Як з власного будинку зробити фортецю "Антиграбіжник"

Останнім часом мешканці Київщини регулярно розповідають один одному про пограбування осель. Особливо це стосується заміських будинків, де у злодіїв є більше шансів на "успіх"

Як з власного будинку зробити фортецю "А…

Нещодавно українців потрясла новина про жахливе вбивство голови правління "Київобленерго" Івана Поливяного. Грабіжники вбили його на території власного будинку, коли вдерлися до помешкання у пошуках грошей.

Depo.Київ вирішив з'ясувати, як вберегти свою оселю від зазіхань грабіжників і як часто мешканці Київщини страждають від них.

Почнемо зі статистики. За словами начальника прес-служби поліції Київської області Миколи Жуковича, у 2014 році кількість пограбувань в області склала близько 700 випадків, а у 2015 році – близько 800. Наступного – 2016 року – кількість пограбувань перевалила за тисячу. Тобто, у 2016 році в середньому за добу фіксувалося три пограбування на території Київської області.

За 9 місяців поточного року зареєстровано близько 500 пограбувань. У цю кількість включені грабежі на вулицях, у будинках і квартирах мешканців Київської області. Більша частина нападів відбувається саме на вулиці. Тобто фактично за рік відбувається кілька сотень пограбувань будинків та квартир мешканців Київщини.

З одного боку, можна сказати, що кількість пограбувань все ж йде на спад. Але не варто забувати, що не усі пограбовані мешканці Київської області звертаються до поліції, тож деякі випадки не фіксуються правоохоронцями. Втім, у поліції області все ж хизуються збільшенням рівня розкриття пограбувань. Микола Жукович стверджує, що наразі розкривається понад 60% таких випадків, у той час як минулі роки цей показник складав 30-40%.

Щоб не стати жертвою грабіжників у поліції радять обладнати свій дім технічними засобами захисту, які можуть сповіщати про небезпеку. У свою чергу, експерт з питань безпеки Сергій Шабовта для початку радить взагалі дійти думки, що власну оселю потрібно обладнати системою захисту.

"Зазвичай мешканці тих самих котеджних містечок вважають, що на їхню територію не полізуть грабіжники, адже начебто комплекс є відносно закритою територією. Люди у селах чи невеличких містечках думають, що грабіжники злякаються сусідів, які постійно сидять вдома. Але усе це лише самонавіювання", - пояснює експерт. Тому він радить реально оцінювати ситуацію, а не вірити у те, що біда омине і оселю не пограбують. І звертатися потрібно все ж до професіоналів, які зможуть порадити, як захистити будинок.

Зазвичай люди звертаються до охоронних фірм. Втім, перед тим, як обрати таку фірму, слід подивитися в Інтернеті, хто і які послуги пропонує. Не завадить проглянути на форумах, що пишуть користувачі про охоронні фірми, які їх обслуговують. Зазвичай саме ці відгуки є реальним відображенням якості надаваних послуг.

"Не можна розраховувати на випадок чи на те, що вам пощастить з тією чи іншою охоронною фірмою. Наразі в Україні видано майже 6200 ліцензій на охоронну діяльність. Буває так, що охороною будинків займаються зовсім далекі від цього люди. Наприклад, вони можуть купувати якесь обладнання на радіоринку, а клієнтові видавати його за суперохоронну систему для будинку, хоча насправді ваш будинок як був легкою здобиччю для грабіжників, так і залишився", - додає Сергій Шабовта.

Навіть тривожна кнопка, якою обладнані багато приватних будинків, не дає гарантії, що через обіцяні 3-5 хвилин приїде екіпаж з охоронцями. Справа в тому, що зазвичай на певну територію просто не вистачає охоронців, адже замовлень вони приймають багато, а штат працівників може бути не дуже великим, тож вони просто не встигають покривати усю контрольовану площу. "Наприклад, якщо бачите, що у вашому селі чи районі регулярно їздять машини охоронних фірм, то це означає, що в них неподалік є база і вони зможуть досить швидко захистити ваш будинок у разі виклику. Таким фірмам, по суті, вже можна довірити власне помешкання", - додає експерт з питань охорони.

Окрім цього, він радить окрім встановлення тривожної кнопки вдома, захищати і так званий периметр будинку – паркан і підходи до нього. "Момент, коли грабіжники вже виламують двері у ваш будинок, є фактично вироком. В цій ситуації ви вже спізнилися із захистом оселі, адже можете навіть не встигнути натиснути тривожну кнопку або викликати поліцію. А от якщо у вас охоронюваний периметр будинку, то коли грабіжники його порушують, ви заздалегідь знаєте про це, і тому встигнете навіть поліцію викликати", - каже Сергій Шабовта.

Для прикладу, можна встановити інфрачервоний промінь навколо будинку, який буде реагувати на рухи потенційних грабіжників. Є навіть гравітаційні станції. Наприклад, по периметру монтують спеціальні датчики, і коли змінюється вага на поверхні землі, вони спрацьовують.

Сергій Шабовта додає, що наразі усі мешканці Київщини та й усієї країни мають зрозуміти: грабують будинки не випадкові люди, які по п'яні залізли у будинок. Це підготовлені бандформування, які дуже чітко працюють. Вони можуть вивчати ваш розпорядок дня, вести навколо вашого будинку пошукові дії, моніторити вашу сторінку у соцмережі, щоб знати, чи чи поїхали ви у відпустку, чи написали у соцмережі про це. Після цього ви вже стаєте потенційною жертвою грабіжників. Більше того, останнім часом грабіжники навіть використовують квадрокоптери, щоб подивитися, як облаштована територія будинку, який вони планують "обчистити".

Експерти кажуть, що якісні системи захисту для будинку зазвичай коштують недешево. Інколи потрібно взагалі вкласти в це близько 5% від вартості самого будинку.

Втім, для початку можна спробувати наймасовіший вид безпеки для будинку – так звана пультова охорона. В цьому випадку на базу охоронної фірми надходить сигнал, що до певного будинку залізли грабіжники, або власник оселі сам викликає охоронців за тривожною кнопкою. На місце події одразу виїжджає група швидкого реагування. У середньому обладнання оселі пультовою сигналізацію буде коштувати близько п'яти тисяч гривень. Після цього кожного місяця потрібно буде вносити абонентську плату за те, що вашу оселю рятуватимуть у випадку проникнення грабіжників. У середньому абонплата для квартири складає близько 500 гривень, а для заміського будинку може сягати і тисячі гривень.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme