Вибори-2015: Омельченко йде на Київ з людьми Черновецького і екс-регіоналами
Екс-мер столиці Олександр Омельченко набрав команду на вибори. Серед кандидатів у депутати – члени молодої команди Черновецького, екс-регіонал і "родичі-свати"
- Київ
-
2 жовтня 2015 22:20
У 2006 році під час передвиборчих перегонів за крісло мера Києва Олександр Омельченко і Леонід Черновецький не приховували своєї антипатії один до одного. Омельченко тоді був очільником столиці, а Леонід Черновецький - лише претендентом на його заміну. Сан Санич тоді програв Леоніду Михайловичу. Омельченко нещадно критикував дії космічного мера, мовляв, молода команда не справляється із завданням щодо забезпечення функціонування столиці. Втім, як кажуть - часи змінюються... Партія "Єдність" оприлюднила список кандидатів на вибори до Київради. Depo.Київ проаналізував, хто хоче стати депутатом під крилом Омельченка.
Костянтин Яловий є сином колишнього секретаря Київради часів мера Омельченка Володимира Ялового. Йому лише 31 рік. Більше того, Яловий-молодший перебуває у родинних зв`язках з колишнім депутатом-регіоналом Віктором Пилипишиним, одружившись на його дочці ще у 2006 році. Коли Пилипишин очолював Шевченківський район столиці, Костянтин Яловий, вже будучи його зятем, керував цілим відділом житлового господарства в управлінні ЖКГ району. І це у 25 років. Хоча за освіто Яловий є економістом і до ЖКГ жодного відношення тоді не мав. Наразі зять Пилипишина веде активну діяльність на Нивках, де буде балотуватися у депутати Київради. Тут він годує дітей потенційних виборців солодкою ватою, а ще катає їх на теплоході по Дніпру.
Олександр Бродський є діючим депутатом Київради і входить до фракції "Єдність". Це соратник колишнього голови Шевченківського району і народного депутата від Партії регіонів Віктора Пилипишина. Звичайно зараз Олександр Бродський не хоче пишатися цими зв`язками, але ще кілька років тому він був лідером осередку ГО "Кияни передусім" на столичному Сирці. Ця громадська організація і належить Віктору Пилипишину.
Крім того, Олександра Бродського називають "королем підземелля". Кілька років тому столична влада придумала, як відремонтувати підземні переходи. Були проведені масштабні конкурси із залученням інвесторів. Схема така: інвестор ремонтує переходи і підтримує їх у належному стані, а взамін цього може облаштовувати в них торгові павільйони. І гребти гроші. Кілька компаній, пов`язаних з Олександром Бродським отримали ласі шматки, наприклад, підземні переходи у центрі Києва. Сам політик не приховував цього і навіть роздавав ЗМІ коментарі стосовно того, як зробить із забитих переходів "палаци". Нещодавно Бродський став відомим завдяки продажу картоплі за заниженими цінами у мікрорайоні Сирець, де буде балотуватися у депутати Київради.
Алла Шлапак у 2008 році пройшла до Київради за списком "Блоку Леоніда Черновецького". Космічний мер доручив Аллі Василівні керувати постійною комісією з питань гуманітарної політики. Крім того, вона була і співголовою "БЛЧ" у Київраді. Те що Шлапак мала наближені ділові стосунки з Черновецьким доводить і той факт, що свого часу Леонід Михайлович зробив її навіть своїм заступником. На посаді заступниці очільника Києва Шлапак курувала питання соціального захисту і охорони здоров`я Києва. "Любімиє бабушкі" Черновецького залюбки отримували від влади Києва подачки у вигляді 50-100 гривень. У цій "схемі" брала участь і Алла Василівна. Минулого року Шлапак пройшла до Київради по одному з округів на Печерську. Конкуренти звинувачували екс-соратницю Черновецького у підкупі виборців, шляхом роздачі продуктових наборів. Навіть скарги писали до ЦВК. Втім, це не завадило Аллі Василівні знову стати депутатом Київради. До слова, свого часу Леонід Черновецький використовував схему роздачі мешканцям столиці пакетиків з їжею...
Сергій Кримчак дуже рано пішов у політику. Вже у 19 років він став депутатом Дарницької районної районної ради. В 21 рік Кримчак йде на підвищення і стає вже депутатом Київради від "Блоку Леоніда Черновецького". Тут йому довіряють дуже хлібне місце - секретар земельної комісії. І понеслося. Депутати Черновецького дуже полюбляли з голосу вносити питання на затвердження Київради. У більшості випадків це були питання про виділення землі тм чи іншим особам. Тодішній секретар земельної комісії не був виключенням. Таким чином вони оминали затвердження проектів рішень профільними комісіями, що апріорі ставило під сумнів легітимність голосування за виділення деяких земельних ділянок. Скільки так було затверджено питань - одному Богу відомо.
Влітку 2010 року у Київраді навіть спалахнув скандал стосовно розслідування Службою безпеки України земельних оборудок. Тоді ходили чутки, що Сергія Кримчака заарештували. Втім, буквально за кілька днів після цього Кримчак спростував цю інформацію і навіть прийшов на засідання Київради, мовляв, ось докази - я чистий перед законом. Цікаво, що буквально за кілька тижнів після цього суд відправив у СІЗО начальника управління землекористування КМДА Світлану Макєєву. Вона навіть сиділа в одній камері з екс-прем`єр-міністром Юлією Тимошенко. В 2012 році Макєєву випустили на волю під підписку про невиїзд, а за рік екс-чиновниця померла від раку шлунку.
Справу про розкрадання столичної землі у 2011 році намагався продовжити тодішній регіонал і голова КМДА Олександр Попов. За його даними, з 2007 по 2010 роки громада Києва втратила 3,5 тис. гектарів землі, вартість якої Попов тоді оцінив у понад 70 млрд. гривень. Саме у ті часи Сергій Кримчак був секретарем земельної комісії Київради. Втім, далі слів Попова діло не пішло. Слід зауважити, що після Революції гідності Кримчак знову пройшов у Київраду під час минулорічних виборів. На останньому засіданні Київради він перейшов у фракцію Омельченка "Єдність".
Віталій Павлик є ще одним соратником Черновецького і тепер вже кандидатом у депутати Київради під егідою омельченківської "єдності". У 2006-2008 роках Павлик був на пару з Сергієм Кримчаком депутатом Дарницької районної ради, а у 2008 пройшов по спискам "Блоку Черновецького" у Київраду. Тут він був головою постійної комісії з питань правопорядку, регламенту і депутатської етики. У пресі Павлика навіть називали провідним юристом політичної сили Черновецького.
Павлик, керуючи дотримання регламенту у Київраді часів "молодої команди", в деякій мірі давав зелене світло на внесення багаточисельних земельних питань з голосу, які проштовхували депутати "Блоку Черновецького". Минулого року Віталій Павлик знову пройшов до Київради. Під час виборчої кампанії його навіть звинувачували у підкупі виборців за допомогою продуктових наборів. Після складання присяги депутата Павлик разом з Сергієм Кримчаком організували у Київраді фракцію "Демократична партія". На останньому засіданні Київради разом з тим самим Кримчаком перейшов у фракцію "Єдність" Омельченка.
Анатолій Брезвін
Свого часу він вже був депутатом Київради. У 2006 році Брезвін пройшов за списком Блоку Литвина. На дострокових виборах до Київради 2008 року він знову стає депутатом Київради від того ж литвинівського блоку. В 2010 році фракція Блоку Литвина у Київраді була перейменована у Народну партію, а Брезвін продовжив перебувати у ній.
2013 року Брезвін вийшов із фракції Народної партії у зв`язку з тим, що вона припинила своє існуванная у столичному парламенті.
У Київраді він займав посаду першого заступника бюджетної комісії, яка долучалася до розробки головного фінансового документу столиці.
Втім, справи у Київраді - ніщо у порівнянні з тим, які посади Брезвін займав наприкінці 1990-х на початку 2000 років.
У 1996-1998 роках він був головним податківцем Києва, а з 1998 до 2005 років взагалі сидів у кріслі заступника голови Державної податкової адміністрації. Цікаво, що за сумісництвом він продовжував очолювати фіскальний орган столиці.
Свого часу безпосереднім шефом Брезвіна був Микола Азаров. У 2006 році одразу після того, як прем`єр-міністром став Віктор Янукович, Брезвіна посадили у крісло головного податківця України. Але вже за рік йому довелося залишити посаду після того, як Кабмін очолила Юлія Тимошенко.
Роман Ярошенко
У 2008 році він пройшов до Київради за списком "Блоку Миколи Катеринчука". Втім, вже тоді ЗМІ писали, що Ярошенко є другом зятя Черновецького В`ячеслава Супруненка. Результат не забарився - Роман Ярошенко влився у більшість "Блока Черновецького", голосуючи разом з соратниками космічного мера. За це Ярошенко отримав дуже жирну посаду голови комісії Київради з питань бюджету.
Валерій Борисов
Омельченко не забув про свою стару команду. Борисов був першим заступником Сан Санича, коли той керував Києвом. Валерій Борисов не відрізняється своєю політичною відданістю. Свого часу він був народним депутатом від "Нашої України", а згодом перебіг у "Партію регіонів".
Олександр Лойфенфельд
У 2008 році він пройшов до Київради за списками "Громадського активу Києва". "Гаківці" швидко знайшли спільну мову з командою Черновецького, створивши більшість у Київраді.
Родинні зв`язки
Омельченко, взявши до свого списку Володимира Ялового, мабуть хоче відродити давні традиції у політиці під назвою "кум-сват-брат-син". Володимир Яловий був незмінним соратником Сан Санича, коли той обіймав посаду мера столиці. Тоді Яловий сидів у кріслі секретаря Київради. Після того, як Омельченко лишився посади мера Києва зі столичної політики пішов і Володимир Яловий. Але без роботи він довго не сидів і влаштувався одним з керівників апарату Верховної Ради.
У список "Єдності" увійшов і брат вищезазначеного Олександра Бродського В`ячеслав.
Колишній регіонал Валерій Борисов також сподівається ходити на засідання Київради разом зі своїм сином Дмитром, якого Омельченко теж підтягнув у свою команду.
А щоб розбавити список неоднозначних політиків Омельченко взяв у свою партію екс-чемпіонку світу з боксу Аліну Шатернікову...
Більше новин про життя Києва читайте на Depo.Київ.
Всі новини Києва читайте на Depo.Київ
Всі новини на одному каналі в Google News
- 18:50 Графіки завтра діятимуть в одну чергу: як вимикатимуть світло в Києві та трьох областях
- 09:42Сили ППО збили 50 з 73 російських дронів, якими з ночі атакують Україну
- 22:35У Броварах на Київщині в квартирі вибухнула граната: поранено жінку
- 21:34 У готелі у Києві трапилася стрілянина: загинув 27-річний чоловік
- 19:31Кличко в день пам’яті жертв Голодомору: "Сьогоднішня війна — це продовження прагнень росії знищити Україну та українців"
- 12:23 План внутрішньої стійкості України: перша українська доктрина, яка має провести державу від війни до миру
- 11:58"Сімейний альбом": В Україні презентували стрічку про подорож Харківщиною правнучки австрійського інженера, який таємно знімав Голодомор ФОТО Відео
- 21:45В окремих районах Києва не працює система оповіщення про повітряну тривогу
- 20:33Favbet Foundation оголошує у Києві набір на безкоштовну секцію самбо для дітей військовослужбовців і ВПО ФОТО
- 19:13Військовий розповів, як Алла Ландар і її фірма “Петро Великий” знущаються з пам’яті загиблих
- 08:18"УЗ" додає нові рейси по Україні: подробиці
- 21:28Столичні поліцейські в міжрегіональному наркокартелі вилучили понад 5 тонн заборонених речовин (ВІДЕО) Відео
- 17:26Було сумно: У Борисполі чоловік викликав поліціянтів, щоб випити з ними чаю
- 17:16Кличко передав батальйону "Свобода" партію допомоги від громади Києва ФОТО
- 14:43 Зеленський відреагував на російській удар міжконтинентальною балістичною ракетою Відео
- 13:56Допомога ветеранам: Київ додатково оплачуватиме виготовлення протезів високої функціональності та комфорту, - Кличко
- 22:11I рівень небезпеки: У низці областей 21 листопада синоптики прогнозують дощ та мокрий сніг
- 21:19Чому модульна концепція бронежилетів є важливою у сучасній війні Актуально
- 18:52Кличко перевірив роботу міського Ситуаційного центру протидії загрозам і показав, як він працює