Як і коли каштани стали символом Києва

Цікава історія появи каштанів у Києві

Як і коли каштани стали символом Києва…

Про це повідомляє Depo.Київ з посиланням на матеріали книги Віталія Баканова "Забуті сторінки київського побуту".

Відомий дослідник Києва Максим Берлінський в одному зі своїх рукописів зазначив, що на київському Подолі серед горіхових, абрикосових та інших фруктових дерев з'явилося красиве декоративне дерево - кінський каштан, - що квітне біло-рожевими квітками пірамідальної форми.

Як і коли каштани стали символом Києва  - фото 1

До Києва це дерево було завезене, скоріше за все, з Угорщини. Восени воно приносить плоди, які, на відміну від плодів каштана звичайного, завезеного в західну Європу з Італії, неїстівні.

Каштанове дерево полюбилося киянам через свою красу.

Слід зазначити, що в старому (верхньому) Києві каштанових дерев в той час не було, тому що в цих місцях тоді не було садів. Тільки в 1839-1849 роках за проектом архітектора Вікентія Беретті було закладено Бібіковський бульвар (Дмитро Бібіков в той час був генерал-губернатором Києва) - нині це бульвар Тараса Шевченка.

Як і коли каштани стали символом Києва  - фото 2

Спочатку на бульварі висадили каштани, проте царю Миколі I розлогі крони дерев не сподобалися. І тоді протягом ночі всі каштани були викорчувані і замінені пірамідальними тополями, що згодом додало бульвару більш величного, піднесеного вигляду. А викорчувані дерева кияни підібрали і посадили у дворах своїх будинків. Це призвело до поширення каштанів по всьому Києву, результат чого можна побачити й сьогодні.

За радянських часів суцвіття каштана було основним елементом герба міста. Воно і сьогодні красується на коробці київського торта – "візитної картки" Києва.

Як і коли каштани стали символом Києва  - фото 3

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme