Я за вас свою роботу робити не буду: Як Кличко і уряд перекладають одне на одного відповідальність за боротьбу з коронавірусом

Мер столиці Віталій Кличко вимагає, щоби уряд допоміг Києву в боротьбі з коронавірусом. Уряд, у свою чергу, намагається перекласти це на плечі місцевої влади. Кожна зі сторін при цьому отримує свої плюси до рейтингу на місцевих виборах, а страждатимуть, як завжди, прості жителі міста 

Я за вас свою роботу робити не буду: Як…
Фото: Пресслужба КМДА

За минулу добу у Києві виявлено вже 567 хворих на коронавірус. Це новий антирекорд у місті. В Україні загалом, станом на 9 жовтня, виявлено майже 6 тисяч хворих на COVID-19. Деякі джерела вже розганяють інформацію про те, що згодом кількість нових хворих на добу перевалить за 10 тисяч. Чиновники натомість кажуть, що ситуація поки під контролем, але якщо такий приріст хворих збережеться, доведеться йти крайні міри.

Очільник столиці Віталій Кличко звернувся до прем’єр-міністра та до міністра охорони здоров’я з проханням надати можливість лікувати киян у державних медичних установах, розташованих у Києві, хоча до останнього часу місто обходилось лікарняною базою комунального підпорядкування – наприклад, багато людей лікуються в Олександрівській лікарні. Тепер же мер столиці хоче, щоб окрім державних медустанов уряд надав ще й підпорядкованих йому медиків, аби лікувати захворілих містян.

Мовляв, ми зробили все, що могли, тепер ваша черга. Без вас не впораємося.

Сам Кличко запевняє, що Київ постійно збільшував кількість ліжок для хворих на COVID-19. На сьогодні таких ліжок вже понад 2,5 тисячі у 20 лікарнях столиці, але вже й ця база заповнена на 70% – стаціонарно лікуються 1675 людей. Тож Кличко запевняє, що невдовзі ліжок для хворих на коронавірус не вистачатиме. Тому очільник столиці хоче, щоб людей з коронавірусом у столиці приймали також заклади Національної академії наук, відомчі медичні заклади та лікарні, підпорядковані міністерству охорони здоров’я.

Таким чином, Кличко дає зрозуміти, що Київ хоче розділити вирішення проблеми з державою. Проте не слід забувати, що у бюджеті Києва на 2020 рік на медичну галузь було закладено майже 10 мільярдів гривень. Також у спеціальному фонді закладалось близько 4,5 мільярдів гривень. І коронавірус є залізною підставою, щоб скористатися, як мінімум, грошима зі спецфонду, знявши якусь частину з фінансування інших напрямків. Більше того, днями депутати "Європейської солідарності" у Київраді звернулися до мера Кличка з вимогою скликати термінову позачергову сесію міськради, щоб збільшити фінансування лікарень столиці у зв’язку з критичною ситуацією з коронавірусом у місті.    Депутати Київради з "ЄС" запропонували на позачерговій сесії переглянути бюджет міста, щоб переспрямувати деякі видатки на доплати лікарям та додаткове фінансування медзакладів столиці, в яких лікуються хворі на коронавірус.

Тобто у Києва, за великим рахунком, ще є можливість додаткового фінансування на боротьбу з коронавірусом, але мер чомусь мовчить про те, що він може скликати позачергову сесію Київради і на ній виділити додаткові гроші на підтримку лікарень. Замість цього очільник столиці вважає, що вирішувати ситуацію зі збільшенням хворих на коронавірус у столиці має уряд. І вимагає допомоги одразу на кількох своїх сторінках.

Для чого це робиться? Можна припустити, що для того, аби заробити додаткові бали в очах виборця, виступаючи захисником киян. Тепер, якщо в допомозі йому відмовлять, можна казати, що влада кинула вас, любі кияни, напризволяще, (і мера також кинула). І нічого не робити. Або вже після відмови з боку влади "згадати" про спеціальний фонд і "зробити диво", видобувши з нього гроші. Та вийти чи не героєм з цієї ситуації.

З іншого боку, держава також пустила ситуацію з коронавірусом у Києві, та й не тільки у Києві, на самотік. Хоча, наприклад, ті ж народні депутати здебільшого лікуються саме в Олександрівській лікарні, яка підпорядкована Києву, а не державі. Зараз це виглядає так, що уряд перекидає на місцеву владу проблему коронавірусу у столиці, а міська влада Києва, у свою чергу, прагне перекинути цю проблему на уряд.

Зрештою страждають від цього рядові кияни, яким скоро просто не буде куди звернутися по медичну допомогу. Адже про депутатів та інших можновладців можна бути спокійними: для них місця завжди знайдуться.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme