідомили, що мають конструктивний діалог з місцевими військовими комісарами і лише 2.3% повідомили, що воєнком відмовився співпрацювати. Ще рік тому більшість громадських активістів скаржилися на небажання військкоматів співпрацювати у сфері територіальної оборони.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme