Вимкнути зайве, відремонтувати вікна: Як без зайвих зусиль зекономити на комуналці
Економне споживання електроенергії, води, газу та тепла зможе не тільки зменшити витрати киян, але й допомогти екології
- Київ
-
14 лютого 2021 15:00

Рахунки за комунальні послуги ростуть у геометричній прогресії, а з ними і борги. Заборгованість за ЖКП у Києві на сьогодні становить близько 4 млрд грн, тож не дивно, що жителі столиці намагаються знайти способи платити менше.
Для того, щоб зменшити суми у квитанціях, не потрібно докладати багато зусиль. Depo.Київ зібрав лайфхаки, які допоможуть зменшити рахунки за комірне та зберегти сімейний бюджет.
Перш за все, слід пам'ятати, що на суми у рахунках впливають постачальники послуг. Члени ОСББ мають перевагу над тими киянами, які не створили об'єднання, адже можуть самостійно обирати постачальників, виходячи зі співвідношення ціни та якості.
Оформлення субсидії також допоможе економити на комірному. Проте варто зазначити, що для збереження субсидії важливо вчасно сплачувати обов'язкову частину рахунків за комунальні послуги.
Велику роль також може зіграти сервіс, за допомогою якого кияни сплачують за послуги. Так, низка банків та онлайн-сервісів не бере комісію за користування і допомагає заощадити.
Зменшуємо рахунки за споживання електроенергії
До економного споживання електроенергії треба підходити комплексно. Спершу необхідно перевірити проводку. Це не тільки збереже прилади, а й зробить життя безпечнішим.
Старі лампи слід замінити на енергозберігаючі. А ось нові побутові прилади обирати не тільки за дизайном та основними функціями, а й за класом енергоефективності. Прилади класу А або А++, які використовуються згідно з інструкцією, також можуть заощадити кошти.
Також не варто забувати про перевірений роками "бабусин" метод зменшення об'єму використання електроенергії. Вимкнені прилади, які не потребують постійного підключення до мережі, та вимкнене світло у порожніх кімнатах також зменшать фінальні цифри на лічильнику.
Економимо на воді
Для того, щоб заощадити на водопостачанні, не обов'язково відмовлятися від правил гігієни. Спочатку треба провести ревізію та перевірити, чи не протікає кран або зливний бачок. Адже вчасний ремонт сантехніки – гарантія того, що гроші не будуть витікати крізь пальці у прямому та переносному сенсі.
Аби прийняти душ, потрібно в середньому 60 літрів води, а на прийом ванни витрачається 150-200 літрів. Якщо зменшити час релаксу у ванні та надати перевагу душу, можна непогано заощадити.
Як правило, з відкритого крану за 10 хвилин витікає 150 літрів води. Тож звичка вимикати воду під час чищення зубів або миття посуду допоможе не тільки зекономити, а й вберегти екологію.
Зменшуємо витрати на теплопостачання
Перш за все, аби заощадити на теплопостачанні треба встановити лічильники. Так власники квартири будуть сплачувати лише за використаний обсяг тепла. Гарним помічником в цій справі також стане регулятор та тепловідбивний екран на батареях. Таким чином можна буде самостійно встановлювати комфортну температуру в оселі.
Крім того, пластикові вікна в квартирах та під'їздах зберігають тепло та, як наслідок, зменшують потребу використання батарей на всю потужність. Енергоефективність квартири або будинку ще можна збільшити за рахунок утеплення фасадів. Тут у нагоді стануть державні програми кредитування приватних домогосподарств. З їхньою допомогою можна повернути певний відсоток грошей, витрачених на енергозберігаючі матеріали та обладнання.
Платимо за газ менше
Аби менше платити за газ, можна змінити його постачальника на більш вигідного. Заяву про зміну постачальника можна подати онлайн, або у відділеннях банків.
Але й правило "витрачай менше - плати менше" тут також працює. Наприклад, чай, зроблений на воді з електричного чайнику, коштуватиме менше, ніж з тої, що закипіла на газовій плиті.
Всі новини Києва читайте на Depo.Київ
Всі новини на одному каналі в Google News
- 12:08Трьох рашистів засуджено до 12 років тюрми за знущання з цивільного під час окупації Київщини
- 10:38"УЗ" пустить додатковий потяг між Києвом і Ужгородом (ГРАФІК)
- 19:40Кличко вручив митцям премію "Київ" за розвиток української культури та популяризацію її у світі ФОТО
- 17:56Ще 11 українських дітей повернули з окупації, — ОПУ
- 09:58В Укргідрометцентрі розповіли, якою буде погода в Україні у червні
- 23:29У цьогорічний епідсезон в Україні перехворіло понад 4,5 мільйона людей, майже 200 померли
- 21:21Зловживання без повноважень: директорка одного з департаментів КМДА вказала на абсурдність звинувачень проти неї
- 18:16Пошкоджений обстрілами будинок на проспекті Лобановського у Києві відновили і зробили енергостійким, - Кличко ФОТО
- 16:16Хто по тридцяте "золото", хто "на виліт": завершився чемпіонат України з футболу сезону-2024/25
- 10:48Столиця України знову була атакована російськими дронами: Що відомо
- 19:15Атака на Київщину: кількість постраждалих зросла
- 13:46Кількість постраждалих на Київщині збільшилася до 29, четверо загиблих
- 11:55 В Україні через нічну комбіновану атаку рашистів постраждали майже сотня українців
- 08:40Рашисти на Київщині атакували пʼять районів: Є жертви (ВІДЕО) Відео
- 08:25Київ знову вночі атакували російські агресори. Є руйнування й потерпілі
- 18:35У Києві під час нічної атаки рф чоловік намагався скоїти самогубство в укритті
- 16:55У Києві внаслідок атаки росіян зазнав руйнувань ТРЦ "Блокбастер Молл" ФОТО
- 10:43Внаслідок нічної атаки рф на столицю постраждали 15 людей ФОТО
- 09:55 Комбінований удар рф: Оборонці неба збили 6 балістичних ракет і 245 БПЛА