Зелена чума і корм для гіпопотамів: На Київщині водойму захопила тропічна рослина (ФОТО)
На Київщині водойми атакує "зелена чума" тропічних водойм
- Київ
-
17 вересня 2021 12:40

У селищі Козин під Києвом у каналі котеджного містечка помітили тропічну рослину – ейхорнія гіацинтова або водяний гіацинт.
Про це на своїй сторінці у Facebook написав старший науковий співробітник Інституту гідробіології НАН України Володимир Триліс.
"Чули про водяний гіацинт – зелену чуму тропічних водойм? Тепер зустрічайте в Києві! Кажуть, це відмінний корм для гіпопотамів", – підписав він світлини.
Рослина прийшла до нас із Південної Америки, точніше, з її тропічної частини. А зараз водяний гіацинт можна зустріти і у Північній Америці, і в Африці.
Одна з коментаторок зазнчила, що рослину їй рекомендували як природний фільтр для міні-ставка. За словами Триліса, ейхорнія як губка вбирає в себе безліч забруднюючих речовин – біогени, важкі метали тощо.
"Але якщо вона відімре і зігниє у водоймі, то все це повернеться назад в цикл (плюс додасться органічне забруднення). Тому для чищення ефекту треба рослини вчасно видаляти зі ставка", – зазначив він.
У відповідь на це один з користувачів зазначив, що, якщо рослини накопичили у собі консервативні домішки – важкі метали, деякі органічні сполуки, так звану жорстку органіку, – то їхнє видалення з води створить нову проблему утилізації цієї забрудненої фітомаси.
Довідка: Ейхорнія гіацинтова – багаторічна трав’яниста водяна рослина родини понтедерієвих амазонського басейну. Цей вид рослин має сильну тенденцію до поширення поза межами свого природного середовища. В Євросоюзі водяний гіацинт включений до офіційного переліку чужорідних інвазивних видів.
Ейхорнія спричиняє зниження рівня вільного кисню у воді, прискорює процес евтрофікації, цвітіння води, що погіршує якість води.
Нагадаємо, у березні цього року Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів вилучило з Червоної книги України реліктову рослину – водяний горіх, який став заполонив Київське та Канівське водосховища.
В Україні ця рослина почала розростатися майже 10 років томуі була занесена до Червоної книги як реліктова. Однак водяний горіх вкрив суцільним зеленим килимом величезні площі акваторії. Він знищує кисень у воді, заважає нереститися та витісняє все живе. Унаслідок розповсюдження рослини почала гинути риба, а деякі місця стали непрохідними для суден.
Всі новини Києва читайте на Depo.Київ
Всі новини на одному каналі в Google News
- 08:42Після нічної атаки в Києві перекрили проїзд низкою вулиць
- 23:55Вже готуються перші рішення: Зеленський оновив склад РНБО Відео
- 20:46У Києві чоловік поранив ножем відвідувача ТРЦ
- 19:28Американці не дали звільнити Буданова,— британське видання The Spectator
- 20:45Прем'єрка Свириденко підтвердила домовленість зі США про інвестиції в українське виробництво безпілотників
- 18:39Нові компанії та фокус на ШІ: Як пройшли Загальні збори IT Ukraine ФОТО
- 18:27Кличко в інтервʼю Deutsche Welle: Щоб нас поважали – ми маємо бути сильними і на фронті, і в економіці
- 17:50Кличко: Громада Києва передала FPV-дрони для двох механізованих бригад ЗСУ ФОТО
- 17:34Рівень життя члена НКЦПФР Лібанова не відповідає його доходам, — аналітик Щербина
- 16:40 Шмигаль очолив Міністерство оборони ФОТО
- 16:21 Рада проголосувала за перепризначення Сибіги главою МЗС
- 15:50 Нардепи схвалили новий склад Кабміну на чолі зі Свириденко
- 15:18Бронювання квартир у фінальному будинку житлового комплексу "Лісовий квартал" стартувало PROMO
- 18:30 САП відкрила кримінальне провадження проти в.о. віцепрем'єрки Стефанішиної
- 17:50 Рада відправила у відставку уряд Шмигаля
- 16:30Ченнінг Татум у трейлері комедії "Грабіжник за покликанням": правдива історія про злочинця, який переховувався в магазині іграшок ФОТО Відео
- 11:53Посадовці медзакладу на Київщині підозрюються у махінаціях з мільйонними збитками
- 19:10Кличко закликав парламент не позбавляти військових допомоги від столичної громади
- 16:37Київ отримав від Тампере ще пасажирські автобуси, які використовуватимуться для гуманітарних цілей, – Кличко ФОТО