ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Київ Кличка: інвалідам тут не місце

Столиця абсолютно не пристосована для пересування інвалідів-спинальників, але мер думає інакше
Depo.
25 грудня 2015 16:00
ФОТО: depo.ua
Київ Кличка: інвалідам тут не місце
Київ Кличка: інвалідам тут не місце

Днями мер Кличко під час зустрічі з дітьми, що мають особливі потреби, заявив, що міська влада робить усе, аби Київ був зручним для них містом. Мовляв, чиновники мерії зосереджені на тому, щоб люди в інвалідних візках не відчували будь-яких обмежень під час пересування столицею.

Depo.Київ вирішив нагадати, як насправді людям на візках доводиться, ледь не ризикуючи життям, щодня пересуватися Києвом. 

Наприклад, чи не найбільш не пристосованим видом транспорту для людей на візках є метрополітен.

Навесні поточного року волонтери проекту "Метро для всіх" детально дослідили станції метро Києва на предмет пристосованості до потреб інвалідів. На більшості станцій людей у візках зустрічає ось такий крутий пандус, на якому можна реально вбитися. І якщо поряд не буде бажаючих допомогти, "візочникам" доведеться шукати інший вид транспорту. 

Як насправді Кличко турбується про інвалідів Києва  - фото 1

Є, звичайно, ось такі підйомники на деяких станціях. Біля них розміщена спеціальна кнопка для виклику працівника метро, який повинен керувати підйомником. Втім, у більшості випадків ці кнопки просто не працюють. 

Як насправді Кличко турбується про інвалідів Києва  - фото 2

Трохи легше інвалідам-спинальникам пересуватися у наземному громадському транспорті. На щастя у Києві досить багато тролейбусів і автобусів з низькою підлогою. Втім, буває так, що люди на візках не можуть заїхати у салон автобусу через те, що водій зупиняється досить далеко від бордюру. Опускати автоматичний пандус (якщо тролейбус чи автобус таким обладнаний), як треба в таких випадках, водії теж не завжди поспішають. Тоді людині з обмеженими можливостями також доводиться просити допомоги у пасажирів.

Як насправді Кличко турбується про інвалідів Києва  - фото 3 

Самі органи столичної влади теж не дуже доступні для інвалідів-спинальників. Наприклад, такі "дбайливі" сходи без пандусу знаходяться у Департаменті містобудування і архітектури КМДА. 

Як насправді Кличко турбується про інвалідів Києва  - фото 4

ФОТО: "Безбар`єрний Київ" у "Фейсбуці" 

А тепер нагадаємо про скандал, який виник після відкриття реконструйованої Поштової площі. Бо складається враження, що під час проектних робіт ніхто з чиновників навіть не думав зробити життя інвалідів легшим.

Як насправді Кличко турбується про інвалідів Києва  - фото 5 

ФОТО: "Голос столиці"

Навіть з допомогою перехожих інваліди важко потрапити на Поштову площу. 

Як насправді Кличко турбується про інвалідів Києва  - фото 6

ФОТО: "Голос столиці" 

Варто нагадати і про неприступні виходи з під'їздів, які в Україні часто розташовуються значно вище рівня землі, сходи всередині самих будинків, ліфти – навіть просто вийти на вулицю людям на візочку досить проблематично. Втім, якщо вирватися у двір їм таки вдасться, то далі чекають наступні перешкоди: чисельні бордюри та бордюрчики, відсутні з'їзди на пішоходних переходах, заставлені МАФами і автотранспортом тротуари... Словом, турбота чиновників про людей на візочку відчувається на кожному кроці. Хоч з дому не виходь.

Більше про життя столиці та області читайте на Depo.Київ