Вандали познущалися над пам'ятником Щорсу в Києві

Невідомі відпиляли передню кінцівку коняки, на якій "сидить" Щорс

Depo.
21 березня 2017 10:06
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє Depo.Київз посиланням на Facebook-сторінку киянина Vova Vorotniov.

Ось так наразі виглядає пам'ятник.

Нагадамо, у жовтні минулого року стало відомо, що вже готовий проект демонтажу пам'ятника Щорсу.

1 липня у Мінкульті заявляли, що пам'ятник Миколі Щорсу у центрі столиці можуть позбавити охоронного статусу лише після всестороннього обговорення цього питання. Тоді у відомстві нагадали, що пам'ятник Щорсу включений до Держреєстру нерухомих пам'яток рішенням Кабміну, охоронний номер 260055-Н.

У той же час, у столичній мерії заявляли, що пам'ятник червоному командиру перебуває у черзі на демонтаж згідно закону про декомунізацію. Втім, згідно чинної постанови Кабміну № 928 від 3 вересня 2009 року, монумент внесено до Реєстру об'єктів культурної спадщини національного значення.

За даними КМДА, Мінкульт має змінити статус пам'ятника після чого його демонтують. Як би там не було, але багато експертів та архітекторів вважають, що пам'ятник Щорсу є витвором монументального мистецтва. Зокрема, це підтверджували також і в Департаменті містобудування та архітектури столичної мерії.

Націоналісти вже кілька разів анонсували знесення монументу. Так, члени руху ОУН раніше заявляли, що 24 серпня о 15:00 самостійно демонтують пам'ятник Щорсу, якщо до Дня Незалежності цього не зробить влада Києва. Але пам'ятник й досі не демонтований.

Довідка: Микола Щорс – радянський військовий діяч періоду російсько-української війни 1917—1922 років.

Більше про життя столиці та області читайте на Depo.Київ