ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Чому Кличко подарував МАФи "королю підземель" Омельченка

"Найсолодші" комісії у Київраді очолили представники промерської політсили
Depo.
2 грудня 2015 11:30
ФОТО: depo.ua
Чому Кличко подарував МАФи "королю підземель" Омельченка
Чому Кличко подарував МАФи "королю підземель" Омельченка

1 грудня новообрані депутати Київради затвердили систему роботи столичного парламенту. Найголовнішим питанням було те, чи оберуть представника "Солідарності" Володимира Прокопіва секретарем Київради.

В результаті шляхом таємного голосування за нього віддали свої голоси 80 депутатів, що становить дві третини складу ради.

Такий результат команді мера Кличка вдалося отримати лише завдяки "здачі" кількох комісій іншим політичним силам. В обмін на це опоненти мера проголосували за призначення Прокопіва. Втім, самі солодкі комісії все ж залишилися за "Солідарністю".

Отож, проаналізуємо склад новопризначених голів і членів цих комісій.

Постійну комісію з питань бюджету як і у минулому скликанні очолив представник "Солідарності" Андрій Странніков. Його першим заступником також став депутат від "Солідарності" Олесь Маляревич. Цікаво, що у Страннікова буде ще один перший заступник – "свободівець" Петро Кузик.

Просто заступниками будуть ще одна представниця "Солідарності" Людмила Костенко і депутат від "Єдності" Володимир Яловий, який свого часу був секретарем Київради. І навіть секретарем комісії з бюджету став соратник мера Кличка Георгій Ясинський.

Серед членів цієї комісії є й одіозні політики. Наприклад, Володимир Гончаров з "Солідарності" - один з керівників мережі супермаркетів, що належить екс-регіоналу Олександрові Герезі.

Бюджет Києва тепер будуть готувати і представники "молодої команди" Черновецького Алла Шлапак і Віталій Павлик, які наразі є депутатами від "Єдності".

Загалом, з 19 депутатів, що входять у бюджетну комісію, 11 – представники "Солідарності". Тобто, тут усім рулити будуть саме соратники мера Кличка.

Комісія з питань містобудування і земельних відносин нараховує аж 21 депутата. Головою комісії так само є представник "Солідарності" Олександр Міщенко.

Першим його заступником став депутат від "Самопомочі" Роман Марченко. Ще одним першим заступником – 31-річний представник "Єдності" Ігор Кісільов.

Заступниками голови у цій комісії є депутати від "Солідарності" Владислав Турець і Олександр Харченко. Секретарем тут буде "свободівець" Роман Картавий.

Взяли у земельну комісію і колишнього соратника екс-мера Черновецького Сергія Кримчака. Цікаво, що Кримчак був секретарем цієї комісії якраз за часів "космічного" мера.

Крім цього, від "Солідарності" у цю комісію пройшов Владислав Михайленко, якого ЗМІ називали колишнім помічником екс-депутата Київради Віталія Лавриненка з блоку Черновецького. А сам Лавриненко начебто пов'язаний зі скандальним забудовником Вадимом Столаром.

Є тут і великі забудовники від "Солідарності" Непоп і Зубко.
Загалом, з 21 депутата у комісії з архітектури аж 10 – представники "Солідарності".

Тобто керівництвом цієї комісією також залишилося за командою мера.

Транспортну комісію також очолив депутат від промерської фракції – Олексій Окопний, який має бізнес у сфері концертної діяльності. Це мабуть дуже наближено до транспортних проблем міста.

Першим заступником тут призначено Прохора Антоненка зі "Свободи". Заступником став Ігор Галайчук з "Батьківщини".

Секретарем став Андрій Задерейко з "Єдності".

Членом комісії став і гендиректор "Київпастрансу" Сергій Майзель.

Комісією з культури і туризму буде завідувати представниця "Солідарності" Вікторія Муха, яка є помічницею нардепа від БПП Олександра Третьякова.

Її заступником став народний артист України і за сумісництвом депутат від "Свободи" Богдан Бенюк.

Секретарем призначено Олександра Поживанова з "Батьківщини". 28-річний хлопець є сином колишнього очільника Держрезерву Михайла Поживанова, якого підозрювали у розкраданні бюджетних коштів.

Членами комісії також стали Людмила Березницька і Андрій Таранов з "Самопомочі".

Комісію з питань освіти, сім'ї, молоді і спорту очолила депутат від "Солідарності" Ганна Старостенко, яка є також заступником голови КМДА з гуманітарних питань.

Її заступником буде Сергій Паладій з "Батьківщини", а секретарем комісії – Наталія Шульга з "Самопомочі".

Знайшлося тут місце і для скандального Ігоря Мірошниченка зі "Свободи", якого нещодавно відлупцював коханець його екс-дружини.

Крім цього, освітніми питанням буде займатися, як член комісії, ще один з керівників магазинів екс-регіонала Гереги Олександр Гончаров, який наразі є депутатом від "Солідарності". 

Комісію з питань власності очолив представник "Самопомочі" Леонід Антоненко.

Його першим заступником став Максим Конобас з "Солідарності", який є людиною нардепа від БПП Дмитра Андрієвського.

Іншим першим заступником буде Ганна Свириденко з "Батьківщини".

Заступником став депутат від "Солідарності" Ярослав Діденко.

Дивно, але у комісію з питань житлового-комунального господарства, яке є найпроблемнішим питанням у Києві, відрядили усього п'ять депутатів.

Очолив цю комісію Володимир Бондаренко з "Батькіщини", який минулого року навіть був очільником Києва. Його першим заступником буде Вадим Ноздря з "Самопомочі".

Заступником – Святослав Кутянк зі "Свободи".

Секретарем комісію став Олег Костюшко з "Солідарності".

Як бачимо тут усі політичні сили розділили відповідальність за реформи у сфері ЖКГ.

Комісію з питань правопорядку та боротьби з корупцією очолив "свободівець" Олег Бондарчук. Його заступником буде Анатолій Шаповал з "Батьківщини".

Комісію з місцевого самоврядування віддали "Батькіщині". Очолювати комісію буде її представник Олександр Березніков. Його заступником буде "свободівець" Володимир Бохняк. 

Комісія з питань екології відійшла під керівництво депутата від "Єдності" Костянтина Ялового, який є зятем екс-регіонала Віктора Пилипишина.

Заступником став Сергій Пилипенко з "Солідарності". Він є генеральним директором "Промислово-будівельної групи "Ковальська". Ця компанія активно забудовує столицю, а також виробляє супутні будівельні матеріали. Наприклад, пісок потрібен для цементу. А добувати пісок може дозволити саме екологічна комісія.

Секретарем комісії призначено також представника "Єдності" Олексія Новікова.

Олег Гелевей зі "Свободи" очолив комісію з питань охорони здоров'я. Його заступником буде представник "Єдності" Вадим Іванченко. Секретарем призначили Юлію Лобан з "Самопомочі".

Комісія з питань регламенту і депутатської етики відійшла під керівництво Олега Макарова з "Самопомочі". Його першим заступником буде Юрій Дідовець з "Батьківщини".

Комісія з питань торгівлі і підприємництва відходить під керівництво Олександра Бродського з "Єдності". Це соратник колишнього голови Шевченківського району і народного депутата від "Партії регіонів" Віктора Пилипишина.

Крім того, Олександра Бродського називають "королем підземелля". Кілька років тому столична влада віддавала підземні переходи інвесторам під торгівлю взамін ремонту цих об'єктів. Компанії пов'язані з Бродським отримали підземки у центрі столиці.

Тепер Бродський буде, по суті, керувати усіма МАФами у столиці, адже без дозволу його комісії навряд чи якийсь торгаш буде щось продавати.

Отож, з 13 комісій Київради п`ять відійшли під керівництво "Солідарності", а усі інші політсили - "Самопоміч", "Батьківщина", "Єдність" і "Свобода" - будуть контролювати по дві комісії кожна. 

Більше про життя столиці та області читайте на Depo.Київ