"Тітушки", зрубані дерева та намети активістів: Як кияни рятують Протасів Яр від 30-поверхових монстрів
Майже два місяці тому почалась боротьба кияни проти чергової спроби знищити кілька гектарів дерев практично у центрі міста
Історія з намаганням почати забудову Протасового Яру у Києві розпочалась ще влітку минулого року. Тоді забудовник разом з хлопцями-"спортсменами" вирішили встановити паркан серед дерев, але активісти "відбили" територію. Проте наприкінці квітня цього року історія повторилась – забудовник почав вирубку дерев у Протасовому Яру. Пік цього нахабства був 1 травня, коли більшість киян відпочивали за містом. Проте знайшлись активісти, які все ж вийшли на захист дерев, зіштовхнувшись з "тітушками". Тоді була добряча штовханина, але на тому усе закінчилось.
2 травня місцеві мешканці та небайдужі кияни вже влаштували мітинг з вимогою припинити вирубку дерев та взагалі залишити у спокою зелену зону в Протасовому Яру площею в кілька гектарів. Саме стільки забудовник хоче забрати під зведення житлових висоток. Мітингувальники на короткий час навіть перекривали рух транспорту вулицею Протасів Яр. Знову ж таки, усе закінчилось штовханиною з молодиками, які захищали забудову. Поліція не надто воліла влазити у конфлікт.
Міська влада мала висловитися стосовно дій бізнесменів у Протасовому Яру. 3 травня у мерії відбулась нарада, під час якої створили робочу групу з активістів та мешканців Солом'янки - саме тут і назріває скандальна забудова. Чиновники вирішили, що забудовник має утриматись від будь-яких дій, доки у мерії не вирішать, що робити з даною земельною ділянкою. Також чиновники заявили, що перевірять усю дозвільну документацію на початок будівельних робіт. Але навіть після цього забудовник продовжив дії зі зведення паркану навколо земельної ділянки.
Вже на початку червня забудовник активно почав рекламувати житло на вулиці Амосова, 6. Є навіть спеціальний сайт житлового комплексу, де вказується, що мають звести три величезні башти на 28-30 поверхів.
Замовником будівництва виступає така собі компанія "Дайтона груп". Серед засновників цієї фірми є Володимир Сергійович Ясько, що мешкає у Дніпрі.
Цей громадянин є і керівником фірми "Інтенсив ресурс", що також зареєстрована у Дніпрі.
А от власником фірми є колишній заступник губернатора Дніпропетровської області Геннадій Корбан.
Сама ж історія із бажанням забудувати Протасів Яр виникла ще за часів мера Леоніда Черновецького. Тоді, наприкінці квітня 2007 року, Київрада вирішила передати ТОВ "БОРА" земельну ділянку для будівництва, експлуатації та обслуговування житлово-торгівельного комплексу з паркінгом на вул. Миколи Амосова у Солом'янському районі м. Києва. Більше того, до даного рішення команди Черновецького, ця земельна ділянка, згідно з Генеральним планом Києва, вважалась територією зелених насаджень загального користування. Проте Черновецький і компанія перевели її до території житлової і громадської забудови.
Заразземельною ділянкою розпоряджається саме фірма, наближена до Геннадія Корбана. Після травневих свят забудовник дещо заспокоївся і ніяких активних дій не чинив Проте одразу після Трійці, яку українці відзначали 16 червня, знову почав спилювати дерева у Протасовому Яру.
Активісти та місцеві мешканці, як можуть, захищають Протасів Яр від вирубки дерев. Проте "тітушки" у салатових жилетах охороняють забудову.
Тим часом забудовник вже по повній продає квартири у житловому комплексі, який намагається звести. Квадратний метр тут коштує від 24 тисяч гривень, що на половину дорожче ніж звичайні квартири, які продають у новобудовах столиці.
Місцеві мешканці та активісти тим часом вигадують усе нові методи захисту Протасового Яру. Наприклад, водіїв, що проїжджають повз, закликають натиснути на клаксон.
Крім цього активісти та місцеві мешканці оголосили безстрокову акцію протесту біля Протасового Яру.
Активісти встановили намет поряд із ділянкою забудовника і чергують на місці подій цілодобово.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Київ