Як дипломний скандал соратника Кличка втопив у багні образ євромера

Вже більше трьох місяців керівник апарату Київської міськдержадміністрації Володимир Бондаренко ніяк не може наважитися на відставку через дипломний скандал

Як дипломний скандал соратника Кличка вт…

В останній день літа прокуратура Києва вирішила зробити подарунок одному з найближчих соратників мера Кличка Володимиру Бондаренку. Керівнику апарату КМДА оголошено підозру за фактом використання завідомо підробленого диплому Львівського національного університету імені Івана Франка.

Ця історія почала розкручуватися ще у травні, коли в деяких ЗМІ з'явилася інформація стосовно підробленого документу Бондаренка. Спочатку мер Кличко, який, по суті, брав на роботу свого соратника, як завжди волів з'їхати на дурника. Мовляв, то усе плітки. Але згодом під натиском активістів та журналістів меру все ж довелося відсторонити керівника апарату КМДА від виконання обов'язків на період розслідування. Таким чином з 7 червня Бондаренко мав би бути ні при справах. Але схоже, то лише на папері. Якщо покопатися у розпорядженнях мера столиці, опублікованих на сайті міськадміністрації, то можна побачити, що Володимир Бондаренко фігурує в офіційних документах. От взяти хоча б розпорядження № 909 від 27 липня 2017 року. Цим документом Кличко скасовує дозволи на розміщення зовнішньої реклами. Під додатком з адресами до цього розпорядження є і прізвище Володимира Бондаренка. Хоча поряд ручкою дописано "в.о Є. Ситніченко". Саме Євген Ситніченко має виконувати обов'язки керівника апарату КМДА.

Ще одне розпорядження мера Кличка № 866 від 17 липня 2017 року про внесення змін до розпорядження про залучення інвестицій. І знову тут фігурує прізвище керівника апарату КМДА Бондаренка, а ручкою дописано про Ситніченка.

Можна знайти ще кілька подібних документів, але факт залишається фактом – замість того, аби повністю прибрати прізвище Бондаренка із офіційних документів мерії на період розслідування, він "світився" у багатьох розпорядженнях, до яких потім ручкою щось дописували.

Сам Бондаренко для свого захисту обрав метод мовчанки. Наприклад, останній допис на "Фейсбуці" керівника апарату КМДА датований ще 14 травня, коли він розповідав про народження другої дитини.

Після того, а минуло вже три з половиною місяці, жодного посту від Бондаренка. Хоча до того, він був дуже активним користувачем соціальних мереж і кожного дня, бувало, видавав навіть по кілька дописів на своїй сторінці. Загалом, чиновник дуже полюбляв публічний образ життя, а тепер його наче вітром здуло. Окрім цього, чиновник видалив зі свого профілю на "Фейсбуці" інформацію про те, що він очолює апарат КМДА, хоча на сайті Київської міськдержадміністрації ця інформація є. Та й ніхто ж не звільняв Бондаренка із займаної посади, лише тимчасово відсторонили.

Можна припустити, що таким чином керівник апарату КМДА Володимир Бондаренко хоче "пересидіти" дипломний скандал. Мовляв, не буду світитися і усі згодом забудуть про цей ляп. Проте усе це нагадує школяра середніх класів, який не підготувався до уроків. Тоді багато учнів думали, що якщо будеш сидіти тихенько за партою, то вчитель не викличе до дошки.

Звичайно, поки правоохоронні органи не доведуть, що керівник апарату КМДА Бондаренко має підроблений диплом, він по цій справі проходить як підозрюваний. Але важко повірити у те, що мер Кличко не знає, що один з його найближчих соратників має справжній чи фальшивий диплом. Сам керівник апарату КМДА, звісно, що знає правду. Позиція керівника міста та і, напевно, самого Бондаренка зводиться до того, що нехай собі правоохоронці розслідують. Більше того, сам керівник апарату КМДА, за даними прокуратури Києва, не надто охоче співпрацює зі слідством, адже він відмовився надавати покази по даній справі. Мовляв, Конституція це дозволяє. Тому виникає логічне питання: що такого приховує Володимир Бондаренко, якщо не хоче викладати правду прокурорам? Логічно, що якщо минуле керівника апарату КМДА чисте, як сльоза дитини, то що там приховувати?

Як би там не було, а уся ця справа з дипломом Володимира Бондаренка не має нічого спільного з європейською моделлю політики про яку постійно розповідає мер Кличко. Очільник міста та уся його команда намагаються нав'язати суспільству думку, що від них аж віє європейськістю. Але на ділі усе інакше. Важко повірити, що у розвиненій європейській країні якийсь чиновник, навіть не з першого ешелону, так буде триматися за посаду, що топитиме рейтинг свого шефа. У більшості випадків після подібних скандалів європейські політики і чиновники просто тихенько йдуть у відставку. Навіть якщо правда на їхньому боці, але репутація вже ж підмочена. У київських реаліях усе інакше: чиновники євромера Кличка тримаються за посади так наче без цього не зможуть жити. І усе це подається киянам під "соусом" вигаданих європейських цінностей, які не мають нічого спільного з реальністю.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme