Поліція вже навчилася брехати майже як менти Януковича

Не встигли кияни відійти від історії з "шаленим Ростіком", як столичні поліцейські вляпалися у новий скандал

Поліція вже навчилася брехати майже як м…

Кияни продовжують обговорювати страшну ДТП за участі патрульних поліцейських біля станції метро "Дорогожичі".

На жаль, зранку в середу, 20 квітня, збита поліцейською машиною жінка померла від отриманих травм у лікарні. Разом з цим в Інтернеті з'явилося повне відео надзвичайної пригоди.

По-перше, усі столичні водії знають, що на перехресті, де сталася ДТП, заборонений лівий поворот, який здійснювала машина патрульних.

По-друге, на відео видно, що сигнал повороту під час маневру поліціянтами увімкнений не був.

Йдуть дискусії й стосовно того, чи були увімкнені проблискові маячки на даху поліцейської машини. Передивляючись відео ДТП, не можна дати однозначної відповіді на це питання. Тому припустимо, що маячки все ж таки працювали.

Згідно розділу № 3 правил дорожнього руху, водії оперативних транспортних засобів, якими є і поліцейські машини, виконуючи невідкладне службове завдання, можуть відступати від деяких правил дорожнього руху. Втім, головна умова під час таких маневрів – забезпечення безпеки дорожнього руху. Збита поліцейською автівкою жінка явно не вписується в рамки безпечного руху.

Йдемо далі. На оприлюдненому відео видно, як пішоходи переходять дорогу з боку станції метро у бік вулиці Щусєва. Усіх людей пропускають машини, що мають рухатися по вулиці Теліги у бік Петрівки. Тобто, можна припустити, що для пішоходів горіло саме зелене світло, яке дозволяє перехід через дорогу. А тепер тепер подивимося, що стосовно цієї ДТП офіційно казали у поліції.

19 квітня, о 13:40 з'явилося перше повідомлення про цей випадок. На сайті поліції Києва вказувалося, що дві жінки перебігали дорогу у невстановленому місці, і одна з них потрапила під колеса патрульної автівки.

Як поліція Києва власноруч ганьбить свій імідж  - фото 1

Невідомо, коли регульований пішохідний перехід з працюючим світлофором став "невстановленим місцем".

За кілька годин на сторінці вже Патрульної поліції України у "Фейсбуці" було додано уточнення стосовно цієї ДТП. Тепер правоохоронці визнавали, що жінки переходили дорогу на пішохідному переході, але на яке світло – має встановити слідство.

Тепер вже навіть користувачі соцмереж цікавляться, чому уточнення про наїзд на пішоходів з'явилося лише після того, як в Інтернеті було оприлюднено відео наїзду. У зв'язку з цим виникає питання: чому поліцейські одразу не визнали, що жінки переходили дорогу на пішохідному переході?

Як поліція Києва власноруч ганьбить свій імідж  - фото 2

Тут може бути два варіанти. Перший: водій патрульної автівки, що збив жінку, ввів в оману колег, які оформлювали ДТП, сказавши, що нещасна перебігала дорогу у невстановленому місці. Якщо водій-поліцейський не знає, чим відрізняється регульований перехід від "невстановленого місця", тоді він не знає правил дорожнього руху і взагалі не може сідати за кермо. Ну або просто збрехав.

Другий варіант: керівництво поліції, знаючи усі подробиці ДТП, вирішило, так би мовити, по старій ментівській традиції "зам'яти" справу, скинувши усю провину на пішоходів.

Правоохоронцям вже давно слід звикнути, що у часи сучасних технологій відео ДТП вже за кілька годин з'являється в Інтернеті. В історії зі збитим 19 квітня пішоходом у поліції лише на наступний день визнали, що патрульна машина виконувала лівий поворот у забороненому місці. Хоча користувачі соцмереж, які встигли переглянути відео, знали про це ще в день пригоди.

На даний момент поліцейські, що сиділи у патрульній автівці, відсторонені від несення служби на період розслідування. Але подібні історії самі по собі зводять нанівець усі іміджеві проекти МВС, які повинні в українців отожнювати поліцію з відкритістю та удосконаленнями у порівнянні зі старою міліцією. Бо все це добре на словах, а на ділі виходить, що нова поліція намагається діяти за принципом колишньої міліції – придумати власну версію певної пригоди і "відбілити" своїх співробітників. І ці поки що невпевнені спроби вже входять у звичку, стають системними.

Згадаймо історію із "шаленим Ростіком". Спочатку поліція теж не оприлюднювала більшість фактів події, і тільки після обурення громадськості їй довелося це робити. Тепер от знову... І це мало б "напрягти" саміх поліцейський.  Бо з такими "косяками" довіра до поліцейських буде танути на очах, навіть якщо вони у більшості випадків будуть працювати, як справжні "робокопи".

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme