ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Восени киян відправлять на вибори мера

Вибори київського міського голови і депутатів столичної міської ради повинні пройти 25 жовтня, незважаючи на те, що позачергові місцеві вибори у Києві пройшли в 2014 році
Depo.
27 квітня 2015 15:05
ФОТО: depo.ua
Восени киян відправлять на вибори мера
Восени киян відправлять на вибори мера

Про це заявили у Комітеті виборців України, повідомляє depo.ua з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Ми повинні використовувати рішення Конституційного суду від 2013 року, яке передбачає, що всі місцеві вибори в Україні мають відбутися в 2015 році", - заявив керівник юридичної служби КВУ Святослав Пікуль, коментуючи заяву секретаря Київради Олексія Резнікова про те, що мер столиці і депутатський корпус повинні відпрацювати 5-річний термін, встановлений Конституцією.

Пікуль нагадав, що позачергові місцеві вибори в 2014 році в Києві проводилися з умовою, що і мер, і депутати Київради обираються на півтора роки - до наступних чергових виборів.

"Усі говорили, що до чергових місцевих виборів у 2015 році. Тому зараз будь-які заяви про те, що вибори Київського міського голови і депутатів Київради не повинні проводитися в 2015 році, насправді є неконструктивними, суперечать рішенню КС, а також принципу періодичності виборів і принципом правової визначеності. Тобто, виборці повинні розуміти, на який термін вони обрали", - підкреслив експерт.

Генеральний директор КВУ Олексій Кошель вважає, що питання про відтворення районних рад у Києві доцільно винести на місцевий референдум.

Більше новин про життя столиці читайте на kyiv.depo.ua.