Що спільного між забудовою метро "Героїв Дніпра" і "сквером замість МАФів" на "Оболоні"
Депутати Київради не натішаться, що замість знесених кіосків біля станції метро "Оболонь" буде сквер, але "забувають" додати головне
- Київ
-
16 грудня 2016 10:00

Ранок четверга почався для столичних торговців та власників МАФів з дуже неприємної звістки: перед світанком люди в масках розчавили тракторами десятки кіосків біля станції метро "Оболонь". Разом з крамом і обладнанням, адже в контейнерах на "Оболоні" були не лише роздрібні торгові точки, але й аптека, ігрові автомати, майстерні з ремонту одягу, тощо.
Пізніше радник мера столиці Дмитро Білоцерковець у коментарях журналістам визнав, що влада міста знала про знесення кіосків, адже ті були встановлені незаконно. І дійсно: якщо відкрити сайт містобудівного кадастру Києва, то виявляється, що місце на перетині вулиці Малиновського і проспекту Оболонського, де стояли МАФи, позначається червоним квадратом, а це означає самочинне будівництво.
Більше того, у мерії вже навіть анонсували, що на місці знищених ларьків буде сквер. Депутат Київради від промерської фракції Владислав Михайленко виклав на своїй сторінці у "Фейсбуці" ескізний проект майбутньої так званої публічної зони.
Ось так попередньо має виглядати сквер.
Усе наче так гарно виглядає, але є лише одна обставина – поруч зі сквером планується зведення 15-поверхового житлово-офісного центру і про це представники мерії чомусь воліють не нагадувати.
Дана історія почалася ще у 2006 році, коли столична мерія надала в оренду ТОВ "Соллур" земельну ділянку площею 0,2595 га з кадастровим номером 8000000000:78:098:0022.
Відкриваємо публічну кадастрову карту України, де під вищезазначеним номером знаходиться саме земельна ділянка біля станції метро "Оболонь".
У 2006 році ТОВ "Соллур" дозволили зводити на цьому місці діловий центр багатофункціонального призначення.
Бізнесмени-забудовники чомусь чекали більше 9 років і не будували свій діловий центр. Та вже восени 2015 року вони звернулися до чиновників мерії з проханням трохи змінити цільове призначення земельної ділянки.
Згідно рішення Київради від 31 березня 2016 року, було змінено лише кілька слів у договорі оренди на землю десятирічної давнини.
Депутати проголосували за те, щоб ТОВ "Соллур" могло звести біля метро "Оболонь" не діловий центр, а житлово-діловий комплекс. А вже влітку будівництво було "погоджене" з мешканцями Оболоні. Так принаймні заявляв голова Оболонської райдержадміністрації Олександр Цибульщак, мовляв, мешканці району були не проти будівництва висотки прямісінько біля виходу зі станції метро "Оболонь".
На сайті Київради навіть є протокол громадських слухань щодо будівництва житлово-ділового центру на перетині вулиці Малиновського та Оболонського проспекту.
Під час громадських слухань представник генерального проектувальника зазначив, що вони хочуть звести біля метро 15-поверхову будівлю. А директор "Укрметротунельпроект" навіть заявив, що висотка ніяк не вплине на діючу станцію метро та її конструкції. Це та ж організація, яка регулярно заявляє, що зведення ТРЦ над метро "Героїв Дніпра" також не призведе до трагічних наслідків.
Деякі мешканці Оболоні на обговоренні навіть наголосили, що не треба заважати втіленню у життя проекту біля метро "Оболонь", якщо мешканці району не хочуть жити в антисанітарії разом зі щурами, адже забудовник начебто обіцяє привести до ладу площу біля метро. І не забули, що там же можна буде гуляти з дітьми!
А дехто навіть висловився в тому дусі, що без цього житлово-ділового центру майже не можна буде прожити.
Зазначається, що на тих громадських слуханнях були присутні 143 мешканці Оболонського району і з них 114 без вагань підтримали зведення 15-поверхового бетонного монстра біля станції метро "Оболонь". Лише 9 людей були проти.
Щоправда, реакція на майбутнє будівництво користувачів соцмереж, що проживають на Оболоні, змушує в цих "слуханнях" засумніватися. Адже усе це дуже нагадує так звані "громадські слухання" стосовно зведення ТРЦ над станцією метро "Героїв Дніпра". На них теж були учасники, які волали про те, що без торговельного комплексу Оболонь ледь не загнеться, а по площі бігатимуть щурі і бомжі. І тільки забудовник може виправити ситуацію. На щастя, на Героїв Дніпра знайшлися реальні активісти, які паралельно провели справжні громадські слухання і, по суті, змусили владу Києва трохи дати задню.
У ситуації зі зведенням житлово-ділового комплексу біля станції метро "Оболонь" цього, на жаль, не сталося. Принаймні, поки що.
Цікаво, що сайти, які розповідають про новобудови Києва, вже рекламують майбутнього бетонного монстра з невибагливою назвою "Оболонь плаза парк". Навіть вказується, що його мають здати в експлуатацію наприкінці 2018 року. Тому можна припустити, що знесення МАФів біля метро "Оболонь", яке відбулося з самого ранку 15 грудня, є нічим іншим, як підготовкою місця під майбутній будмайданчик під гаслами про "благоустрій" та боротьбу з "МАФами".
Наразі складається ситуація, як дві каплі води схожа на зведення ТРЦ на "Героїв Дніпра". Адже окрім майже однакових бутафорних громадських слухань та стрімким демонтажем МАФів, вони об`єднані ще й тим, що роботи вестимуться практично над діючою станцією метро мілкого залягання.
Всі новини Києва читайте на Depo.Київ
Всі новини на одному каналі в Google News
- 14:33Київ цієї ночі атакували 5 балістичних ракет, - Ігнат
- 10:35 ЗСУ збили вночі над Україною 13 з 23 ракет та 40 з 109 БПЛА
- 08:19Росія вночі вдарила балістикою по Києву. Постраждали три людини (ВІДЕО) ФОТО Відео
- 22:50росіяни поширюють фейки про оточення ЗСУ на Курщині: у ЦПД спростували
- 18:57На знак солідарності з Україною представники посольств 21 країни разом з Кличком висадили дерева на Оболонському острові
- 13:16Віталій Кличко з’їздив на передову та передав бійцям оснащення від столичної громади – 3600 дронів, РЕБи, автівки Відео
- 12:58Внаслідок збройної агресії рф в Україні загинули 616 дітей: Де найбільше
- 10:10Оборонці неба знищили цієї ночі 51 з 92 дронів, які атакували Україну
- 09:18Ворог атакував Київщину: Поранено двох людей, знищені СТО та АЗС (ФОТО)
- 08:59Вночі Україну атакували 78 ворожих БпЛА: Постраждали чотири регіони
- 23:30Через війну постраджали майже 1,5 тисячі пам’яток культурної спадщини та понад 2 200 об’єктів культурної інфраструктури
- 22:20Хвороби відступають: За тиждень захворюваність на ГРВІ, грип та COVID-19 знизилась на 22%
- 18:09"Торгував голосами фракції в кабінеті Комарницького", — у Київраді пропонують зняти Вітренка з голови фракції
- 17:33 Вибух на столичному ринку "Юність": правоохоронці кажуть про підрив гранати
- 14:15 У Києві на ринку "Юність" стався вибух: є загиблі ФОТО
- 14:00"Життя Чака": новий фантастичний фільм за новелою Стівена Кінга влітку в кіно Відео
- 12:45У Києві розробляють Інформаційну базу пам’яток культури для вдосконалення моніторингу і громадського контролю
- 11:39"УЗ" збільшує кількість рейсів додатковому поїзду Київ — Трускавець
- 08:40У КМДА розповіли, як Київ зустрічатиме Великдень