Трюк з музеєм на Поштовій: Як Кличко навчився "окозамилювати" скандали
Депутати Київради нарешті прийняли рішення щодо скандальних питань на Подолі, але вони не надто влаштовують киян
- Київ
-
20 квітня 2018 17:05
Засідання сесії Київради, що відбулося 19 квітня, знову залишило дуже багато запитань до депутатів Кличка та й самого мера. З самого ранку у залі засідань почали розглядати питання щодо створення музею на Поштовій площі. Саме воно призвело до штовханини між активістами, депутатами та поліцейськими у вівторок, 17 квітня. Тоді засідання довелося закрити. 19 квітня обговорення проблеми щодо подальшої долі Поштової площі пройшло без бійок, але теж на нервах.
Проект рішення щодо створення музею визрів давно і головна його мета – зберегти артефакти, які були знайдені під час будівельних робіт. Сотні років тому на місці сучасної Поштової площі були вулиці, а тепер у землі знайдено навіть дерев'яні елементи того часу. Тому більшість киян хочуть, щоб там був музей, в якому представлять всі артефакти, знайдені під землею.
Згідно запропонованого проекту рішення, міська влада має взяти до комунальної власності усе, що збудовано на Поштовій площі за останні роки. Мовляв, тільки так можна забезпечити розкопки інших артефактів. За деякими даними, вони можуть знаходитися на глибині навіть більше десяти метрів. Втім, під час дискусії більшість депутатів Кличка підводили усе до того, що зараз ще не час створювати музей. Сам Кличко заявив, що спочатку потрібно усе дослідити, а потім подумати над створенням. З іншого боку голова постійної комісії Київради з питань культури Вікторія Муха, яка теж представляє фракцію "Солідарність" у Київраді, заявила, що в Україні просто немає спеціальної лабораторії, яка може консервувати усі дерев'яні знахідки на Поштовій площі.
Більше того, заступник мера Олексій Резніков, який відповідає за усе, що відбувається на Поштовій площі, взагалі припустив, що поки в Україні не буде такої лабораторії, то немає сенсу проводити подальші розкопки. Чиновник запевняє, що зараз зупинене будь-яке будівництво на Поштовій площі, де забудовник хоче звести торговельний центр. Але й археологи там фактично не працюють. Під час обговорення проекту рішення щодо створення музею на Поштовій площі, голова бюджетної комісії Київради і представник промерської фракції Андрій Странніков навіть підняв питання, що вартості будівництва майбутнього музею. Мовляв, за усе це будуть платити кияни, а задоволення не з дешевих. Втім, до чого було усе це сказано - залишилося загадкою. Звичайно, створення музею не коштує 100 гривень, але якщо Київ хоче пишатися своєю історією, а про це постійно розповідає мер Кличко, то на створення відповідних музеїв потрібно витрачати кошти.
Цікаво, що під час дискусії щодо музею одна з активісток, яка захищає історію столиці, припустила, що столична влада робить усе, щоб на Поштовій площі усе було так, як зараз - тобто ніякого просування вперед. А уся позиція чиновників зводиться до того, що створити музей майже неможливо.
Зрештою депутати прийняли за основу проект рішення щодо створення музею на Поштовій площі. З одного боку усе це дає старт для появи майбутньої культурної споруди. Але з іншого боку під час засідання Київради було чітко сказано, що тепер розпочнуться різноманітні так звані напрацювання щодо цього рішення. Тобто, ще невідомо що зрештою більшість Кличка у Київраді разом з чиновниками КМДА захочуть "запхнути" у ініціативу щодо створення музею на Поштовій площі. Враховуючи, скільки перепон для створення музею бачить сам мер і його команда, позитивних думок стосовно подальшого розвитку подій не дуже багато. Як мінімум усе може розтягнутися на роки.
Під час засідання Київради 19 квітня депутати розглянули ще одне скандальне питання. Мова йде про будівництво готелю на Андріївському узвозі, 14-16. Кияни вже не перший місяць протестують проти цього будівництва, але столична влада не кипить бажанням підтримувати активістів у цьому. На останнє засідання Київради прийшов представник киян-активістів, який навіть представив проект рішення щодо вирішення проблеми на Андріївському узвозі. На думку захисників історії Києва, усе має відбуватися радикально: Київрада просто повинна розірвати договір оренди земельної ділянки із забудовником історичної вулиці.
Аргументи активістів дуже прості: на Андріївському узвозі можна зводити лише будинки висотою не більше 12 метрів, а забудовник планує збудувати 30-метровий готель. Більше того, за даними активістів, під час зведення готелю начебто було захоплено 10 соток землі, а сам забудовник на жодні конструктивні розмови із місцевими мешканцями не погоджується. Здавалося б, в такій ситуації влада міста має бути на боці киян, але тільки не в Києві. Під час обговорення даного проекту рішення мер Кличко заявив, що він не хоче аби на Андріївському узвозі з'явився довгобуд, або взагалі утворився котлован на десятиліття. Віталій Володимирович чомусь думає, що якщо розірвати договір оренди землі зі скандальним забудовником, то він усе кине і зробить з історичної вулиці посміховисько.
Усе звелося до того, що Кличко вирішив дати ще один шанс забудовнику. Мовляв, нехай він скоригує проект будівництва готелю, а потім чиновники з мерії усе це мають оцінити, давши зелене або червоне світло на подальше будівництво. На думку Кличка, лише компроміс по відношенню до забудовника може дати ефект. На усе це були слушні зауваження деяких депутатів Київради, які вважають, що поки забудовник визріє на цей компроміс, сам він вже зведе кілька поверхів готелю на Андріївському узвозі. Але Кличко був непохитний: треба піклуватися про інвестора, адже в іншому випадку з'явиться котлован. За логікою речей усе зводиться до того, що забудовник нехай собі щось там будує, аби не було того котловану.
Усе це частково нагадує скандальну забудову станції метро "Героїв Дніпра". Тоді мер Кличко чомусь теж був на боці забудовника, хоча усі місцеві мешканці, які не були проплачені, виступали категорично проти забудови над метро. Втім, під час ударних темпів робіт зі зведення торгово-розважального центру над метрополітеном мер Кличко ледь не півроку заявляв, що там просто укріплюють станцію. А коли над "Героїв Дніпра" вже почав виднітися перший поверх ТРЦ, мер урочисто визнав: "Так, над станцією метро "Героїв Дніпра" будують торговельний центр, адже їх так не вистачає у Києві".
Зрештою депутати з більшості Кличка просто завалили проект рішення щодо розірвання договору оренди із забудовником на Андріївському узвозі, 14-16. Замість цього за основу було проголосоване рішення, яке має на меті вирішити ситуацію на Андріївському узвозі. Втім, коли це станеться, не скаже мабуть ніхто. Сам же мер чомусь заявив на своїй сторінці у "Фейсбуці" що він і його команда зупинили будівництво на історичній вулиці. Кличко сподівається, що забудовник власноруч змінить проект будівництва, зменшивши кількість поверхів. Чи є на це шанси – питання риторичне.
Хоча можливо, мер Кличко хоче повторити з Андріївським узвозом той самий трюк, що і зі зведенням висоток на місці колишнього Сінного ринку. Тоді мер подав як вселенську перемогу те, що він домігся від забудовника зменшити на один-три поверхи висотність майбутніх бетонних монстрів на вулиці Бульварно-Кудрявській. Кличко не міг натішитися, що після такого "прогину" забудовника до якого його начебто змусив сам мер, на місці Сінного ринку не буде будинків вище 19 поверхів. Можливо відпрацьовані трюки будуть застосовані і на Андріївському узвозі. Скажімо, висотність готелю зменшиться з 30 до 25 поверхів і мер подасть це, як перемогу.
Всі новини Києва читайте на Depo.Київ
Всі новини на одному каналі в Google News
- 21:28Столичні поліцейські в міжрегіональному наркокартелі вилучили понад 5 тонн заборонених речовин (ВІДЕО) Відео
- 17:26Було сумно: У Борисполі чоловік викликав поліціянтів, щоб випити з ними чаю
- 17:16Кличко передав батальйону "Свобода" партію допомоги від громади Києва ФОТО
- 14:43 Зеленський відреагував на російській удар міжконтинентальною балістичною ракетою Відео
- 13:56Допомога ветеранам: Київ додатково оплачуватиме виготовлення протезів високої функціональності та комфорту, - Кличко
- 22:11I рівень небезпеки: У низці областей 21 листопада синоптики прогнозують дощ та мокрий сніг
- 21:19Чому модульна концепція бронежилетів є важливою у сучасній війні Актуально
- 18:52Кличко перевірив роботу міського Ситуаційного центру протидії загрозам і показав, як він працює
- 17:49"Приберемо гаражі, завершимо туристичний маршрут і ніякого іншого будівництва", – секретар Київради про Пейзажку Відео
- 11:25 ППО збила 56 із 122 ворожих БпЛА та 2 з 6 ракет в ніч на 20 листопада
- 10:58Ворог атакував дронами столицю: Уламки впали в двох районах
- 10:20СБУ затримала баристу з Вінниці, що коригував удари по Києву та намагався вчинити диверсії на залізниці ФОТО
- 09:55В Києві відбудуться безпекові навчання: В місті встановлять блокпости, перевірятимуть транспорт та документи
- 09:35На Київщині через атаку дронів пошкоджені дитсадок, школа і магазини
- 20:03Військовий поскаржився на працівницю "УЗ" за перегляд російських серіалів на робочому місці: у компанії відреагували
- 12:4117-річного одесита, що вчинив теракт у Києві, затримали правоохоронці ФОТО
- 09:56Уламки збитих на Київщині дронів впали за межами населених пунктів
- 21:11За тисячу днів війни рф зруйнувала та пошкодила в Україні майже дві тисячі медзакладів
- 18:05"Місія Хансена" побудувала 7 будинків на Київщині для родин, що втратили житло