UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Живі і досить вгодовані: Здичавілі домашні корови непогано живуть у зоні відчудження ЧАЕС (ФОТО)

У передвоєнні часи стадо налічувало до 20 голів. Вони навчились виживати без людей, адже предки корів – вихідці з дикої природи

Живі і досить вгодовані: Здичавілі домаш…
Здичавілі корови

Стадо диких корів живуть і пасуться в околицях Чорнобиля – там, де і звикли. Моніторинг науковців та світлини з фотопасток це підтверджують, передає Depo.Київ за інформацією Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника.

Як розповідають науковці, дві родини самоселів тримали свійських корів у Чорнобилі та селі Луб’янка (в останньому було 7 голів). Коли в 2016 році померли їх господарі, стадо почало жити на волі.

Тварини належать до поширеної на Поліссі української чорно-рябої молочної породи. У передвоєнні часи стадо налічувало до 20 голів. Вони навчились виживати без людей, адже предки корів – вихідці з дикої природи. За кілька років стадо настільки здичавіло, що при появі людини чи автомобіля прудко втікало в найближчі хащі.

На території зони відчуження чимало покинутих будівель, які стадо використовує для захисту від вітру та опадів. Кормів на заповідній території вдосталь. Навіть взимку, коли випадає сніг, тварини викопують суху траву копитами.

У корів нема потреби доїтися. Їх цикл лактації нормалізується і прив’язаний до народження телят. З кінця 2018 року за унікальними мешканцями Зони спостерігають фахівці Заповідника. Їх висновок: корови здорові, здатні захищати себе і своїх телят. 

Нагадаємо, навесні у Чорнобильській зоні відчуження горіло 7,6 тис. га радіаційно-забруднених лісів.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme