Як із Києва за ніч потрапити до анексованого Криму конспіративним автобусом

Незважаючи на офіційне припинення автобусного сполучення між Києвом і анексованим Кримом буси регулярно возять пасажирів на півострів

Про це повідомляє Київ.depo.ua.

Зокрема, в Інтернеті є кілька об`яв стосовно поїздок з Києва до анексованого Сімферополя. Крім того, подібні оголошення розклеєні у столичному метро і на зупинках громадського транспорту.

Ми зателефонували перевізнику, щоб дізнатися подробиці перетину кордону з анексованим півостровом.

На іншому кінці дроту жіночка одразу ж почала рекламувати послуги контори в якій працює.

"Рейси виконуємо регулярно - середа, п`ятниця і неділя. Виїжджаємо о 20 годині вечора", - заявила диспетчер.

Втім звідки буде відправлятися автобус - кажуть лише напередодні поїздки. На уточнююче питання, чому такі заходи конспірації, жінка відповіла, що перевізнику так легше. Але все ж чому у цього підприємця немає постійного місця дислокації зупинки, жінка відповідати відмовилася.

Далі - більше. За словами диспетчера, автобус їде до Армянська, а потім пасажирам доведеться метрів 400-500 йти пішки по якомусь полю, щоб пересісти в інший автобус.

Жінка пояснила, що з Києва ми будемо їхати бусом "Мерседес" Спринтер, який вміщує 18 пасажирів, а за законами окупантів Криму у такому класі автобусу можна провозити не більше восьми пасажирів.

Хоча залишилося без відповіді питання, як тоді цей бус доїжджає до самого Армянська, адже це місто знаходиться вже поза материковою частиною України?Чому тоді правоохоронці не зупиняють такий бус, що везе більше пасажирів аніж дозволено? 

Стосовно документів, то диспетчер компанії сказала, що достатньо українського паспорту аби потрапити у анексований Крим.

"Ви разом з нашим водієм будете йти через пункт пропуску. Там все буде добре - ніяких проблем в нас ще не було з цим. Якщо їдете з дитиною, то на неї треба брати закордонний паспорт, або свій із вклеєною фотографією малюка. Але і з цим ніяких проблем не буде", - запевнила жінка.

Вона додала, що уся поїздка займає усього 12 годин - з Києва до Сімферополя.

"Нічого не бійтеся - на кордоні не шманають", - додала диспетчер.

Прикинувшись дилетантами, ми ще запитали, як бути з тим, що українська влада заборонила офіційні пасажирські перевезення до Криму заради безпеки?

"Нічого про це не знаю - ми їздимо вже не перший місяць у Крим і все дуже добре", - резюмувала жінка.

Додамо, вартість квитка на конспіративний автобус з Києва до Сімферополя складає 700 гривень. Якщо брати до уваги, що цей перевізник відправляє до Криму 18 пасажирів, то за продаж квитків він отримує 12 тис. 600 гривень. На пальне бізнесмен витратить близько двох тисяч гривень. Тобто прибуток складає біля десяти тисяч гривень. І це за один рейс.

Їздять у Крим і менші автобуси. Наприклад, киянка Катерина розповіла, що минулими вихідними їхала зі столиці України прямісінько у Ялту на мікроавтобусі на вісім пасажирів.

"Така поїздка обійшлася мені у тисячу гривень, - поділилася з Київ. depo.ua дівчина. - На кордоні з анексованим Кримом ми вийшли з автобусу і поки транспортний засіб перевіряли, ми пройшли кордон пішки. Це наш кордон був і по-іншому його перетнути не можна. Наші прикордонники нічого не питалися в нас і не шманали".

Катерина додала, що після цього близько кілометру вони їхали до так званого російського кордону.

"Там також показали документи, але дуже прискіпливо вдивлялися у обличчя. Два кордони ми пройшли буквально за дві години", - підсумувала Катерина.

Нагадаємо, наприкінці минулого року офіційний Київ заборонив сполучення поїздів між столицею України і анексованим Кримом. Крім того, заради безпеки були припинені і офіційні пасажирські перевезення автобусами на півострів.

Більше новин про життя столиці читайте на Київ.depo.ua.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Київ

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook