Знищити Київ висотками: Омельченко приєднався до "коаліції" Кличка із забудовниками

Чергове засідання Київради показало, що міська влада, прикриваючись киянами, може протягнути рішення про зведення мільйона квадратних метрів житла

Знищити Київ висотками: Омельченко приєд…

Засідання Київради, що відбулося 26 червня, здавалося б, не віщувало ніяких скандалів. Спочатку депутати ледь не пачками голосували за створення скверів по усьому Києву. Але згодом питання до розгляду почали набувати все більш скандальніших відтінків.

Усе почалося з проекту рішення зі створення парку на Микільській Слобідці неподалік двох скандальних висоток, які все ж звела компанія забудовника Максима Микитася. Депутати з промерської фракції почали агітувати за те, щоб звести тут першу чергу парку. Але усі чотири фракції Київради, окрім "Солідарності", стояли на тому, щоб зачекати якийсь час поки для парку буде готова уся земля на березі Десенки. Справа в тому, що частина тутешньої землі перебуває у власності "Ощадбанку". Проте, за даними представників Київради, банкіри готові продати землю міській владі. Тому більша частина депутатів вважає, що краще дочекатися, доки ця земля буде викуплена містом, а вже потім голосувати за створення великого парку.

Але, незважаючи на те, що проти створення парку в урізанному стані і зараз виступали одразу чотири фракції, а "за" - лише промерська фракція, це питання було таки поставлене на голосування. Цілком очікувано, що цей проект рішення набрав замало голосів для ухвалення. А далі процес пішов у найкращих традиціях Черновецького, коли скандальні питання виносили на розгляд з голосу.

Секретар Київради Володимир Прокопів запропонував знову повернутися до скандального детального плану територій на Троєщині, який депутати "завалили" на минулому засіданні. Депутати не дали потрібної кількості голосів. Далі "пропхати" відповідне рішення намагався мер Кличко, який буквально за кілька хвилин до цього з'явився у президії.

Він почав тиснути на жалість, мовляв, в даному ДПТ передбачено допомогти людям, які постраждали від афери Войцеховського: на вулиці Закревського є так званий житловий комплекс "Перлина Троєщини", а тому, на думку міського голови, потрібно кров з носа, але допомогти "ошуканим інвесторам". І після цього депутати погодилися по-новому розглянути питання про забудову на Закревського. Але одразу розставили акценти. Мовляв, уся Київрада тільки "за", щоб допомогти постраждалим від афери з "Перлиною Троєщини", але навіщо для вирішення цієї проблеми розробляти ціле ДПТ на кілька сотень гектарів? Мовляв, щоб вирішити проблему інвесторів житлового комплексу, достатньо і півтора гектари землі.

До дискусії навіть залучили головного архітектора столиці Олександра Свистунова. Той з радістю розповів, які бонуси отримають мешканці Троєщини, якщо в цьому мікрорайоні зведуть чергові висотки. Але на запитання, скільки ж саме нового житла має бути згідно ДПТ, Свистунов чомусь заявив, що такою інформацією не володіє. На що деякі депутати влучно підмітили, що в таких ситуаціях головному архітектору краще мовчати, аніж говорити, адже він не може не знати, скільки той чи інший ДПТ має додати житла.

Після цього на трибуну викликали розробника проекту детального плану по вулиці Закревського. І виявилося, що за офіційними даними, тут хочуть звести майже 900 тис. кв. метрів житла. Проектувальник запевнив, що це додасть Троєщині лише 20 тис. населення. Хоча депутати одразу дали ремарку, що на таку площу житла може заселитися і 40 тисяч.

Далі дискусія розгорталася у напрямку, що спочатку потрібно збудувати інфраструктуру, а вже потім давати право на зведення житла, якого на Троєщині і так вдосталь. Та мер і його фракція були непохитні: усі, хто не підтримує ДПТ на майже мільйон квадратних метрів житла, не хочуть допомогти ошуканим інвесторам "Перлини Троєщини". Зрештою, проект рішення все ж прийняли за основу, а далі почали вносити правки. Однією з них було те, щоб ДПТ затвердити, але дозвіл дати лише на зведення дитячих садків, шкіл і лікарень, а житлову забудову заборонити. Проте тут головний архітектор одразу заперечив, мовляв, якщо це зробити, то ДПТ потрібно розробляти з самого початку, а це знову кілька місяців чекати. Тобто фактично знову виступив на боці забудовника, а не міста.

Екс-мер Омельченко дещо підіграв чинному очільнику міста: він заявив, що його фракція підтримає будівництво на Троєщині, але за умови, що мер Кличко потім дасть наказ про будівництво інфраструктури - доріг та Подільсько-Воскресенського мосту. На це кілька депутатів додали репліку, що в Києві останніми роками дуже швидко зводять висотки, а от із соціальною інфраструктурою усе гальмується, що призводить до колапсу. А перенаселений мікрорайон не має достатньої кількості садків, шкіл та лікарень.

Та усе це було марним, і детальний план територій на вулиці Закревського був прийнятий. Причому, проект рішення силами "кличківців" та "Єдності" Омельченка набрав мінімально потрібну кількість голосів - 61. Це викликало справжню ейфорію у президії, де сиділо керівництво міста. Зрозуміло, що тепер досить швидко на вулиці Закревського закиплять роботи, адже влада так хоче "допомогти" ошуканим "інвесторам" Войцеховського. Поруч з тим, важко уявити, який колапс чекає на мешканців Троєщини, якщо вже зараз Північний міст зранку та ввечері просто "стоїть" через перенасичення автівок, а Подільсько-Воскресенський мостовий перехід хоча і будується, проте здебільшого на перспективу, адже досі не вирішені питання із землею під ним. Про метро на Троєщину, яке могли б розвантажити автомобільні магістралі, краще навіть не згадувати.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme