Кличко-руйнівник: ТОП-5 прикладів нищення столиці тут і зараз

Забудовники, як і раніше, продовжують знущатися над Києвом. І усе це відбувається за мовчазної згоди керівництва міста

Кличко-руйнівник: ТОП-5 прикладів нищенн…

Depo.Київ зробив підбірку найскандальніших об'єктів, де планується, або вже відбувається забудова.

Парк "Гірка Крістера"

Парк "Гірка Крістера" завжди приваблював мешканців Мінського масиву та Пріорки, адже тут можна і погуляти з дітьми, і подихати відносно чистим повітрям. Втім, забудовники теж полюбляють такі місця. Як частенько це буває, усе почалося перед Новим роком, коли кияни вже чекали свят. Тоді тітушки на пару з будівельниками вирубали на вулиці Вишгородській, 47-ж, близько 300 дерев.

За деякими даними, забудовник хоче звести тут висотку. Дозвіл на це був виданий ще за часів мера Черновецького, але чому забудовник так довго чекав – невідомо. Втім, діюча влада в особі Кличка не надто протидіє в тому числі й цій можливій забудові на вулиці Вишгородській. Минулого тижня місцеві мешканці перекрили дорогу в районі площі Шевченка на знак протесту. А днями активісти привезли під Київську міськдержадміністрацію дерева, які були спиляні забудовником на "Крістеровій гірці". І тільки після цього у мерії вирішили звернути увагу на скандальну забудову.

Старовинний будинок на Подолі

Подолу не щастить: надто "солодка" тут земля для забудовників. Тож один за одним горять і руйнуються старі будинки, завдяки яким, власне, Поділ і люблять. Ще один старовинний будинок, який вирішили знести забудовники, знаходиться – точніше, доживає останні дні – на вулиці Хорива, 2.

Ще до Нового року тут заметушилися робітники. А вже після новорічних свят виявилося, що старовинний будинок просто розбирають на цеглу.

Навіть у дворі цього будинку було помічено піддони з цеглинами, з яких донедавна складалися стіни. А днями забудовник взагалі ошелешив усіх активістів, змонтувавши такий собі паспорт об'єкту біля будинку №2 по вулиці Хорива. Забудовник визнає, що має намір знести старовинну споруду. Начебто будівля є аварійною, а на її місці мають з'явитися нові будинки по вулиці Хорива, 2. Більше того, їх тут буде аж вісім, адже нові будинки будуть під літерами "А", "Б", "В", "Г", "Д", "Е", "Ж", "З". Начебто забудовник діє ще на підставі якогось інвестиційного договору №16 від листопада 2010 року. Втім, з ким був підписаний цей документ, забудовник не вказує. Дивними є і строки виконання робіт: до повного демонтажу аварійних будівель для проведення археологічних розкопок.

Цікаво, що в імітації паспорту об'єкту не вказано якою висотою будуть нові будинки. Втім, знаючи жагу бізнесменів до наживив, вони як завжди хотітимуть зведення будинку чим повище.

Микільська Слобідка

Вічно скандальний комплекс на Микільській Слобідці. Забудовник встиг тут звести два будинки, але мав на меті побудувати цілий комплекс. Після багаточисельних і тривалих протестів активістів забудовник трохи пригальмував. Але наразі на березі Дніпра продовжують будівництво двох будинків. Столична влада начебто й не проти цього, мовляв, не зносити ж вже зведені будівлі. Втім, ні мер Кличко, ні його підлеглі, мабуть, не дуже розуміють, що так створюється прецедент. Тепер забудовники будуть знати, що спочатку треба відстоювати і лобіювати величезний житловий комплекс. Потім під шумок почати його зведення, а коли буде побудовано один чи два будинки, чиновники не забажають щось знищувати. Тобто, забудовник зрештою все рівно залишиться у виграші, збудувавши хоч один чи два будинки.

Таким хотів бачити забудовник свій житловий комплекс.

Замість Сінного ринку - висотки

Ще одна скандальна забудова розташована на місці колишнього Сінного ринку. Фактично у самому центрі міста забудовник хоче звести висотки проти чого виступають кияни. Минулого року мер Кличко навіть заявив, що вирішить проблему шляхом демонтажу будівельного паркану, мовляв, немає цього паркану – не можна вести будівельні роботи. Втім, забудовник через суд домігся того, щоб комунальні служби ні на крок не наближалися до будмайданчику. Після цього Кличко просто вирішив домовитися із забудовником. Мер навіть підписав з бізнесменами такий собі меморандум, що на місці Сінного ринку не буде висоток вище за 19 поверхів. Кличко подав це киянам, як справжню перемогу у вирішенні конфлікту. Не зупинило мера навіть те, що у центральній частині міста не може бути будівель вище за 27 метрів, про що йому нагадали в Національній спілці архітекторів України. Втім, очільник столиці на це вирішив не зважати.

Центральний гастроном

Схоже, киянам ще доведеться протестувати проти даного будівництва. На початку літа минулого року будівля колишнього Центрального гастроному фактично вигоріла вщент. Дана будівля зведена ще у другій половині ХІХ століття і є історичною пам'яткою. Але фактично останні десять років за цим будинком ніхто не доглядав, а тому все йшло до того, що він буде знищений. Знаючи, як в Києві часто палають історичні будівлі, масштабна пожежа була лише справою часу. Ще у жовтні 2007 року ділянку для реставрації та пристосування до торговельно-офісного комплексу на розі Хрещатику і Богдана Хмельницького, де знаходився Центральний гастроном, отримала приватна фірма, яку опосередковано пов'язують з колишнім депутатом Київради Володимиром Дейнегою. У мережі навіть є проект реконструкції будівлі на розі Бондана Хмельницького та Хрещатика. Згідно цього проекту, новий ТРЦ може бути навіть вищий за ЦУМ.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme