ТОП-10 найцікавіших ідей киян, на які виділять кошти у 2017 році

Днями звершилося голосування за громадські проекти киян, кошти на реалізацію яких виділять з бюджету столиці

Останній місяць сторінки киян у соцмережах просто переповнювалися різноманітними ідеями на втілення яких гроші обіцяють виділити з бюджету Києва. В рамках так званого Бюджету участі кожен киянин міг запропонувати свій громадський проект для розвитку свого району чи міста загалом. В разі підтримки такого проекту киянами, з бюджету дадуть гроші на його реалізацію. На голосування потрапили більше 300 проектів на загальну суму 220 млн. грн.

29 січня голосування за громадські проекти завершилося. Тепер чиновники мають визначити, які з них набрали найбільше голосів і затвердили кінцевий список переможців. Втім, за попередніми даними, вже відомі понад 60 громадських проектів, які викликали найбільшу зацікавленість серед містян.

Depo.Київ обрав десятку найцікавіших проектів, які практично на 100% отримають фінансування.

1) Лабораторія для юних вчених

Почнемо з лідера. Найбільше голосів серед усіх громадських проектів набрала ідея Євгена Короткого про створення політехнічної лабораторії "Lampa". За цю ідею проголосувало майже дві тисячі киян.

Проект має на меті створення високотехнологічної лабораторії в Київському Політехнічному інституті ім. Сікорського, відкритої для всіх, хто хоче вивчати сучасну електроніку, проводити дослідження, розробляти проекти та виготовляти прототипи винаходів. На відкриття такої лабораторії потрібно 740 тис. гривень. За ці гроші також потрібно буде закупити лазерний різак, професійний осцилограф, аналізатор спектру тв генератор сигналів.

2) Набережна вздовж річки Либідь

Семен Поломаний запропонував екологічну реабілітацію ділянки русла Либіді в районі вулиці Борщагівської, неподалік станції метро "Політехнічний інститут". Тут мають створити набережну двожиною майже 900 метрів з місцями відпочинку і спортмайданчиками. Також планується за допомогою спеціальної системи очищувати воду річки. На усе це потрібно майже мільйон гривень.

3) Чисті озера у Пуща-Водиці

За даними автора проекту Олександра Чепурка, озера у Пуща-Водиці не очищували вже понад 30 років. Міській владі пропонують почистити каскад озер і облаштувати їхні береги для відпочинку. Зокрема, тепер мають привести до ладу став Карачун, розташований на 13-ій і 14-ій лініях у Пуща-Водиці. Влітку дуже багато киян їздять туди відпочивати. Вартість проекту - 780 тис. грн.

4) Оболонський сад

Мешканці Оболоні пропонують перетворити коло на перетині проспекту Героїв Сталінграда і вулиці Героїв Дніпра на такий собі сад. Ідея автора проекту Олександра Горбаня полягає в тому, щоб прямісінько у колі висадити дерева і облаштувати місця для відпочинку. На цей проект потрібно майже мільйон гривень.

5) Екопарк "Озеро Качине"

Більше 800 киян проголосували за створення зони відпочинку на так званому озері Качиному. На це потрібно 939 тис. гривень. Тепер міська влада має давати гроші. Але не забуваймо, що ще минулого року забудовник і соратник мера Кличка В'ячеслав Непоп хотів засипати водойму на перетині вулиць Здолбунівська та Тепловозна, збудувавши там чергову висотку. Лише активність місцевих мешканців не дозволила цього зробити.

6) Джерельна вода у Пуща-Водиці

Місцеві мешканці розповідають, що раніше у Пуща-Водиці було близько 40 джерел зі смачною і чистою водою. Тепер їх нараховується лише чотири. Тому за менш ніж 500 тис. гривень пропонується облаштувати хоча б 10 джерел.

7) Острів 1000 відеокамер

Мешканці Русанівки хочуть облаштувати на вулицях відеокамери, щоб усе було під контролем. На думку автора проекту Максима Владимирова, це дасть змогу знизити рівень злочинності на так званому острові, що омивається Русанівським каналом. На реалізацію проекту потрібно 980 тис. гривень.

8) Лікування дубу Шевченка

Для реалізації цього проекту потрібно лише 75 тис. гривень. За ці кошти можна зберерегти та відновити здоровий стан пам'ятки природи місцевого значення 400-літнього дерева "Дуб Шевченка". Знаходиться він у парку "Березовий гай" на вулиці Вишгородській.

9) Сенсорні пішохідні переходи

А цей проект має бути корисним для всього Києва. Автор ідеї Володимир Басовський пропонує обладнати 29 пішохідних переходів сенсорами освітлення. Усе працює так: людина підходить до пішохідного переходу і в цей час спрацьовує датчик, який надсилає сигнал на освітлення над переходом. Таким чином водій буде здалеку бачити, що пішохід починає переходити вулицю. На це потрібно майже 998 тис. грн. Проект підтримало 826 людей.

10) Фітнес-парк "Озеро Лебедине"

Мешканці Харківського масиву скаржаться на нестачу спортивних майданчиків. Крім цього, тут недостатньо і зон відпочинку. Тому автор проекту Олексій Трач пропонує очистити озеро Лебедине, яке перебуває у занедбаному стані. Слід зазначити, що на берегах озера Лебединого забудовник хоче звести цілий житловий комплекс, заради чого навіть зносять радіоринок на вулиці Ревуцького, 40. Майбутня зона відпочинку має розміститися практично поряд з висотками.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Київ

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook