Як у Пирогові Масницю святкують (ФОТО, ВІДЕО)

У Національному музеї народної архітектури та побуту України "Пирогів" просто небі відбувається святкування Масниці

Про це повідомляє кореспондент Depo.ua.

Довідка: Ма́сниця (Пу́щення, Сиропу́ст, Масляна, Колодій, Сиропу́сний тиждень, Си́рна неділя, Ба́бське свято, Зага́льниця) - це давнє язичницьке свято, яке був пов'язане з тим, що люди проводжали зимові дні і готувалися зустрічати весну. Прославляли вони, звичайно ж, бога сонця, а млинці - головна традиція свята, символізували саме небесне світило.

Як кажуть етнографи, Масляна в Україні здавна відзначається як свято Колодій. Одне є запозиченим і нав'язаним у радянські часи, а інше невід'ємним українським святом.

Колодій – це обряд українських Масниць. Саме Колодій, "колодки" називали дні перед великим постом в селах, в тому числі в східних областях України. На Західній Україні популярною назвою є "пущення", "запусти".

Час святкування Масляної і Масниць, "колодки", "пущення", "запустів" припадає на той самий час - на останній тиждень перед Великим постом. Але вони мають зовсім різні значення. Масниця — символізує прихід весни, відродження життєвих сил, як людини, так і усієї природи. Також це час примирення, злагоди та добра. У той же час Масляна — це народні гуляння, які влаштовуються заради того, аби добряче наїстись перед довготривалим постом і помірятись силою.

Іще є кулінарні особливості. Традиційні страви у цей тиждень під час двох свят зовсім різні. На Масляну готують млинці з різними начинками, а на Масницю або Колодій — вареники з сиром та вершковим маслом, а також найрізноманітніші страви з молочних продуктів.

Оскільки це свято всепрощення та примирення, люди у цей час не бились, а навпаки намагались вирішити всі конфлікти, вибачитись та вибачити аби зустріти весну у злагоді і мирі.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme