Як у Авакова та Кличка "відфутболюються" від боротьби зі стихійниками

Поліцейські чини декларують вдалу боротьбу зі стихійною торгівлею, але менше її не стає

Як у Авакова та Кличка "відфутболюються"…

За останні десять років торгаші стали справжньою епідемією у Києві. Стихійна торгівля процвітає кругом, але чиновники та правоохоронці лише звітують про вдалу боротьбу з незаконною торгівлею.

Depo.Київ вже кілька разів писав про забудову кола на виходах зі станції метро "Героїв Дніпра". Окрім сумнівних будівельних робіт наразі в цьому місці просто процвітає стихійна торгівля, причому торгаші сидять прямісінько біля виходів з метро.

Як поліція Києва ігнорує стихійну торгівлю  - фото 1

Під час нашої інспекції кола на Героїв Дніпра 3 серпня поточного року тут, як завжди було безліч торгашів.

Ми зателефонували на "102" і повідомили про незаконну торгівлю. Оператор повідомив, що направить на місце правопорушення патруль.

Прочекавши цілу годину, патрульної поліції ми так і не побачили, після чого знову зателефонували на "102". Оператор навіть здивувався, що патрульні досі не на місці і пообіцяв пришвидшити процес. Буквально за 10 хвилин біля кола з'явилася патрульна автівка, але, на наше здивування, вона поїхала в бік базару, що розміщений майже в кінці Оболонського проспекту.

Довелося самим наздогнати патрульних, які вже складали протокол на водія, що неправильно припаркувався. Підійшовши до одного з патрульних, ми повідомили, що викликали поліцію, щоб вона розібралася зі стихійною торгівлею в колі біля виходу зі станції метро "Героїв Дніпра". Той заявив, що після того, як вони складуть протокол на водія-порушника вони разом з нами підуть подивитися на стихійну торгівлю, щоб припинити це неподобство. Але вже за 15 хвилин той самий патрульний почав "давати задню", мовляв, то не їхня парафія ганяти торгашів – усі питання до Кличка і його комунальників. 

Втім, на зауваження, що патрульна поліція також повинна боротися зі стихійниками, поліцейський промовчав. Ми продовжували чекати доки патрульні прийдуть до тями і почнуть виконувати свої функції. Та за десять хвилин патрульний заявив, що викликав інспектора з благоустрою від Оболонського району, який повинен навести лад з торгашами. 

На питання, скільки чекати того інспектора і що будуть робити патрульні далі, правоохоронець лише посміхнувся, заявивши, що не знає, коли почнеться боротьба з незаконною торгівлею.

Після цього поліцейські сіли у своє авто і поїхали геть.

Як поліція Києва ігнорує стихійну торгівлю  - фото 2

Ось на цьому авто були патрульні з якими ми спілкувалися. Державний номер - "07-52". Бортовий номер патрульного авто – "0513". Спілкування з патрульним відбувалося 3.08.2016 о 12:30.

Depo.Київ направив запит у Департамент патрульної поліції України, щоб вони пояснили, чому їхні співробітники не палають бажанням боротися з торгашами. Та відповідь за підписом начальника Департаменту патрульної поліції Євгена Жукова, м'яко кажучи, здивувала. Головний патрульний країни наполягає, що його підлеглі притягували і притягують до відповідальності людей, що торгують з рук. Більше того, у листі-відповіді вказується, що ще минулого року Нацполіція України та столична мерія підписали Меморандум згідно якого поліція повинна забезпечувати недопущення стихійної торгівлі.

Втім, головний патрульний країни написав, що з торгашами повинні у більшій мірі боротися дільничні інспектори та комунальники столичної мерії. Насамкінець у листі-відповіді вказано, що у разі виявлення правопорушення потрібно телефонувати на "102". Парадокс в тому, що у нашому випадку ми так і зробили, але патрульні, по суті, проігнорували виконання своїх обов'язків.

У відповіді на запит Depo.Київ ні слова не було вказано про те, чому патрульний, з якими ми спілкувалися, не захотів боротися з торгашами у колі на "Героїв Дніпра". Тому ми відправили повторний запит у Департамент патрульної поліції з вимогою дати оцінку роботи їхніх співробітників. Відповіді поки не було, але ми обов'язково її висвітлимо, як тільки отримаємо.

Як поліція Києва ігнорує стихійну торгівлю - фото 3

Вихід зі станції метро "Героїв Дніпра" нічим не відрізняється від багатьох інших виходів з підземки столиці. 

Та не лише патрульні повинні вести боротьбу зі стихійними торгівцями. Також цим мають займатися дільничні офіцери поліції. За приклад, нагадаємо, ми брали коло біля виходів зі станції метро "Героїв Дніпра".

У Головному управлінні Нацполіції у Києві Depo.Київ заявили, що дільничні офіцери поліції Оболонського району постійно проводять заходи з недопущення стихійної торгівлі на Оболоні і, зокрема, біля виходів з метро "Героїв Дніпра". За неповні 8 місяців поточного року дільничні району задокументували 51 порушення несанкціонованої торгівлі. При цьому за той самий період до відповідальності притягнуто 21 торгаша, які сиділи біля виходів зі станції метро "Героїв Дніпра".

По суті, це по три протоколи на стихійників на місяць! На титанічну працю дільничних цей результат ніяк не тягне, враховуючи, що стихійна торгівля у цьому місці відбувається кожного дня. До речі, максимальний штраф за торгівлю з рук – 119 гривень.

У поліції Києва також додають, що практично ніколи не конфісковують у торгашів те чим вони торгують, мовляв, законодавчо не визначено, як саме реалізовувати конфісковане на користь держави. Крім цього, для конфіскації потрібно і рішення суду. Тому поліцейські у більшій мірі ведуть інформаційно-роз'яснювальну роботу серед торгашів, щоб вони не порушували закон. Наскільки ефективна така профілактика можна щодня подивитися біля виходу зі станції метро "Героїв Дніпра" та й загалом по усьому Києву. А поки у поліції нагадують киянам, що продукти, які продають торгаші, можуть бути небезпечні для здоров'я. Усе це більше схоже на такий собі натяк: не купуйте з рук, і не буде тоді стихійної торгівлі.

А от у метрополітені скаржаться, що торгаші взагалі ігнорують представників підземки, коли ті роз'яснюють, що стихійна торгівля заборонена. В такому разі працівники метро звертаються до поліцейських.

З усього цього можна зробити висновок, що ніхто навіть й не думає системно боротися з торгашами ні на Оболоні, ні загалом у Києві. Уся ця боротьба більше нагадує імітацію, адже патрульні кажуть, що розганяти стихійну торгівлю повинні комунальники, а ті, у свою чергу, вказують на правоохоронців.

Усе призводить до того, що Київ все більше нагадує суцільний стихійний базар, що абсолютно розходиться із заявами чиновників про начебто наближення столиці України до рівня європейських міст.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme