Коли Кличко заборонить гратися з паличкою Коха

Через байдужість чиновників у столиці зник цілий тубдиспансер, на який "поклали око" бізнесмени

Коли Кличко заборонить гратися з паличко…

Нещодавно Depo.ua писав про скандал навколо тубдиспансеру у Святошинському районі. Колишній медзаклад розміщений по вулиці Львівській, 3, у кількох сотнях метрів від місцевої райадміністрації.

Деякі місцеві мешканці та активісти стверджують, що територія колишнього тубдиспансера є небезпечною для людей, мовляв, тут закопували біоматеріал та медпрепарати.

Як у Кличка презентують 2 гектари землі під тубдиспансером забудовникам - фото 1

Заклади для лікування туберкульозу сидять без ремонтів

Depo.Київ вирішив продовжити цю тему, щоб розібратися у проблемі і, головне, з'ясувати, що чиновники хочуть зробити із землею під колишнім тубдиспансером.

Ще за радянських часів на цьому місці був протитуберкульозний санаторій, а вже потім тут відкрили диспансерне відділення. У 2007 році, за часів мера Черновецького, було ухвалене рішення Київради стосовно проведення ремонтів в усіх туберкульозних закладах Києва до 2011 року. Втім, за словами заступника директора з економічних питань територіального медичного об'єднання "ФТИЗІАТРІЯ" у Києві Ніни Осауленко, до цього часу нічого не зроблено.

Як у Кличка презентують 2 гектари землі під тубдиспансером забудовникам - фото 2

"Ще у 2011 році на Львівській, 3, мав стояти сучасний протитуберкульозний центр. Але тоді було виділено лише 300 тис. на розробку проектно-кошторисної документації, яка так і не була завершена", - каже чиновниця.

Вже наступного, 2012 року, туберкульозний диспансер був закритий через аварійний стан, а управління благоустрою взагалі надало висновок, що усі будівлі медзакладу мають бути знесенні. З того часу тут вже нікого не лікують. І як це часто буває, розформований заклад, а саме земля під ним, стала ласим шматком для потенційних так званих "інвесторів", а простіше кажучи - забудовників.

Підтримали бажання бізнесменів і чиновники міста на найвищому рівні. "Міська влада планувала розробити кілька інвестиційних проектів на території колишнього тубдиспансеру, - каже Ніна Осауленко. - Спочатку хотіли школу чи дитячий садок побудувати, але потім зійшлися на тому, що краще зводити житловий будинок. Наразі усі матеріали знаходяться у Київському інвестиційному агентстві, які узгоджуються з різноманітними структурами".

Слід зазначити, що кілька забудовників хотіли будувати тут ще у той час, коли тубдиспансер функціонував. За деякими даними, тодішні керівники ТМО "ФТИЗІАТРІЯ", яким підпорядковувався тубдиспансер на Львівській, 3, були категорично проти будь-яких інвестиційних проектів, які знищили б медзаклад. Начебто саме тоді один з керівників "ФТИЗІАТРІЇ" запустив чутки, що на території тубдиспансеру свого часу ховали померлих від туберкульозу людей, а також захоронювали різноманітний біоматеріал та медикаменти.

"Усе це було спрямоване на те, щоб зберегти заклад по цільовому призначенню і відклякнути інвесторів, адже хто буде будувати на зараженій землі? Хоча тут ніколи не було стаціонару і ніколи на цьому місці не ховали хворих на туберкульоз, а також не захоронювали матраци і медикаменти. Усе це – чутки ", - уточнює Ніна Осауленко.

Втім, деякі місцеві активісти не вірять у це і продовжують наполягати, що земля тут заражена.

Як у Кличка презентують 2 гектари землі під тубдиспансером забудовникам - фото 3

Землі протрібна дезінфікція землю

З іншого боку, у ТМО "ФТИЗІАТРІЯ" є висновки Інституту фтизіатрії стосовно землі на вулиці Львівській, 3. Науковці радять знести верхній шар грунту під тубдиспансером і продезінфікувати його, що раз і назавжди припинить будь-які розмови про небезпеку. Але схоже, поки що цього ніхто навіть не збирається робити, адже чиновники чекають, що буде далі з будівлями колишнього тубдиспансеру.

Представники "ФТИЗІАТРІЇЇ", на чиєму балансі наразі перебуває територія і будівлі по вулиці Львівській, 3, кажуть, що ще у 2012 році написали до Департаменту охорони здоров'я КМДА листа з проханням зняти з їхнього балансу колишній тубдиспансер. "Але виявилося, що керівництво міста доручило розробити інвестиційний проект стосовно цієї території, і до цього часу нічого з нашого балансу знімати не хочуть", - розповідає Ніна Осауленко.

Як у Кличка презентують 2 гектари землі під тубдиспансером забудовникам - фото 4

Наразі колишній тубдиспансер більше нагадує кадри апокаліпсису. Навіть за кілька десятків метрів від колишнього медзакладу в очі кидається паркан, вірніше те, що від нього залишилося.

З парканом взагалі парадокс. За словами Ніни Осауленко, усі будівлі на вулиці Львівській, 3, знаходяться на балансі ТМО "ФТИЗІАТРІЯ", а от паркан начебто чиновники забули передати на баланс відомства ще багато років тому. Тому наразі паркан нічийний і, мабуть, через це до нього таке ставлення.

Хоча паркан можна було б відремонтувати і без різноманітних балансових папірців, адже через відсутність загорожі територія колишнього тубдиспансеру перетворилася на прохідний двір. В одному з будинків навіть мешкають безхатченки. Представники "ФТИЗІАТРІЇ" кажуть, що викликали поліцію з проханням виселити бомжів, але наразі проблема досі не вирішена.

Як у Кличка презентують 2 гектари землі під тубдиспансером забудовникам - фото 5

Місцеві мешканці будуть протестувати проти житлового будинку

За словами Ніни Осауленко, у мерії поки не мають проектів, які б дали відповідь, що буде на місці колишнього тубдиспансеру. Але розглядається питання про будівництво тут житлового будинку.

У свою чергу, голова Святошинського району Володимир Каретко під час спілкування з нами визнав, що зведення будинку викличе протести зі сторони місцевих мешканців. Тому чиновник виступає за створення на місці колишнього тубдиспансеру парку. Пан Каретко лише навесні призначений на свою посаду і, схоже, просто не хоче починати свою роботу з будівельного скандалу. Але все одно вирішувати все буде мерія.

А от представники балансоутримувача колишнього медзакладу кажуть, що їм все одно, як мерія вирішить розпорядитися територією, мовляв, аби тільки зняли з їхнього балансу.

Як у Кличка презентують 2 гектари землі під тубдиспансером забудовникам - фото 6

У той же час, Ніна Осауленко чомусь вважає, що найкращим варіантом було б звести тут саме житловий будинок. "Чому ми говоримо про будівництво тут будинку? Можна закласти в ньому квартири медикам, АТОшникам і постраждалим від "Еліта-центру". Ми можемо хотіти тут парк, але це не буде цікаво інвестору, а самі ми не потягнемо усі роботи для відкриття парку", - каже чиновниця.

Ясно лише одне: ніхто з чиновників не зацікавлений у відтворенні цільового призначення колишнього тубдиспансеру. Наприклад, заступник директора ТМО "ФТИЗІАТРІЯ" стверджує, що тубдиспансер тут більше не потрібен, адже зараз вже інші методи лікування. "Кількість хворих, а це близько 1300 чоловік, і 13 тисяч тих, хто стоїть на обліку, то для них вистачає тих закладів, що є в нашому розпорядженні у Києві та за його межами", - запевняє чиновниця.

Оскільки дана територія не потрібна навіть профільним структурам, то мерії – тим більше. Особливо зважаючи на те, як нинішня влада міста полюбляє забудовувати столицю чим заманеться. Для нинішнього керівництва міста простіше віддати землі колишнього тубдиспансеру на розтерзання якомусь інвестору, що по накатаній зведе чергового бетонного монстра.

А розгулятися тут є де: колишньому тубдиспансеру належить майже 2 гектари землі. Щоправда, за цією адресою знаходиться пам'ятка архітектури – двоповерховий будинок, збудований ще наприкінці ХІХ століття. Та коли забудовників зупиняли 100-річні будинки, якщо мова йде про зведення висоток та ще й усе це прикриває міська влада?

Наразі ж чиновникам незавадило б вмгадати, як привести до життя паркан навколо колишнього тубдиспансеру, а також виселити бомжів, що мешкають у будівлях колишнього медзакладу. Через відсутність огорожі навіть діти сюди приходять "бавитися" у піжмурки. Остаточного висновку стосовно безпечності землі під тубдиспансером немає, але варто лише згадати про пораду вчених з Інституту фтизіатрії про те, що верхній шар землі тут потрібно дезінфікувати. Наявність такої поради підтверджують і столичні чиновники. А якщо б тут усе було в повному порядку, то світила науки навряд чи давали б поради з дезінфікації ласої землі під закинутим тубдиспансером.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme