Як киян кошмарять смогом

Офіційні джерела дають інформацію яка абсолютно різниться одна від одної, а мешканці столиці не можуть зрозуміти, як їм боротися з димом, що накрив місто

Як киян кошмарять смогом…

Усе почалося з того, що кияни ближче до вечора 26 серпня як один почали писати у соціальних мережах, що у різних районах столиці важко дихати.

Усьому виною був страшений смог, через який, наприклад, у центральних районах міста навіть не було видно сусідні будинки.

Лише за кілька годин у мерії "розродилися" поясненнями цього явища. На сайті адміністрації з`явилося повідомлення про ймовірність розповсюдження продуктів горіння у Києві через пожежу на торф`яниках навколо столиці.

Після цього у Кличка навіть дали поради киянам, як вберегти себе від наслідків смогу.

Наприклад, рекомендували зачиняти вікна у квартирах. Втім, у цьому ж повідомлені радили провітрювати приміщення у вечірній та нічний час. Усе це схоже на якийсь каламбур, адже як можна провітрювати квартиру із закритими вікнами?

Крім того, спеціалісти з мерії заявили, що за необхідності кияни можуть використовувати вологі пов`язки для захисту органів дихання. Ну а коли вже зовсім допече смог, треба звертатися до лікарів.

Втім, еколог Володимир Борейко назвав такі поради нісенітницею, адже виконати їх практично неможливо, мовляв, хто у таку спеку буде сидіти із закритими вікнами у квартирі та ще й носити марлю біля рота?

Ще більше киян заплутали представники Держслужби з надзвичайних ситуацій столиці.

Якщо мерія Києва каже про небезпеку смогу для здоров`я киян (радять навіть вікна закривати), то рятувальники нічого небезпечного у цьому не вбачають.
Більше того, у ДСНС Києва навіть попросили містян не створювати паніку, адже, за їхніми даними, дим, що заполонив столицю, не є небезпечним. Начебто при поривах вітру він розсіюється і майже не буде відчутним.

Але є цікава деталь. Рятувальники уточнили, що у разі турботи про чистоту повітря в оселі треба зачинити вікна і не провітрювати приміщення.

А тепер скажіть: як киянам треба було діяти вчора ввечері після перечитування повідомлень від столичної мерії і рятувальників міста? Одні радять провітрювати приміщення, інші - ні.

У свою чергу екологи теж дещо розходяться у своїх судженнях.

Наприклад, голова Київської міської організації Всеукраїнського товариства охорони природи Микола Щепець каже, що смог у Києві це не що інше, як пил.

"Звичайно, це неприємно, але цей пил шкоди великої не завдасть, адже не такі великі джерела згоряння. Усе це розсіюється і розвіюється", - каже пан Щепець.

А от еколог Володимир Борейко налаштований більше негативно. За його словами, у будь-якому випадку смог вплине на здоров`я киян, особливо це стосується людей, що страждають на легеневі хвороби.

"У них навіть можуть бути ускладнення недуг", - додав Борейко.

Цікаво й те, що смог досить нерівномірно охоплював Київ. Містяни з усіх районів по-різному відчували усі "барви" цього явища. Якщо на тому ж Подолі дим був таким густим, що дихати не було чим, то на тих самих Нивках запевняли, що майже не відчували запаху продуктів горіння. Але ж торф`янники горіли в районі Ірпеня, що розташований на заході від столиці. Тобто вітер мав би нести дим прямісінько на ті ж Нивки, що знаходяться якраз на його шляху. І саме на Нивках мало б бути більше смогу ніж у центрі столиці. Деякі мешканці навіть почали задумуватися, а чи насправді у центрі міста є смог, а не щось інше? Тим більше останнім часом у країні те й діло виникають техногенні катастрофи.

Втім, у Центральній геофізичній обсерваторії нам пояснили, що "розташування" смогу на території залежить не тільки від напряму вітру, але й від рельєфу.

"Дим йшов так, як йому зручно. Поділ знаходиться внизу у порівнянні з іншою територією міста. Тому смог падав туди, у низину. Простіше кажучи, він розташовується за принципом туману, який зазвичай буває у понижених місцях. А ті ж Нивки смог взагалі міг обійти", - заспокоює директор обсерваторії Олександр Косовець.

Крім того, він запевняє, що суттєво смог на стан повітря у столиці не вплинув.

"Наразі повітря таке, як і буває зазвичай у спекотну погоду і за відсутності дощів", - резюмував спеціаліст.

Втім, як кажуть, диму без вогню не буває...  

Більше новин про життя Києва читайте на Depo.Київ.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme