Вимкнути зайве, відремонтувати вікна: Як без зайвих зусиль зекономити на комуналці
Економне споживання електроенергії, води, газу та тепла зможе не тільки зменшити витрати киян, але й допомогти екології
- Київ
-
14 лютого 2021 15:00

Рахунки за комунальні послуги ростуть у геометричній прогресії, а з ними і борги. Заборгованість за ЖКП у Києві на сьогодні становить близько 4 млрд грн, тож не дивно, що жителі столиці намагаються знайти способи платити менше.
Для того, щоб зменшити суми у квитанціях, не потрібно докладати багато зусиль. Depo.Київ зібрав лайфхаки, які допоможуть зменшити рахунки за комірне та зберегти сімейний бюджет.
Перш за все, слід пам'ятати, що на суми у рахунках впливають постачальники послуг. Члени ОСББ мають перевагу над тими киянами, які не створили об'єднання, адже можуть самостійно обирати постачальників, виходячи зі співвідношення ціни та якості.
Оформлення субсидії також допоможе економити на комірному. Проте варто зазначити, що для збереження субсидії важливо вчасно сплачувати обов'язкову частину рахунків за комунальні послуги.
Велику роль також може зіграти сервіс, за допомогою якого кияни сплачують за послуги. Так, низка банків та онлайн-сервісів не бере комісію за користування і допомагає заощадити.
Зменшуємо рахунки за споживання електроенергії
До економного споживання електроенергії треба підходити комплексно. Спершу необхідно перевірити проводку. Це не тільки збереже прилади, а й зробить життя безпечнішим.
Старі лампи слід замінити на енергозберігаючі. А ось нові побутові прилади обирати не тільки за дизайном та основними функціями, а й за класом енергоефективності. Прилади класу А або А++, які використовуються згідно з інструкцією, також можуть заощадити кошти.
Також не варто забувати про перевірений роками "бабусин" метод зменшення об'єму використання електроенергії. Вимкнені прилади, які не потребують постійного підключення до мережі, та вимкнене світло у порожніх кімнатах також зменшать фінальні цифри на лічильнику.
Економимо на воді
Для того, щоб заощадити на водопостачанні, не обов'язково відмовлятися від правил гігієни. Спочатку треба провести ревізію та перевірити, чи не протікає кран або зливний бачок. Адже вчасний ремонт сантехніки – гарантія того, що гроші не будуть витікати крізь пальці у прямому та переносному сенсі.
Аби прийняти душ, потрібно в середньому 60 літрів води, а на прийом ванни витрачається 150-200 літрів. Якщо зменшити час релаксу у ванні та надати перевагу душу, можна непогано заощадити.
Як правило, з відкритого крану за 10 хвилин витікає 150 літрів води. Тож звичка вимикати воду під час чищення зубів або миття посуду допоможе не тільки зекономити, а й вберегти екологію.
Зменшуємо витрати на теплопостачання
Перш за все, аби заощадити на теплопостачанні треба встановити лічильники. Так власники квартири будуть сплачувати лише за використаний обсяг тепла. Гарним помічником в цій справі також стане регулятор та тепловідбивний екран на батареях. Таким чином можна буде самостійно встановлювати комфортну температуру в оселі.
Крім того, пластикові вікна в квартирах та під'їздах зберігають тепло та, як наслідок, зменшують потребу використання батарей на всю потужність. Енергоефективність квартири або будинку ще можна збільшити за рахунок утеплення фасадів. Тут у нагоді стануть державні програми кредитування приватних домогосподарств. З їхньою допомогою можна повернути певний відсоток грошей, витрачених на енергозберігаючі матеріали та обладнання.
Платимо за газ менше
Аби менше платити за газ, можна змінити його постачальника на більш вигідного. Заяву про зміну постачальника можна подати онлайн, або у відділеннях банків.
Але й правило "витрачай менше - плати менше" тут також працює. Наприклад, чай, зроблений на воді з електричного чайнику, коштуватиме менше, ніж з тої, що закипіла на газовій плиті.
Всі новини Києва читайте на Depo.Київ
Всі новини на одному каналі в Google News
- 19:20 ДБР оголосила підозру голові "Центру протидії корупції" Шабуніну
- 21:33Працюють верхолази, слідчі та кінологи: У столиці продовжують ліквідовувати наслідки нічного ворожого удару (ВІДЕО) Відео
- 21:1111 посадовців КМДА отримали підозру за збитки завдані міському бюджету, що сягнули майже 200 млн грн
- 19:23ЗМІ: Київська прокурорка обслуговує активи, підконтрольні родинам експрокурора Пшонки та загиблого Портнова
- 11:11Під час нічної атаки на Київ пошкоджено офіс "5 каналу": Мовлення тимчасово припинено Відео
- 08:44 Внаслідок масованого удару по Києву загинуло двоє людей, ще 16 - постраждали ФОТО
- 08:01Київ вночі атакували дронами та ракетами, постраждали понад 10 людей
- 22:45У парках, скверах і в центрі Києва встановлюють рамки-розпилювачі води
- 21:10Це плювок під патріотичним соусом в обличчя тих, хто працює, - екснардеп про звинувачення Безуглої на адресу ППО
- 19:05Провідні ІТ-компанії об’єдналися для створення AI-екосистеми в Україні: Що вирішили на першій стратегічній сесії ФОТО
- 18:20Палатний: Україні потрібний уряд національної згуртованості, який працюватиме на результат
- 13:51 СБУ затримала у Києві китайських шпигунів: Розвідували секретні дані про розробку "Нептунів" ФОТО
- 13:25Європейська бізнес асоціація закликала Міністерство розвитку не вводити коефіцієнти до залізничних тарифів у напрямку портів: "Укрзалізниця" отримає збитки
- 10:23Директор департаменту КМВА отримав підозру через переплату майже 5 млн грн за генератори
- 09:51Київщина зазнала масованої комбінованої атаки: Є поранені та руйнування ФОТО
- 21:26 Пакунок школяра: Батьки першокласників отримуватимуть 5 000 грн допомоги через Дію
- 19:37У підземному переході до київського метро незаконно продають вейпи та рідини до них, – ЗМІ ФОТО
- 13:12Повітряне командування "Центр" подякувало владі Києва за системну підтримку і закликало не поширювати брехню про ППО столиці
- 09:14У Києві невідомий впритул розстріляв водія авто. Чоловік загинув