Дорогий Київ: Скільки коштує проїзд в українських містах (ІНФОГРАФІКА)
Столиця побила усі рекорди за вартістю талонів у громадському транспорті серед усіх інших міст
- Київ
-
16 липня 2018 16:00

З 14 липня у столиці вартість проїзду в усьому громадському транспорті зросла до восьми гривень. Тепер таку суму треба платити за проїзд у трамваї, тролейбусі, автобусі чи метро.
Depo.Київ вирішив з'ясувати, яка вартість проїзду в інших містах України.
Міста-мільйонники
Друге за величиною місто України - Харків - має вдвічі нижчі тарифи на проїзд у громадському транспорті, хоча місцеве населення заробляє не на багато менше, аніж мешканці столиці. Наприклад, проїзд у трамваї, автобусі, тролейбусі у столиці Слобожанщини коштує по чотири гривні, метро - 5 гривень. А от маршрутки у Харкові за вартістю майже, як у Києві - 5,5-7,5 гривень за одну поїздку, а у столиці - 6-8 гривень.
В місті Дніпро, де також проживають небідні люди, вартість проїзду у трамваї та тролейбусі більш ніж вп'ятеро дешевша, аніж в Києві - 1,5 гривні. Метрополітен тут коштує в чотири рази дешевше - дві гривні - хоча, слід зауважити, має лише одну лінію в п'ять станцій і особливою популярністю не користується. Автобуси і маршрутки курсують по 6-7 гривень.
Ще одне місто-мільйонник - Одеса - теж радує тарифами на проїзд. Талони у трамваях-тролейбусах тут коштують по три гривні, а от за маршрутки доведеться викласти, як у Києві - сім гривень.
Дивно, але найближчим до Києва за вартістю проїзду у громадському транспорті є Львів, який навіть не має статусу міста-мільйонника. У столиці Галичини вартість поїздки у автобусі, трамваї і тролейбусі складає п'ять гривень. Хоча і маршрутки тут по такій самій вартості.
Міста з найнижчою вартістю проїзду в електротранспорті
В Івано-Франківську разовий проїзд у тролейбусі коштує дві гривні, трамваїв у цьому місті немає. Чернівецькі тролейбуси возять пасажирів по дві гривні, хоча незабаром місцеві чиновники обіцяють підвищити вартість талонів до трьох гривень. Також дві гривні потрібно віддати за одну поїздку в тролейбусі Черкас.
Проїзд у тролейбусах Хмельницького становить 2,5 гривні. Трамваїв у цьому славетному місті теж немає. Та сама ситуація і в Херсоні - трамваїв тут немає, а на тролейбусі можна проїхатися за 2,5 гривні. Аналогічна вартість талону у тролейбусах Кропивницького і Сум.
Де трамваї і тролейбуси - по три гривні
Вартість проїзду в електротранспорті Запоріжжя - трамвай і тролейбус, - складає три гривні. Така сама вартість проїзду у луцьких, рівненських, вінницьких, житомирських, миколаївських, чернігівських та полтавських тролейбусах. На Донбасі, у Краматорську та Свірськодонецьку теж можна проїхатися за три гривні у тролейбусі.
Автобус дорожчий за електротранспорт
Цікава ситуація з вартістю проїзду у автобусах в обласних центрах. У більшості випадків талони у цьому виді транспорту коштують дорожче, аніж в тролейбусах чи трамваях. Наприклад, найдешевше автобуси їздять у Черкасах - дві гривні. У Вінниці і Сумах талон в автобусі коштує 3,5 гривні. По чотири гривні за проїзд в автобусі потрібно платити в Запоріжжі, а в Кропивницькому - 4,5 гривні. Полтавські автобуси возять пасажирів по 5 гривень.
Де найдешевші маршрутки
У Хмельницькому, Чернівцях, Черкасах і Чернігові одна поїздка у маршрутці коштує чотири гривні. За такими ж тарифи їздять деякі маршрутки у Миколаєві та Херсоні. По п'ять гривень маршрутки коштують у таких містах: Запоріжжя, Луцьк, Рівне, Житомир, Івано-Франківськ, Кропивницький, Суми, Полтава та Сіверськодонецьк. У Вінниці маршрутки їздять по шість гривень.
Місто без громадського транспорту
Дуже цікава ситуація в Ужгороді. Тут немає ні трамваїв, ні тролейбусі, ні автобусів. Усі містяни пересуваються містом виключно на маршрутках, проїзд в яких коштує п'ять гривень.
Є електронний квиток - дешевший проїзд
У місті Тернопіль місцеві чиновники запровадили електронний квиток, який дає право їздити у громадському транспорті зі знижкою. Звичайний разовий квиток у тернопільському тролейбусі коштує чотири гривні. Втім, якщо пасажир на зупинці придбав електронний квиток, то вартість проїзду складе три гривні. Така сама вартість проїзду буде і для власників "Соціальної картки тернополянина", яку можenm отримати тільки люди, які мають тернопільську прописку.
Всі новини Києва читайте на Depo.Київ
Всі новини на одному каналі в Google News
- 16:31Удар по Києву: кількість жертв знову зросла
- 14:36Як вибрати надійний інтернет-магазин канцелярії: чек-лист для покупців Актуально
- 12:43Кількість загиблих у Києві зросла, - КМВА
- 11:31На Київщині внаслідок масованої атаки є загибла та поранені
- 11:20Нічний удар по Києву: зазнав пошкоджень кампус КПІ ім. Сікорського (ФОТО)
- 10:16Кількість постраждалих у Києві зростає: Відомо про 25 поранених, серед яких 4 дитини
- 10:06Російська ракета знищила квартиру фронтмена гурту "Антитіла" Тараса Тополі (ФОТО) ФОТО
- 08:41 Росіяни вдарили по Києву: В зруйнованому будинку в Шевченківському районі загинуло щонайменше 6 людей ФОТО
- 16:43 москва передала Україні 20 тіл росіян, — Зеленський
- 15:35Популярні напрямки у літній сезон: Укрзалізниця призначає додаткові поїзди
- 12:01У ГУР назвали кількість ракет та дронів, які назбирала росія
- 10:36На Київщині вандал пошкодив понад 80 надмогильних споруд
- 16:27Кличко передав на фронт чергову партію допомоги від киян – понад 2300 безпілотників та системи РЕБ ФОТО
- 20:09Прогресивна стоматологія в Києві: сучасні рішення в клініці AVE DENT на Васильківській Актуально
- 16:36Під час масованого обстрілу Києва спрацювало обладнання, закуплене завдяки Кіноспілці: проєкт "Очі ППО" рятує життя ФОТО
- 11:58Зеленський приїхав на місце влучання російської ракети в Солом'янському районі Відео
- 22:22Пʼятеро загиблих у Соломʼянському районі столиці поки не ідентифіковані, - МВС
- 20:31Рятувальну операцію на місці ракетно-дронової атаки рф на столицю завершили: Усі подробиці (ФОТО) ФОТО
- 20:10 Українцям дозволили множинне громадянство, але є "вето"