Як Кличко підіграє "Ахметенерго" задля підвищення тарифів на тепло

Компанія мільярдера Ріната Ахметова "Київенерго" невдовзі може підвищити вартість послуги з опалення квартир киян

Як Кличко підіграє "Ахметенерго" задля п…

Мешканці столиці знову в нервовому очикуванні – над їхніми гаманцями зависла рука енергетичного монополіста Києва. В соцмережах бурхливо обговорюють питання про підвищення тарифу на теплопостачання.

Про добробут столичного монополіста дуже печеться Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). Днями цей орган видав проект постанови про встановлення тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання для потреб населення, яке обслуговується "Київенерго".

Згідно з цим документом, НКРЕКП дозволяє монополісту встановити тариф на теплову енергію для населення на рівні 594,03 гривні за Гкал (без ПДВ). У цьому ж документі вказано, що Комісія з енергетики скасовує свою постанову від 3 березня 2015 року, якою НКРЕКП дозволила "Київенерго" встановити тариф на теплову енергію для населення на рівні 531,10 гривень за Гкал (без ПДВ), а 31 березня ще трошки - до 547,7 грн.

Якщо до нової ціни на тепло у 594,03 грн. додати ще й ПДВ, то вартість однієї Гкал тепла може скласти 712,83 грн. Зараз же, з усіма ПДВ, кияни платять за одну Гкал теплоенергії 657,24 грн. Таким чином, якщо проект постанови НКРЕКП перетвориться на повноцінний документ, то кияни змушені будуть платити на 8,5% більше за теплі батареї. 

Варто нагадати, що діючі тарифи на тепло запровадили лише з 8 травня 2015 року. Тобто, не минуло навіть й року, як НКРЕКП на пару з "Київенерго" готують мешканців столиці до чергового підвищення вартості теплопостачання. Як і рік тому, усе починається з простого проекту постанови про встановлення тарифів на теплову енергію для потреб населення, яке обслуговує "Київенерго".

Якщо брати до уваги минулорічний графік роботи НКРЕКП у цьому напрямку, то вартість тепла буде підвищена за кілька місяців. Тоді постанова про дозвіл "Київенерго" підвищити тариф вийшла з-під пера Комісії на початку березня. А вже за два місяці кияни почали платити більше.

Наразі це просто проект постанови, але усі кияни знають, як монополісти полюбляють підвищувати ціни на відміну від їх зниження.

У столичній мерії теж знають про ініціативу НКРЕКП. Голова постійної комісії Київради з питань житлово-комунального господарства Володимир Бондаренко запевнив Depo.Київ, що вже направив меру Кличку листа, в якому цікавиться, чи знав очільник Києва про підготовку цього проекту Нацкомісії з регулювання енергетики і компослуг.

Крім того, у комісії з питань ЖКГ хочуть знати, чи сприяли служби мерії у підготовці цього проекту. "Ще нас дуже цікавить, які енергозберігаючі технології впроваджені у структурі "Київенерго" з метою зменшення грошового навантаження на киян, коли вони бачать цифри у платіжках за тепло і гарячу воду. Не знаю, що нам мер відповість і коли", - каже Бондаренко.

Сам очільник комісії Київради з питань ЖКГ не розуміє, у зв'язку з чим має підвищуватися вартість тепла для киян, адже передумов для цього взагалі немає. Крім цього, Бондаренко припускає, що мер столиці в деякій мірі підіграє структурам Ахметова.

"Очевидно, мер Кличко отримував деякі побажання, як себе поводити стосовно монополістів. Адже невідомо, чому за два роки не було проведено ніяких кадрових змін у системі контролю за роботою "Київенерго". А контроль цей здійснює наглядова рада від імені громади Києва. Наглядову раду у "Київенерго" формував ще Ахметов кілька років тому", - заявляє Бондаренко. 

Якщо ж ситуація не зміниться, то у Київраді начебто планують "розхитувати" питання про повернення "Київенерго" під повний контроль влади міста, адже наразі структури монополіста керуються приватними структурами, які контролює мільярдер Ахметов.

Втім, про повернення "Київенерго" у мерії говорять вже кілька років, але усе це залишається на рівні балачок, адже монополіст постійно успішно домовляється з очільниками Києва…

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme