Від пам'ятника Леніну до Майдану Незалежності: Як змінились відомі місця Києва за 30 років (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Журналісти Depo.Київ порівняли, як змінились відомі місця столиці за 30 років Незалежності України 

Сергій Фоменко
Шеф-редактор регіональної редакції Depo.Київ
Катерина Ейхман
Заступниця керівника регіональних редакцій Depo.ua, журналістка, фотографка
Від пам'ятника Леніну до Майдану Незалеж…
Колаж: Depo.Київ. Фото: Катерина Ейхман

Цьогоріч столиця відзначає 30-ту річницю Незалежності України, чимало відомих місць столиці змінились до невпізнаваності, зокрема Майдан Незалежності, який в часи СРСР звався площею Жовтневої Революції, з пам'ятником Леніну, а деякі локації майже не змінили свого вигляду.

Журналісти Depo.Київ порівняли, як виглядали відомі місця в столиці напередодні проголошення Незалежності України в 1991 році та як вони виглядають 30 років потому.

Майдан Незалежності 

З 1991 року на Майдані Незалежності з'явились фонтани, монумент Незалежності України, та низка пам'ятників. На світлині 1991 року можна побачити головну площу столиці одразу після знесення пам'ятника Леніну.

Окрім модифікацій у вигляді стели, пам'ятника засновникам Києва та "Глобусу", після Революції Гідності на Майдані також з'явилась інсталяція, на якій зображений перебіг протестів 2013-2014 років.

Майдан Незалежності, який перкжив багато протестів, акцій та революцій, і сьогодні є місцем проведення громадських акцій. 

День Незалежності – Від пам"ятника Леніну до Майдану Незалежності: Як змінився Київ за 30 років (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Читайте також: Окупація, революції, пам'ятник Леніну та готель "Москва": Як змінювався Майдан Незалежності за останні 150 років (ФОТО)

Бессарабський ринок

За 30 років української Незалежності будівля Бессарабського ринку в центрі столиці майже не змінилась ззовні. Вона не підлягала якимось радикальним архітектурним змінам, але в порівнянні з 1991 роком на території ринку з'явились кафе, супермаркети й інші розважальні заклади. Та і асортимент на ринку явно став багатшим.

Не можна не відзначити, що за три десятиліття побільшало і автомобілів – як на дорогах, так і припаркованих біля ринку. Раніше ж ця зона була більш пішохідною.

Читайте також: Сало за – 300 та черешня – за 1000: Скільки коштують продукти на найдорожчому ринку України

Також позаду будівлі ринку в части Незалежності побудували торгівельно-розважальний комплекс "Арена-сіті", де розташовано чимало магазинів, клубів та ресторанів. Сьогодні Бессарабський ринок залишається одним з місць столиці, де можна придбати найдорожчі продукти. 

День Незалежності – Від пам"ятника Леніну до Майдану Незалежності: Як змінився Київ за 30 років (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Вулиця Трьохсвятительска 

З 1991 року вулиця Трьохсвятительска майже не змінилась, окрім появи Європейської площі в кінці Хрещатика, а також перейменуванням Будинку-музею Леніна на Український дім, який розташований біля неї. 

Картину лише псують, знову ж таки, хаотично припарковані на тротуарах авто. Також внизу вулиці з 1991 року з'явилась Європейська площа, центр якої прикрашають прапори Євросоюзу, вона стала одним з найвизначніших місць Революції Гідності 2013-2014 років. 

День Незалежності – Від пам"ятника Леніну до Майдану Незалежності: Як змінився Київ за 30 років (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Початок Андріївського узвозу 

На світлині 1991 року можна побачити столичних випускників школи №25 імені В.Г. Белінського, будівля якої розташована на задньому фоні, що святкують закінчення шкільного навчання.

Загалом, архітектурний ансамбль в цьому місці не змінився, але значно поменшало знаменитих київських каштанів та побільшало автівок, але Андріївський узвіз сьогодні, як і 30 років тому є одним з найпопулярніших місць для прогулянок киян та гостей столиці. 

День Незалежності – Від пам"ятника Леніну до Майдану Незалежності: Як змінився Київ за 30 років (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Головпоштамп

Архітектурно будівля Головпоштампу на Майдані Незалежності майже на змінилась, але якщо в 1991 році біля неї стояли таксофони, які сьогодні пішли в небуття, то зараз там розташована виставка з моментами української історії.

Очільник "Укрпошти" Ігор Смілянський зазначав, що компанія має намір продати будівлю та перенести головний офіс в інше місце, він припускав, що у будівлі Головпоштамту може розміститися готель чи казино. При цьому Смілянський наголосив, що будівля Головпоштамту візуально не повинна змінитися.

День Незалежності – Від пам"ятника Леніну до Майдану Незалежності: Як змінився Київ за 30 років (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Станція метро "Вокзальна"

На світлині початку 1990-х років можна побачити типову картину для столичного залізничного вокзалу й сьогодні — нетверезий чоловік, який лежить на вході до вестибюля станції та наряд тодішньої міліції.

Загалом, будівля станції "Вокзальна" не змінилась й досі. В 2021-2022 роках на станції планують почати будувати другий вестибюль, що повинно оптимізувати потік пассажирів, які прибувають на столичний вокзал. 

Від пам"ятника Леніну до Майдану Незалежності: Як змінились відомі місця Києва за 30 років (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Арка Дружби Народів 

Відомий пам'ятник радянських часів майже не змінився за часи Незалежності України, єдиною помітною зміною стала символічна тріщина на вершині арки, яку намалювали 23 листопада 2018 рокув в знак солідарності з українськими політв'язнями, яких утримують в російських в'язницях, акція мала однойменну назву "Тріщина".

Більше того, навіть герб СРСР на монументі дружби народів теж досі не прибрали, попри те, що уже триває шостий рік декомунізації. Також під аркою залишився пам'ятник зі сценою з Переяславської ради. 

З відкриттям пішохідно-велосипедного або у народі – скляного мосту це місце стало трохи більш популярним.

День Незалежності – Від пам"ятника Леніну до Майдану Незалежності: Як змінився Київ за 30 років (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Фото: Катерина Ейхман 

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme