Хто хоче врятувати киян від Кличка

Стали відомі усі кандидати у мери столиці. Саме час проаналізувати хто є хто

Хто хоче врятувати киян від Кличка…

Кандидати в очільники столиці на офіційних правах вступили у мерські перегони і кожен з них хоче здатися киянам найкращим. Отож, хто вони - претенденти на крісло очільника столиці? Ми не будемо аналізувати діяльність діючого мера Києва - кияни самі можуть оцінити і побачити, як Кличко керує містом майже півтора роки. Розповімо про його основних конкурентів.

Володимир Бондаренко

Кандидат на посаду мера від "Батьківщини" чи не усі останні роки жадав очолити Київ, адже саме у столиці розпочинав свою чиновницьку і політичну кар`єру. У 1991-1992 роках Володимир Бондаренко майже впритул наблизився до своєї давної мрії, ставши заступником голови Київської міськдержадміністрації.

Втім, піднятися ще на щабель йому не судилося. Далі були майже 20 років роботи у Верховній Раді депутатом від різних політсил. Останні років з десять Володимир Дмитрович постійно критикував столичну владу, натякаючи, що сам зробив би з міста цукерочку. Після Революції гідності йому випала така нагода, коли однопартієць Олександр Турчинов став в.о. Президента країни з правом призначати і голову КМДА. На початку березня 2014 року Бондаренко нарешті став очільником Києва.

Відверто кажучи, на своїй посаді він мало чим запам`ятався, хоча багато киян вважають Бондаренка міцним господарником. У період керування столицею Бондаренко пишався тим, що розпочав ремонт у будівлі мерії. А вже перед самісінькими виборами мера Києва 2014 року, 21 травня, Бондаренко підписав розпорядження про залучення інвестора до будівництва торгового комплексу по вулиці Полярній, 20 на Оболоні. Цікаво, що тут знаходився один з найбільших автобусних парків столиці. Парк знесли, а замість нього збудували черговий супермаркет родини екс-регіонала Олександра Гереги. На минулорічних виборах мера столиці Володимир Дмитрович посів лише третє місце з менш ніж 8% голосів киян.

Олександр Пузанов

Кандидат від "Опозиційного блоку" навряд чи може розраховувати на серйозну підтримку з боку киян. Мешканці столиці ніколи не віддавали багато голосів за регіоналів, а Пузанов працював заступником голови Київської міськдержадміністрації саме за часів Януковича. Більше того, безпосереднім шефом Пузанова у КМДА був регіонал Олександр Попов.

Втім, здобутки Пузанова на своїй посаді суперечливі. Наприклад, після того, як Попов став керівником столиці, він заявив, що команда "попередників" на чолі з Черновецьким розікрала Київ на десятки мільярдів гривень. Але якихось гучних "посадок" у зв`язку з цим так і не було. Хоча саме Пузанов на посаді заступника голови КМДА курував, зокрема, питання зв`язків з правоохоронними органами.

Сергій Думчев

Цей кандидат у мери запам`ятається киянам, як лідер за кількістю бігбордів у столиці. Обличчя Думчева виблискує ледь не на кожному кроці. З рекламних щитів кандидат нещадно критикує мера Кличка, звинувачуючи його у всіх бідах Києва. Наразі передвиборча агітація "Руху за реформи" Думчева за агресивністю дуже нагадує політпроект "Громадський актив Києва", який "виблискував" на вулицях столиці майже 10 років тому. Тоді "гаківці" теж нещадно критикували столичну владу, а після виборів до Київради, куди вони завели кількох депутатів, майже постійно голосували з більшістю Черновецького.

Слід нагадати й те, що ще минулого року Думчев був соратником екс-регіонала Сергія Тігіпка. Після Революції гідності той вирішив відродити свою партію "Сильна Україна" і розкручувати її до виборів у Верховну Раду-2014 року. Тігіпко взяв до свого списку кандидатів у нардепи і Сергія Думчева. Деякі ЗМІ навіть називали його одним із спонсорів політсили Тігіпка. Більше того, в Інтернеті постійно з`являється інформація, що банк, яким володіє Дучмчев, начебто виконував роль "конверту" за часів Януковича.

Геннадій Корбан

Соратник олігарха Коломойського мабуть вирішив влаштувати передвиборчий парад Україною. Кілька місяців тому він безрезультатно годував гречкою виборців 205 округу у Чернігові на довиборах у Верховну Раду. Після чернігівського фіаско Корбан вирішив спробувати себе у столичних мерських перегонах. І це при тому, що більшість часу він проживає у Дніпропетровську.

Опальний політик вже почав епатувати киян, заявивши, що в разі перемоги на виборах мера столиці здасть будівлю КМДА в оренду, адже, на його думку, потрібно відходити від кабінетно-коридорних традицій СРСР. Втім, поки це головна фішка дніпропетровського бізнесмена. Звичайно, ще є безліч бігбордів по Києву на яких сумний Корбан закликає киян змінити мера. Самі кияни, знаючи любов Корбана до гречкосійства, вже очікують підвищення цін на крупу у столичних магазинах, мовляв, на вибори усі йдуть.

Сергій Гусовський

Ще кілька років тому мало хто вірив, що партія мера Львова Андрія Садового "Самопоміч" дістане підтримку у киян. Втім, минулого року близько 90 тисяч київських виборців дали зелене світло цій політсилі представляти їхні інтереси у Київраді. Так була сформована фракція "Самопомочі" у Київраді з 5 чоловік. Очолив її саме Сергій Гусовський. Киянам він більш відомий, як власник мережі ресторанів свого імені.

Цікаво, що кандидат в мери від "Самопомочі" дає повну "волю" своїм депутатам у Київраді. Так, за даними моніторингу руху "Чесно", за період 9 місяців діючого складу Київради троє з п`яти депутатів від "Самопомочі" - Андрій Логвін, Максим Гапчук і Роман Андрейко - прогуляли близько 25% робочих днів у столичному парламенті. Більше того, "Самопоміч" у період з червня 2014 року до березня 2015 року була лідером серед фракцій у Київраді за кількістю прогулів. 

Вищезазначені депутати Гусовського також пропустили від 25 до 50% засідань комісій Київради.

Головною фішкою Гусовського у передвиборчих перегонах є заклик до відновлення реального самоврядування шляхом створення районних рад. Сам Гусовський пишається тим, що веде у Київраду молодих і прогресивних людей. Але серед них є і неоднозначні особистості. Наприклад, в Голосіївському районі столиці від "Самопомочі" балотуватиметься у депутати Київради директор департаменту компанії "Concorde Capital". На сайті цієї компанії вказано, що влітку поточного року Геруса призначено виконавчим директором. Вищезазначена компанія належить Ігорю Мазепі, який минулого року балотувався у Верховну Раду від партії Сергія Тігіпка.

Борислав Береза

Кияни вже почали складати анекдоти про передвиборчу агітацію Берези. Бігборди з лицем політика і написом "План Берези - останній шанс відстояти Київ" рясно розміщені по усій столиці. Береза веде агітацію, направлену на емоційних людей. Наприклад, ще влітку він частенько їздив по скандальним забудовам Києва і піарився на тому, що їх потрібно закрити. Деякі забудови й дійсно прикрили, але це зовсім не заслуга самого Берези. Самому меру Кличку вигідно, щоб перед виборами кияни навіть не згадали про скандальні будівництва. От усю цю будівельну факханалію і приструнили у мерії. Втім, є думки, що після закінчення виборів усе відновиться.

Щось закрити-прикрити - це головна фішка Берези. Ще минулого року, коли він балотувався у Верховну Раду по мажоритарному округу на столичній Троєщині, усі місцеві мешканці знали, що Береза ініціює закриття і нелегальних ігрових автоматів, і розливайок. Але після того, як політик отримав депутатський мандат, його бурхлива діяльність майже завмерла. Зараз, з настанням передвиборчих перегонів, Береза знову ініціює закриття різномантіних притонів. Але посада мера має на меті не тільки щось прикривати-закривати, але й створювати. Сам Береза лише в загальних рисах розповідає, як перетворить столицю на європейське місто. Уся його передвиборча кампанія більше зводиться до гучних заяв, накшталт, бюджет столиці можна наповнити, вивівши комунальні підприємства з тіні. Цим прийомом користувалися майже усі мери Києва, але віз і нині там.

Олександр Омельченко

Сан Санич будує свою передвиборчу агітацію на нещадній критиці нинішнього мера. Мовляв, і дороги не ремонтуються, і житлово-комунальне господарство в занепаді, і Київ втрачає свою привабливість. Паралельно з цим Омельченко тішить себе думкою, що за його мерства кияни були задоволені майже усім. 77-річний Омельченко неначе молодильних яблук наївся і запевняє, що ще має сили керувати столицею. Та й команду він собі підбирає молоду ніби натякає: досвід і молодість - те, що потрібно киянам. Тільки за останній період до фракції "Єдність" у Київраді, яку очолює Сан Санич, перейшли двоє колишніх членів "молодої команди Черновецького" - Сергій Кримчак і Віталій Павлик. Крім того, у фракцію "Єдность" у Київраді входить зять колишнього регіонала Віктора Пилипишина. 

Тим часом, у ЗМІ все більше розкручується думка, що Омельченко є просто технічним кандидатом для Віталія Кличка. Начебто саме ці двоє мають вийти до другого туру мерських виборів, де впевнену перемогу здобуде колишній боксер. Така сама схема розкручувалася за часів президента Кучми. У 1999 році головний комуніст країни Петро Симоненко також критикував діючого президента Кучму. Обидва вийшли у другий тур виборів в якому Симоненко зазнав нищівної поразки.

Володимир Макеєнко
Екс-регіонал Макеєнко йде на вибори мера столиці позиціонуючи себе, як очільник КМДА часів Революції гідності. Цей піар-хід має на меті пробудити у киян ототожнення Макеєнка з подіями на Майдані, мовляв, втримав Київ у такі важкі часи. Втім, екс-регіоналу не судилося довгий час керувати столицею. На своїй посаді він протримався близько півтора місяці після чого був звільнений в.о. президента Олександром Турчиновим. Але Макеєнко все ж закарбувався у пам`яті киян, коли за його керівництва містом майже три доби не працював метрополітен. Підземка повністю припинила роботу після обіду 18 лютого, а відновився рух поїздів лише 21 лютого. За версією тодішньої влади Києва, підземку закрили через загрозу теракту. Втім, кияни були переконані, що метро не працювало, щоб громадяни не змогли дістатися на революційний Майдан.

Цікаво, що наразі одна з передвиборчих обіцянок Макеєнка стосується саме метрополітену. Він обіцяє на посаді мера відкривати, як мінімум по одній станції метро на рік.

Тим часом десятки тисяч киян не забули, як вимушені були через закриття метро взимку 2014 року пішки діставатися на роботу, адже наземний транспорт не справлявся з пасажирським навантаженням. Декому доводилося по 5-6 годин на день витрачати на маршрут "дім-робота-дім".

Більше новин про місцеві вибори в Україні читайте у розділі Вибори-2015.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme