Зелена чума і корм для гіпопотамів: На Київщині водойму захопила тропічна рослина (ФОТО)

На Київщині водойми атакує "зелена чума" тропічних водойм

Надія Собенко
Журналіст розділу Depo.Київ.
Зелена чума і корм для гіпопотамів: На К…
Фото: Facebook Володимира Триліса

У селищі Козин під Києвом у каналі котеджного містечка помітили тропічну рослину – ейхорнія  гіацинтова або водяний гіацинт.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав старший науковий співробітник Інституту гідробіології НАН України Володимир Триліс.

"Чули про водяний гіацинт – зелену чуму тропічних водойм? Тепер зустрічайте в Києві! Кажуть, це відмінний корм для гіпопотамів", – підписав він світлини.

Зарості водяного гіацинта

Рослина прийшла до нас із Південної Америки, точніше, з її тропічної частини. А зараз водяний гіацинт можна зустріти і у Північній Америці, і в Африці.

Водяний гіацинт

Одна з коментаторок зазнчила, що рослину їй рекомендували як природний фільтр для міні-ставка. За словами Триліса, ейхорнія як губка вбирає в себе безліч забруднюючих речовин – біогени, важкі метали тощо.

Квіти ейхорнії

"Але якщо вона відімре і зігниє у водоймі, то все це повернеться назад в цикл (плюс додасться органічне забруднення). Тому для чищення ефекту треба рослини вчасно видаляти зі ставка", – зазначив він.

Зарості водяного гіацинта

У відповідь на це один з користувачів зазначив, що, якщо рослини накопичили у собі консервативні домішки – важкі метали, деякі органічні сполуки, так звану жорстку органіку, – то їхнє видалення з води створить нову проблему утилізації цієї забрудненої фітомаси.

Коментарі користувачів

Довідка: Ейхорнія гіацинтова – багаторічна трав’яниста водяна рослина родини понтедерієвих амазонського басейну. Цей вид рослин має сильну тенденцію до поширення поза межами свого природного середовища. В Євросоюзі водяний гіацинт включений до офіційного переліку чужорідних інвазивних видів.

Ейхорнія спричиняє зниження рівня вільного кисню у воді, прискорює процес евтрофікації, цвітіння води, що погіршує якість води.

Нагадаємо, у березні цього року Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів вилучило з Червоної книги України реліктову рослину – водяний горіх, який став заполонив Київське та Канівське водосховища.

В Україні ця рослина почала розростатися майже 10 років томуі була занесена до Червоної книги як реліктова. Однак водяний горіх вкрив суцільним зеленим килимом величезні площі акваторії. Він знищує кисень у воді, заважає нереститися та витісняє все живе. Унаслідок розповсюдження рослини почала гинути риба, а деякі місця стали непрохідними для суден. 

 

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme