Результати місцевих виборів в Києві і області: Майбутні мери і коаліції в місцевих радах

З часу проведення місцевих виборів минуло вже більше тижня, а тому саме час підвести перші підсумки за результатами, які відомі 

  • Київ
  • 3 листопада 2020 12:00

Результати місцевих виборів в Києві і об…
Фото: ЦВК

Depo.Київ розповідає, які партії вже пройшли до рад різних рівнів на Київщині, а також хто буде представляти інтереси киян у міській раді. 

У Київраді багато депутатів будуть з попереднього скликання 

Фактично результати виборів до Київради були відомі ще минулого тижня. Переможцем в них стала "Європейська Солідарність", яка матиме у новому складі Київради одразу 31 мандат. Серед відомих постатей у новому списку Київради від "ЄС" будуть дружина п’ятого президента України Марина Порошенко, а також чинний секретар Київради Володимир Прокопів. Крім цього новообраними є також 10 чинних депутатів Київради, які останні п’ять років були у фракції "Солідарність". Наприклад, це Олександр Міщенко, що керував земельною комісією Київради, а також Ігор Баленко, що є співвласником мережі супермаркетів "Фуршет".

Другу сходинку посіла партія мера Кличка "УДАР", яка заведе до міської ради 30 депутатів. Здебільшого серед цих 30 осіб більшість останні п’ять років були депутатами Київради від "Солідарності". Серед нових депутатів від "УДАРу" будуть одразу два радники мера Кличка Дмитро Білоцерковець та Володимир Бондаренко. Також їм компанію складе колишній воротар київського "Динамо" Олександр Шовковський та начальник київського метро Віктор Брагінський.

Третьою силою у новому складі Київради буде "Єдність" колишнього мера Олександра Омельченка. Вони матимуть 13 депутатів, серед яких знову є представники молодої команди Леоніда Черновецького, з яким так наполегливо боровся сам Олександр Омельченко. Йдеться про Віталія Павлика, Романа Ярошенка та Сергія Кримчака. Буде депутатом і сам Омельченко.

По 12 депутатів до нової Київради заведуть "ОПЗЖ", "Батьківщина" та "Слуга народу". Серед представників "ОПЗЖ" найбільше виділяються колишній голова КМДА часів Януковича Олександр Попов, а також колишній секретар Київради часів мера Омельченка Володимир Яловий. Останні п’ять років він був відданим соратником Омельченка і представляв фракцію "Єдність" у міській раді. Проте перед останніми виборами вирішив змінити політичну силу. Також у списку "ОПЗЖ" є помічниця нардепа від "ОПЗЖ" Вадима Столара Юлія Уласик.

Незрозумілою лишається доля політсили Пальчевського, який, наприклад, згідно з екзитполами, до Київради не пройшов. Минулого тижня стала з'являтися інсайдерська інформація, мовляв, Також зараз з'являються повідомлення про те, що "Перемозі Пальчевського" хочуть злити частину голосів за рахунок ОПЗЖ. Остання 28 жовтня  заявила, що у неї вкрали київські голоси на користь "Перемоги Пальчевського". Проте остаточного розв'язання цього виборчого ребусу поки нема.

"Батьківщина" цього разу зробила справжню "солянку". Наприклад, у списку до Київради були експредставники "Єдності" Олександр Бродський та Алла Шлапак. Остання взагалі починала свою політичну кар’єру у фракції "Блок Леоніда Черновецького" у Київраді. Пізніше стала депутатом від "Єдності" Омельченка, а тепер переметнулась до "Батьківщини". Також депутатом від цієї політсили став скандальний колишній заступник Кличка Володимир Слончак, який навесні цього року почубився з копами та обматюкав їх, коли вони зупинили "Мерседес", за кермом якого була депутата Київради від "Солідарності" Людмила Костенко. Копи підозрювали, що вона була напідпитку, а Слончак вирішив захистити даму. Загалом "Батьківщина" вирішила оновити свій склад у Київраді, адже тепер депутатами не будуть Тетяна Меліхова та Володимир Бондаренко, які були у Київради по кілька скликань поспіль. Причому, Бондаренко навіть був головою КМДА одразу після Революції гідності.

Серед депутатів від "Слуги народу" найбільше виділятимуться Євгенія Кулеба, що є активісткою та дружиною колишнього віцепрем’єр-міністра Дмитра Кулеби. Також депутатом Київради стане чемпіон світу з дзюдо Георгій Зантарая.    

І нарешті партія "Голос" заведе до Київради лише 10 депутатів. Серед найбільше відомих постатей – Максим Нефьодов, що свого часу керував митницею. Також серед депутатів від "Голосу" будуть Вадим Васильчук та Костянтин Богатов, які у 2015 році ставали депутатами Київради від "Самопомочі".  

Тому найбільш вірогідною більшістю у новому складі Київради будуть представники "Європейської Солідарності" та "УДАРу". Ці політичні сили останні п’ять років взагалі складали єдину фракцію у міськраді "Солідарність". Та й на виборах мера столиці "ЄС" вирішила не виставляти свого кандидата, щоб переміг Кличко. З іншого боку для більшості потрібні ще голоси, адже "Європейська Солідарність" та "УДАР" мають на двох лише 61 мандат. Цього вистачить для прийняття рішень, але якщо, наприклад, хтось з цих депутатів не прийде на засідання, більшості вже не буде. Тому третьою силою, яка може увійти до більшості – "Єдність". Разом ці три фракції матимуть вже 74 голоси, що є абсолютно достатнім для гарантії в голосуванні за ті чи інші рішення. Та й останні п’ять років "Солідарність" здебільшого мала ситуативну більшість саме з "Єдністю".

По меру Києва потрібне слово ЦВК

У свою чергу з результатами виборів мера столиці поки є деякі неточності. Справа в тому, що багато екзитполів показали, що Віталій Кличко набирає більше 45% голосів виборців, а його головний конкурент – Олександр Попов з "ОПЗЖ" - менше 10% голосів. Тобто за таких умов має бути другий тур виборів, адже для перемоги у першому турі Кличку потрібно набрати більше 50% голосів. Хоча у партії мера запевняють, що за їхнім підрахунком Кличко набрав саме трохи більше 50% голосів і має виграти вибори очільника столиці в один тур. Тому потрібно дочекатися офіційних результатів від ЦВК.

До того ж жодних результатів, навіть неофіційних, немає стосовно виборів до Київської обласної ради. Проте перед виборами перші місця на до Київоблради віддавали "Європейській Солідарності", "Слузі народу" та навіть "УДАРу".  

На Київщині мерів отримали лише кілька міст

З 24 міст, розташованих на Київщині, офіційно нових мерів отримали лише чотири, ще в одному – Українці – призначено повторне голосування. Офіційно ЦВК визнала мером міста Сквира самовисуванку Валентину Левіцьку, яка до останнього часу була головою Шамраївської сільради. У Березані міським головою знову став чинний мер Володимир Тимченко, який представляє партію "Березанська громада". В Обухові мером також став чинний міський голова Олександр Левченко, що був представником "Слуги народу". У Фастові чинний мер Михайло Нетяжук знову переміг на виборах міського голови. Він представляє партію "Національного егоїзму".

Досить неординарна ситуація сталась у Борисполі. Тут наприкінці минулого тижня помер чинний міський голова Анатолій Федорчук, який також лідирував на виборах, що відбулись 25 жовтня. Тобто, фактично чинний мер мав усі можливості знову сісти в крісло міського голови Борисполя. Якщо ЦВК визнає, що найбільше голосів на виборах очільника Борисполя виборці віддали саме за Анатолія Федорчука, то згідно Виборчого кодексу України буде призначено нові вибори у Борисполі. Проте коли вони відбудуться – вирішать у територіальній виборчій комісії. 3 листопада на сайті ЦВК з'явилась інформація, що Федорчука таки обрано міським головою Борисполя.  

Сільським головою елітного Козина, де проживають більшість нардепів та різноманітних багатіїв, знову став чинний голова сільради Валерій Гартік, що представляє партію "Слуга народу". Пораховані також результати виборів до Козинської селищної ради. Тут 21 мандат з 22 взяли самовисуванці, а не представники партій.  

Також відомі результати виборів у ще одному великому місті на Київщині – Переяславі. Тут до міської ради обиралось 26 депутатів. Переможцями стали "Слуга народу" та "Європейська Солідарність", які матимуть по сім депутатів. По три депутати до Переяславської міської ради заводять "За майбутнє", "ОПЗЖ", "Голос" та "Свобода". І тут цікаво спостерігати, якою буде більшість. Звісно, "Слуга народу" і "Європейська Солідарність" будуть по різні боки барикад у міській раді. Тому "слуги" можуть взяти до ситуативної більшості депутатів від "ОПЗЖ" та "За майбутнє". Але й так буде лише 13 депутатів. З іншого боку, "ЄС" можливо покличе до більшості "Голос" і "Свободу". Проте й в такому разі буде лише 13 депутатів, а для прийняття рішень потрібно мінімум 14 голосів. Тобто різним політичним силами доведеться дуже довго домовлятися між собою, а так звану "золоту акцію" матимуть саме фракції, де по три депутати. Схожа ситуація і в Українській міській раді, де також 26 депутатів. Тут по п’ять депутатів матимуть "Слуга народу" та "Європейська Солідарність". Чотири депутати заводить "Голос" і по три – "Наш край" та "За майбутнє". По два голоси буде у "ОПЗЖ", "Батьківщини" та "Волі".  

В усіх інших містах продовжується підрахунок голосів на мерів міст, селищних голів та місцевих рад.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme