Як Київрада подарувала "Київенерго" додаткові півроку
Схоже, розлучення міста з "Київенерго" буде тривати ще дуже довго, що дасть змогу монополісту й надалі заробляти на киянах
- Київ
-
24 квітня 2018 19:00
На початку літа минулого року команда Кличка не могла нахвалитися, що розриває угоду з "Київенерго". Згідно неї, з 2001 року цей монополіст, який належить олігарху Рінату Ахметову, заправляв майже усією енергетикою столиці. Все це мало закінчитися 31 грудня 2017 року. Але керівництво міста вирішило дати монополісту змогу трохи продовжити заробляти на киянах. Мовляв, не можна посеред опалювального сезону розривати такі угоди, адже столиця ризикує опинитися на межі енергетичного колапсу. Тому Київрада проголосувала за те, що "Київенерго" йде з енергетичного комплексу столиці по закінченню опалювального сезону 2017/2018 років.
Опалювальний сезон закінчився ще в середині квітня, а мерія досі не може розпрощатися з "Київенерго". Хоча ще у 2016 році було створене комунальне підприємство "Київтеплоенерго", яке, за задумом чиновників, має прийти на заміну "Київенерго". До новоутвореного КП перейдуть фактично усі працівники компанії Ахметова, а це майже сім тисяч осіб.
Але на цьому позитив закінчується. Минулого року чиновниками усе подавалося так, що в кінці квітня "Київенерго" взагалі зникне із життя киян, а усі послуги буде надавати новоутворене КП "Київтеплоенерго". Та днями виявилося, що тільки з початку травня на баланс цього КП перейдуть мережі, котельні та частина працівників "Київенерго". А головні активи монополіста – ТЕЦ-5 і ТЕЦ-6, які забезпечують киян електроенергією, гарячою водою та теплом, – стануть комунальними лише з липня. Крім цього, "Київенерго" має повернути сміттєспалювальний завод "Енергія".
Хоча і ці строки передачі можуть бути зірвані. У Кличка вже скаржаться, що існує проблема з так званим регуляторним забезпеченням передачі ТЕЦ та сміттєспалювального заводу. Справа в тому, що у КП "Київтеплоенерго" зараз просто немає ліцензії на експлуатацію енергосистем столиці. Чиновники запевняють, що для одержання цих ліцензій подали усі відповідні документи до Нацкомісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Начебто відповіді звідти немає через переформатування цієї комісії. Усе вилилося в те, що "Київтеплоенерго" не може забезпечити виробництво електроенергії та тепла від ТЕЦ-5 і ТЕЦ-6.
Також у мерії подали до Верховної Ради законопроект, який дозволяє КП "Київтеплоенерго" користуватися тарифами "Київенерго", але поки парламент цей проект закону не "голосував". Тому у Кличка вирішили піти найпростішим шляхом: депутатам Київради просто запропонували надати "Київенерго" дозвіл й надалі експлуатувати ТЕЦ-5 і ТЕЦ-6, а також той самий завод "Енергія". Мовляв, це продовжуватиметься, поки чиновники не владнають усі технічні та організаційні процедури із завершення угоди з "Київенерго".
Під час обговорення цієї ініціативи депутати Київради були незадоволені, наприклад, тим, що ледь не аварійні мережі "Київенерго" переходять на баланс "Київтеплоенерго" вже з травня, а усі ласі шматки – ТЕЦ – лише за кілька місяців. Репліки деяких депутатів щодо цього питання зводилися до того, що ТЕЦ-5 і ТЕЦ-6 є досить прибутковими об'єктами. Але заступник Кличка з питань ЖКГ Петро Пантелеєв почав запевняти депутатів, що в літній період обидві ТЕЦ є не такими вже й прибутковими. За його словами, прибутки від продажу електроенергії і гарячої води в цей період ледь не дорівнюють витратам на виробництво цих послуг.
Далі дискусія ставала все більш палкою. Наприклад, один з депутатів взагалі заявив, що за його даними, у мерії хочуть забрати мільярд гривень з будівництва метро на Виноградар. Ці кошти начебто можуть "влити" у стабілізацію енергетичної сфери столиці. На що Пантелеєв заявив, що з енергетикою міста щось потрібно робити, але чіткої відповіді, чи дійсно заберуть мільярд з будівництва метро, не дав.
Пристрасті у залі засідань Київради набули апогею, коли депутат з промерської фракції Олег Костюшко "з голосу" запропонував проект рішення, згідно з яким "Київенерго" може керувати ТЕЦ-5 і ТЕЦ-6, а також сміттєспалювальним заводом, аж до 31 серпня цього року. Депутат усе це пояснив тим, що навіть за місяць-два НКРЕКП може не видати "Київтеплоенерго" ліцензії на роботу. А це призведе до того, що у місті зникне навіть світло, адже не буде кому експлуатувати теплоелектроцентралі. Ця ініціатива викликала шквал обурення з боку так званих опозиційних депутатів. Один з них заявив, що такі серйозні рішення потрібно обговорювати під час засідання комісій Київради, а не "з голосу" виносити на голосування без обговорення. Мовляв, так можна надати "Київенерго" право експлуатувати і заробляти на ТЕЦ ще роками.
Зрештою депутати зійшлися на тому, що компанія олігарха Ахметова керуватиме ТЕЦ-5 і ТЕЦ-6, а також сміттєспалювальним заводом, на місяць менше – до 31 липня 2018 року. Логічно, що прибутки з експлуатації весь цей час "Київенерго" забиратиме собі. Варто додати, що за це рішення ледь не у повному складі голосувала фракція Кличка і екс-мера Омельченка.
З усього цього можна зробити висновок, що столична влада ніяк не може, а можливо, і не хоче, прощатися з "Київенерго". Той самий заступник Кличка Петро Пантелеєв каже, що до припинення угоди між містом та структурою Ахметова вони почали готуватися ще два роки тому, хоча, згідно угоди, укладеної на початку 2000-х, "Київенерго" і так мало віддати енергокомплекс столиці на баланс міста в кінці 2017 року. Але сама ж столична влада і налякала депутатів, що посеред опалювального сезону цього робити не можна. Нажахані депутати погодилися продовжити угоду, але і цей термін вже минув. Тепер же команда Кличка знову лякає енергетичним колапсом, якщо вони не нададуть "Київенерго" право експлуатувати ТЕЦ-5 і ТЕЦ-6 до 31 липня поточного року.
Враховуючи попередні "трюки", можна припустити, що в липні компанія Ахметова отримає право керувати енергокомплексом міста ще якийсь час, отримуючи які-ніякі, а прибутки. Вже сьогодні можна казати, що влада міста фактично на сім місяців продовжила право "Київенерго" експлуатувати ті ж ТЕЦи. Адже, нагадаємо, з самого початку це мало припинитися в момент закінчення угоди між компанією та мерією – 31 грудня 2017 року.
Всі новини Києва читайте на Depo.Київ
Всі новини на одному каналі в Google News
- 19:32У Києві пройде дискусійна панель "Telegram війни в Україні: Як пережити кібербулінг та зберегти компанію. Історії бізнесу та позиція держави"
- 14:23"Укренерго": 28 листопада одночасно діятимуть три черги відключень
- 13:03Специфіка обслуговування фільтрів для води під миття Актуально
- 10:51У двох районах Київщини через атаку пошкоджено будинки та інфраструктуру. Є поранені
- 08:33У Києві уламки збитої ракети впали в Дніпровському районі
- 21:11Чоловік у формі поліціянта погрожував зброєю у столичному кафе: Що кажуть правоохоронці ФОТО
- 15:06Кличко: 1 грудня відкриють рух легкових авто та пасажирського транспорту Подільським мостовим переходом
- 11:39В Укргідрометцентрі розповіли, якою буде погода в Україні у грудні
- 10:33Інсталяції до трьох метрів у висоту: У Києві відкриється тематичний "Парк тролів"
- 09:14Пошкоджені квартири, будинки та офіси: Як минула чергова тривожна ніч на Київщині
- 09:01"УЗ" розпочинає продаж квитків на низку нових поїздів
- 08:15Ворог атакував столицю дронами: Є пошкодження, двоє людей поранені
- 23:15Дев’ятьох "зайців" та водія-переправника затримали прикордонники на Одещині
- 15:33Судитимуть членів міжрегіональної злочинної групи, які "спеціалізувалися" на скоєнні тяжких й особливо тяжких злочинів
- 12:42"Ти використовуєш зброю Путіна – пропаганду", - Володимир Кличко відповів популярному ведучому США Джо Рогану щодо України
- 10:42Хотів підірвати правоохоронців: Підозру в скоєнні теракту отримав киянин
- 09:24На Київщині внаслідок атаки БпЛА пошкоджено приватні та багатоквартирні будинки
- 08:19Атака дронів: тривога у Києві тривала понад 5 годин
- 11:03У двох районах Києва погіршився стан повітря: головні показники