Зорян і Шкіряк: Чим запам'ятався політик, який "замовив Гіві"

Тепер вже екс-радник встиг побути депутатом Київради, громадським активістом, виконуючим обов’язки голови Державної служби з надзвичайних ситуацій та навіть кандидатом у Президенти

Олекса Шкатов
Заступник головного редактора по роботі з регіонами - керівник регіональних редакцій
Зорян і Шкіряк: Чим запам'ятався політик…
Зорян Шкіряк подав у віддставку

Радник міністра внутрішніх справ Зорян Шкіряк виконав колись дану обіцянку і подав заяву про звільнення після уходу свого патрона з посади. Останнім часом він не особливо світився в інформпросторі, проте п'ять років тому його ім'я регулярно потрапляли до новинних стрічок.

Депутат, активіст, кандидат

Майбутній політик народився в Ужгороді в 1970 році, але вже у 1973-му опинився у Києві, з яким і було пов'язано його подальше життя. Політичну кар'єру він розпочинав з Віктором Ющенко: у 2002-2006 був депутатом Шевченківської райради в Києві, керував фракцією "Наша Україна" та був заступником голови постійної комісії з питань молодіжної політики та гуманітарних питань. В інформаційному просторі він закріпився у часи Помаранчевої революції, після неї увійшов до об'єднаної партії Народний Союз "Наша Україна", був членом ради її Київської міської організації, депутатом Київської міськради. В цей період, а саме в 2007 році, він засвітився у скандалі, штовхнувши людину з обмеженими фізичними можливостями за зауваження через голосну музику, що гриміла з депутатського "Лексуса". Щоправда, сам Шкіряк переконував, що це на нього напали, мовляв, це політичні переслідування за його опозиційність тодішньому меру столиці Леоніду Черновецькому.

В 2009-му Шкіряк пішов від Ющенка і заявив про створення власного Громадського об'єднання "Новий Київ". Був активним учасником Євромайдану, після нього балотувався в Президенти України в 2014 році, але передумав, причому запізніло – про зняття своєї кандидатури він заявив 10 травня, хоча останнім терміном було 2 травня. Після цього він засів під крилом у Арсена Авакова, пішовши з посади його радника одразу після звільнення самого очільника МВС.

Провальний Непал і пожежонебезпечні навчання

В 2014-му Шкіряк стає виконувачем обов'язків голови Державної служби з надзвичайних ситуацій. На цій посаді він пробув недовго: вже в 2015-року він покинув посаду, ставши просто радником міністра внутрішніх справ. Причиною ж стала провальна евакуація українських туристів після руйнівного землетрусу у Непалі. Шкіряк вилетів туди із солідним журналістським пулом. 

Зорян Шкіряк

Проте спочатку виявилось, що Непал, куди головний рятувальник зібрався летіти після посадки в Делі, не приймає. Потім з'ясувалось, що приймає, проте український військовий Іл-76 не літає – зламався. Потрібну деталь треба везти з Києва. Привезли, але не ту. Згодом начебто виникла пропозиція з шасі. Словом, під кінець епопеї самі журналісти зі свити були раді, аби їх евакуювали якимсь чартером, як звичайних туристів. 

Шкіряк займається йогою в позі трупа

Зорян Шкіряк в йогівській позі трупа в аеропорту Непала

Але найбільшої родзинки додало те, що у екзотичну подорож очільник ДСНС взяв свою тодішню дівчину, інструктора з йоги Катерину Храмову – під виглядом фахівця з психологічної допомоги. Це стало приводом для окремої навали жартів та "фотожаб", то ж не дивно, що очільника Держслужби довелось швидко міняти.

А в 2016-му колишній головний рятувальник знову оскандалився – кинувши недопалок у суху траву на пожежних навчаннях

Спортсмен і "жабка"

Йога зробила Шкіряка героєм народних жартів ще раз. Політик – колись досить повний – періодично хвалився фотографіями з тренажерного залу, і захоплення йогою не могло на цьому не відбитися. От одна з таких світлин його і прославила.

Зорян Шкіряк жабка йог

Читайте також: Лежачий рятувальник Шкіряк підірвав Інтернет (ФОТОЖАБИ)

Ліквідатор російського Гіві

Бути прославленим російськими ЗМІ як ліквідатор російського бойовика Михайла Толстих, відомого як "Гіві" – вже привід пишатися собою, проте щодо Шкіряка путінські пропагандисти це зробили, можна сказати, з особливою винахідливістю. "Зараз називають два прізвища: це Зорян і Шкіряк, представники українського істеблішменту, що вони могли бути замовниками цього злочину. А зараз тривають суперечки про те, хто ж міг бути виконавцем", – сказав журналіст "Росія 24" про вбивство Гіві. І в українських соцмережах настало свято.

Зорян Шкіряк

Напад "вольєра Саакашвілі"

Восени 2017 року під будівлею Вищого спеціалізованого суду Києва сталася сутичка: Шкіряк приїхав туди на засідання щодо затриманого прикордонника Сергія Колмогорова, якого перед тим суд нижчої інстанції засудив до 13 років в'язниці за за умисне вбивство та перевищення службових повноважень. Подія, нагадаємо, сталась 9 вересня 2014-го: неподалік берегу Азовського моря прикордонники помітили автомобіль, який мигкотів фарами, подаючи якісь сигнали, а потім поїхав в бік блок-посту. При спробі перевірки документів водій пішов на прорив. Військові відкрили стрілянину на ураження. Загинула пасажирка авто.

Зорян Шкіряк

Шкіряк виступав на захист Колмогорова. І коли він приїхав на засідання, на нього накинулись активісти, сталась невелика штовханина. Інформпростором стали поширюватись новини про напад. Сам Шкіряк заявив, що він не постраждав, од правоохоронних органів через інцидент не звертатиметься, а нападники – ті ж самі, що мітингують під Радою, де на той час відбувались акції прихильників Саакашвілі. "Це звичайна провокація "бригади" Саакашвілі, і власне мешканців вольєру на вулиці Грушевського. Я ставлюся до цього абсолютно спокійно", – заявив тоді Шкіряк.

Останнім часом політик пішов в тінь і ні в яких скандалах не світився. В мережі можна знайти телепрограми, де він виступає в якості цілком щасливого сім'янина і батька. Але чи пішли Зорян і Шкіряк на відпочинок, чи знову голосно заявлять про себе, покаже час.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme