Чому Горган не зміг підім'яти під себе Київську облраду

Одним з головних завдань Олександра Горгана перед призначенням на посаду губернатора Київщини було взяття під контроль обласної ради

Чому Горган не зміг підім'яти під с…

Ще восени 2015 року після виборів до Київської облради в ній була сформована більшість, в яку увійшли фракції "Батьківщини", "Самопомочі", "УКРОПу", "Радикальної партії" та "Свободи". Найбільше представництво у цій компанії має саме політсила Юлії Тимошенко – 16 депутатів. Дев'ять представників мають "ляшківці", 10 – "Самопоміч", по сім – "свободівці" та фракція "УКРОПу". Загалом більшість нараховує 49 депутатів з 84, що засідають у Київській облраді. Крім цього, посада голови Київської облради також була віддана представнику більшості – соратниці Тимошенко Ганні Стариковій. По суті, президентська партія "Солідарність" була фактично усунута від впливу на процеси у Київській облраді і це незважаючи на те, що дана фракція є найбільшою у облраді – 22 депутати, що складає фактично четверту частину від загальної кількості депутатів. До фракції наразі входять, як і губернатор Київщини Олександр Горган, так і вже колишній перший заступник губернатора Лев Парцхаладзе.

Олександра Горгана призначили на посаду губернатора Київщини наприкінці жовтня минулого року. На той час областю фактично керував Лев Парцхаладзе, який чисто формально займав посаду першого заступника голови Київської облдержадміністрації. Втім, буквально за кілька днів після призначення Горгана Парцхаладзе залишив свою посаду. Таким чином саме Олександр Горган паралельно з основною діяльністю у виконавчій владі області мав займатися і політичним життям облради. В ідеалі його засилля мали переформатувати більшість, щоб "Солідарність" мала більше впливу в облраді.

Вже цієї весни час від часу у ЗМІ почала з'являтися інформація про те, що Ганну Старикову от-от мають зняти з посади голови облради. Наразі важко розібратися, чи це були так звані вкиди, щоб розхитати ситуацію, а можливо і реальний розклад замінити голову облради, яка б влаштовувала усіх, а не тільки більшість. Усе це явно вказувало на те, що президентська партія у Київській облраді має, м'яко кажучи, не найкращі стосунки з більшістю у складі з "Батьківщиною", "Самопоміччю", "Радикальною партією", "УКРОПом" та "Свободою". Наприклад, якщо за господарські питання на Київщині зазвичай голосували і депутати більшості, і депутати "Солідарності", то за політичні питання вже був повний розкол. Для прикладу можна навести сесію облради, що відбулася наприкінці квітня поточного року. Тоді одним з питань було заслуховування звіту голови Київської облради Ганни Старикової за робочий 2016 рік. І от тоді одразу 10 депутатів "Солідарності" просто проігнорували дане рішення, відмовившись натискати будь-які клавіші під час голосування. Втім, Старикова все ж мала змогу зачитати свій звіт, адже за це проголосували 51 депутат із 84. І тут знову виручила більшість.

Але по-справжньому стосунки між "Солідарністю" та більшістю зіпсувалися після нещодавного рішення Київської облради про звернення до Верховної Ради "Щодо деяких питань правового урегулювання процедури усунення з поста президента України в порядку імпічменту". Ініціатором цього проекту рішення була саме фракція "Батьківщини". Рішення про це звернення прийняли 57 депутатів з 62 присутніх на засіданні. Окрім представників більшості голосували також депутати з фракції "Наш край" і "Опозиційний блок".

Цікаво, що навіть кілька представників "Солідарності" віддали свої голоси "за". Втім, вже наступного дня з'явилась офіційна заява президентської фракції стосовно даного питання. Мовляв, ті кілька депутатів, що голосували за рішення щодо імпічменту президента, зробили це помилково. Дане питання вносилося з голосу і взагалі не пройшло ніякого процесу обговорення, що є неприпустимим. Начебто у порядку денному тієї сесії під відповідним номером взагалі було інше питання. Усе це дійсно можна вважати помилкою. А от те, що "Опозиційний блок" голосував разом із більшістю, якою фактично заправляє "Батьківщина", говорить вже про те, це може накльовуватися певний союз між екс-регіоналами і політсилою Юлії Тимошенко заради спільної боротьби проти пропрезидентських сил на Київщині.

У свою чергу вже можна констатувати, що губернатор Київщини Горган не справився зі своїм завданням щодо побудови більшості у облраді під себе. І усе це, нагадаємо, незважаючи на те, що в облраді фактично чверть депутатів за бажанням можуть повністю підтримувати політику губернатора Київщини, який також є депутатом Київської облради.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme