Загроза вторгнення Росії: Влада Києва підготувалася до повної евакуації населення
У разі початку бойових дій у Києві залишаться лише працівники критичної інфраструктури та ЗСУ
У Києві приготувалися до евакуації всіх мешканців у разі вторгнення Росії.
Про це заявив директор Департаменту муніципальної безпеки КМДА Роман Ткачук, повідомляє Depo.Київ з посиланням на "Громадське радіо".
"Якщо бойові дії проходитимуть у нашому місті, то після евакуації у Києві залишаться тільки працівники критичної інфраструктури та військові формування ЗСУ. У нас достатньо муніципальної техніки для того, щоб вивезти населення з міста. Якщо частина людей не захоче їхати, — це їхнє рішення", — сказав він.
За словами Ткачука, евакуація є добровільною, і якщо хтось не захоче виїжджати з міста зможе залишитися вдома.
"У нас є мобілізаційний план. За ним окремі підприємства зупиняються, решта працює посилено. Йдеться про водо- та енергопостачання, забезпечення продуктами", – сказав чиновник.
Також він зазначив, що кожен район столиці має свій план евакуації, згідно з яким визначать місце збирання громадян у разі потреби.
Крім того, Ткачук наголосив, що в разі бойових дій метрополітен працюватиме лише 6 годин: три години вранці, і три — ввечері. В решту часу станції метро використовуватимуть як укриття. Місто не буде повністю паралізоване, оскільки для забезпечення роботи об'єктів критичної інфраструктури працюватиме і наземний транспорт, і підземний.
Нагадаємо, що на тлі нарощування Кремлем військ біля кордонів України і загрози вторгнення російських військ, у Києві створено фонд захисних споруд цивільної оборони і їх регулярно перевіряють. За потреби керівники організацій та власники згаданих вище споруд забезпечать вільний доступ для укриття.
Місто розробило карту об’єктів укриття населення у разі виникнення надзвичайних ситуацій техногенного, природного та воєнного характеру. На мапі можна перевірити найближчі споруди до вашого дому чи роботи.
Як відомо, у столиці налічується:
- 514 бомбосховищ;
- 3687 цокольних та підвальних приміщень;
- 409 підземних паркінгів;
- 272 підземні переходи;
- 47 підземних приміщень метрополітену.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Київ