Будівельний потенціал: Мер Ірпеня взяв курс на Боярські ліси

Депутати селища Забір'я таки проголосувати за те, щоб приєднати свій населений пункт до міста Боярка. Наразі селяни налаштовані відстоювати свої права, адже вони хочуть об'єднання з іншими селами, а не містом

Будівельний потенціал: Мер Ірпеня взяв к…

Ще перед засіданням сесії сільради Забір'я - села що на Київщині – вже було гаряче. Перед будівлею місцевої влади зібралися близько сотні селян, кілька десяток "тітушок" та цілий автобус поліцейських.

На сесії депутати мали обговорити і прийняти рішення стосовно питання, яке виникло ще два роки. Тоді, у 2015 році мешканці села Забір'я, вирішили створити об'єднану територіальну громаду у складі самого села Забір'я, Музичів, Бобриці та Княжичів. За словами місцевих активістів, чиновники на той час наче були і не проти цього, але на тому усе і закінчилося. Аж раптом, кілька місяців тому керівництво села Забір'я почало в авральному режимі реанімувати ідею з об'єднаннями в територіальну громаду. Втім, думка селян вже не враховувалася, адже сільрада почала просувати ідею об'єднання з містом Бояркою. 26 січня депутати Забірської сільради фактично мали на меті закріпити свою позицію, офіційно запустивши процес об'єднання з Бояркою.

Тому під будівлею сільради було дуже гаряче. Люди поприносили сюди різноманітні плакати, що закликали депутатів не продавати своє село.

Окрім цього, селяни чинили неймовірний психологічний тиск, вигукуючи різноманітні гасла на захист Забір'я від рішень депутатів, що розбігаються з волею селян.

У свою чергу, "тітушки" стояли за парканом сільради, на вулиці. Як завжди молодики взагалі нічого не відповідали на питання, звідки вони приїхали і чому тут знаходяться. За усіма процесами слідкувала поліція. Сюди привезли аж цілий автобус правоохоронців.

Зрештою, трохи більше ніж півгодинне засідання Забірської сільради закінчилося тим, що депутати проголосували за об'єднання з Бояркою. Простими словами, усе йде до того, що згодом Боярські чиновники просто зможуть повністю розпоряджатися землями та майном Забір'я.

Після того, як депутати виходили на вулицю, їх зустрічав розлючений натовп, вигукуючи: "Ганьба!" Втім, схоже, особисто депутатів це не надто хвилювало, адже кілька з них спокійно собі сіли у автівку і поїхали геть.

На думку селян, які проти об'єднання з Бояркою, в цьому зацікавлені не тільки депутати з їхнього села, але й керівництво Київської області в особі, зокрема, Олександра Горгана.

Активісти Забір'я кажуть, що в їхнє село неодноразово приїжджали вищі чини Київської облдержадміністрації та облради, щоб переконати селян у правильності об'єднання з Бояркою. За словами місцевого активіста Анатолія Карбана, сьогодні вони сподіваються лише на суди. Наразі селяни подали аж три позови до суду щодо скандального питання.

Перший позов стосується того, що мешканці Забір'я зібрали 800 підписів за об'єднання з селами Бобриця, Музичі та Княжичі, але Забірська сільрада проігнорувала це і навіть не винесла на обговорення сесії. Хоча, згідно закону про місцеве самоврядування, якщо третина мешканців населеного пункту зібрала підписи за ту чи іншу ініціативу, то влада має це обов'язково розглянути.

Другий позов подано проти Забірської сільради, оскільки депутати порушили процедуру і оголосили про сесію, на якій давали згоду на об'єднання з Бояркою, раніше ніж провели громадське обговорення. А спочатку має бути громадське обговорення, а вже потім - голосування сільрадою.

"Третій позов стосується підробленого протоколу громадських обговорень, - каже активіст Анатолій Карбан. - На підставі підробленого протоколу була проведена сесія на якій підтвердили проект рішення про об'єднання Забір 'я і Боярки. Якщо хоча б два останні суди проти Забірської сільради будуть на нашу користь, то процес обговорення про об'єднання буде починатися з нуля".

Загалом, на думку активістів, чиновники на рівні області будуть тепер діяти дуже швидко і вже, скажімо, на квітень будуть лобіювати вибори до об'єднанної територіальної громади. Самі ж селяни пояснюють свої побоювання після об'єднання з містом Боярка наступним. По-перше, у Забір'ї є прекрасні ліси і дуже багато земель, які забудовники можуть просто забудувати, а чиновники з Боярки їм допоможуть. Але найголовніша проблема в тому, що згодом усе буде вирішувати Боярська міська рада: яку землю і кому виділяти. Активісти і селяни впевнені, що після виборів до ОТГ, від їхнього села у Боярську міськраду потрапить один депутат, як представник Забірської громади, а в кращому випадку таких представників буде кілька. Звичайно, що такий малочисельний "десант" депутатів не зможе захистити Забір'я в разі, якщо боярські депутати своєю більшістю матимуть на меті забудувати Забір'я.

Ми вже писали про те, що нинішній мер Боярки Олександр Зарубін представляє партію "Нові обличчя", а більшість в Боярській міськраді орієнтується на дану політсилу. Очільником партії, як відомо, є скандальний мер Ірпеня Володимир Карплюк. Попри величезну кількість кримінальних справ, які висять на ньому, міський голова Ірпеня давно робить все для того, щоб поширити свій вплив за межі міста, яким керує. У цьому йому допомагають теплі стосунки з головою Київської ОДА Олександром Горганом. Результатом даного союзу стало нещодавнє призначення секретаря Ірпінської міськради Юрія Денисенка заступником голови Київської облдержадміністрації. До цього варто додати той факт, що будівельні інтереси патрона Горгана – колишнього "регіонала", нардепа і голови депутатської групи "Волі народу" у Верховній Раді Ярослава Москаленка – також знаходяться в Приірпінні і, особливо, в Ірпені.

До речі, подейкують, що спеціально "під Карплюка" Москаленко зараз активно лобіює велику об'єднану територіальну громаду, в яку входитиме не лише Ірпінь, але і Гостомель, Буча і Ворзель. Якщо так станеться, мер Ірпеня може стати найбільшим "латифундистом" у Київській області. Тим паче, що є ще й Боярка, яка теж має чималий будівельний потенціал.

Читайте також повну історію протистояння мешканців Забір'я з сільрадою стосовно об'єднання в територіальну громаду.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme