У Кличка призначили винного за паркінг на Михайлівській

Автору проекту розпорядження стосовно можливої забудови підземного простору однієї з головних площі Києва винесли лише "негативний відгук"

У Кличка призначили винного за паркінг н…

Скандал навколо будівництва паркінгу під Михайлівською площею набирає нових обертів. 

Нещодавно Київрада виділила близько 100 тис. гривень на проектні роботи з будівництва підземного паркінгу у буферній зоні "Софії Київської". Паралельно з цим у мережі почав "гуляти" скандальний проект розпорядження КМДА під назвою "Про реконструкцію Михайлівської площі з будівництвом підземного паркінгу".

Киян надзвичайно збурило те, що чиновники навіть й не думали проводити громадські обговорення стосовно цього проекту. Крім цього, "кусалася" і вартість будівництва – 2,3 млрд. гривень бюджетних коштів, що становить майже 1/10 частину усього річного кошторису столиці.

Після громадського розголосу у столичній мерії різко дали задній хід стосовно цієї теми, мовляв, кияни не так зрозуміли позицію міської влади. Буквально на наступний день після оприлюднення цього скандального проекту документу секретар Київради Володимир Прокопів заявив, що усе це могла придумати лише людина з хворою уявою, мовляв, депутати столичного парламенту не затвердять таке неподобство.

Намагався заспокоїти киян і мер Кличко, який визнав, що проект розпорядження все ж є, але він має на меті лише вивчення можливості будівництва паркінгу, і поки що ніхто нічого не будує.

І от у мерії вирішили піти ще далі. Керівник апарату КМДА Володимир Бондарекно на своїй сторінці у "Фейсбуці" накатав цілу "петицію" з цього питання. Зокрема, чиновник запевнив, що написав "негативний відгук" на особу, яка підготувала проект скандального розпорядження. Мовляв, подали його "передчасно, не врахувавши суспільний резонанс, необхідність деталізації як у питаннях погодження і обговорення, так і питаннях фінансування".

Таким чином, керівництво міста фактично визнало, що в цьому проекті документу явно прослідковується щось "темне". І усе скидається на те, що якби не суспільний резонанс, то даний папірець вилився б у реальне розпорядження про будівництво паркінгу. А кияни, у кращих столичних традиціях, дізналися б про це вже, коли на Михайлівській площі запрацювали б бульдозери.

Крім цього, у команді мера Кличка хочуть, аби кияни повірили, що такий масштабний проект самотужки готував якийсь там керівник Департаменту будівництва та житлового забезпечення Олександр Яструбенко. Він, до речі, на момент складання проекту розпорядження був лише виконуючим обов'язки директора вищезазначеного департаменту.

А між тим, це не дитячий майданчик знести заради чергової багатоповерхівки. У мерії в будь-якому випадку знали, що руйнування Михайлівської площі заради парковки викличе тотальний суспільний спротив, а тому мали б передбачити цю реакцію під час складання проекту розпорядження. Та й не віриться, що чиновник, відверто другого ешелону, в обхід керівництва міста понапридумував кілька суперечливих пунктів у проекті документу і сам вписав їх туди.

Та для Кличка і його команди усе одно все виходить погано, з якого боку на конфлікт не подивитися. Якщо чиновнику Яструбенку "диктували" згори проект рішення стосовно паркінгу на Михайлівській, то виходить, що керівництво міста хотіло тишком-нишком "протягнути" цей документ поза очами киян. Про що, власне, красномовно говорить один з пунктів проекту розпорядження – "Не потребує громадського обговорення".

Якщо все ж повірити, що чиновник Яструбенко усе написав на власний розсуд, то виникає питання: куди дивилися усі заступники Кличка, які погоджували даний проект документу? А це, наприклад, зробили перший заступник мера Геннадій Пліс та два заступники – Ганна Старостенко і Олександо Спасибко.

Серед інших 13 чиновників, що погодили проект, були гендиректор "Київавтодору" Олександр Густєлєв, на той час директор Департаменту транспорту Олександр Козловський, директор Департаменту фінансів Володимир Репік і голова Шевченківського району Олег Гаряга. А найголовніше, що погодив цей скандальний проект сам керівник апарату КМДА Володимир Бондаренко, який тепер виніс догану автору документу.

Шістнадцять чиновників мерії найвищої ланки підписали погодження проекту про реконструкцію Михайлівської площі з будівництвом підземного паркінгу, і в жодного з них не виникло питання: чому такі масштабні роботи мають проводитися без обговорення з киянами? Усі ці чиновники "підмахнули" проект навіть не замислюючись, де місто візьме понад 2 млрд. гривень на це будівництво.

Отже, по всьому виходить, що чиновник Яструбенко став звичайним цапом-відбувайлом, бо разом з ним – і в не меншій, а скоріше навіть в більшій мірі – відповідальність за появу скандального проекту мають нести відповідальність усі чиновники, які його погодили. А це майже усе керівництво міста.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme