55 років Київському метро: Історія у фотографіях
6 листопада виповнюється 55 років з дня початку роботи столичного метрополітену
- Киев
-
6 ноября 2015 08:00

У 1960 році Київ став третім містом у СРСР в якому з'явилася підземка. Раніше, у 1935 році, відкрилося метро у Москві, а у 1955 році – у Ленінграді.
Але мало хто знає, що метрополітен у Києві міг відкритися ще у ХІХ столітті, коли у 1884 році прийшли ідеї з'єднати під землею пристань біля Дніпра із залізничним вокзалом. Втім, цей проект відхилили міські чиновники.
У 1930-х роках у Києві вирішують будувати щось схоже на метро, але, по суті, не зовсім для цивільних потреб. Цей проект був надсекретним і згідно з ним під Дніпром мали з'явитися два тунелі для залізничного транспорту. Перший – у районі сучасної Оболоні біля урочища Наталка з виходом на Вигурівщину, а другий – біля Жукового острова з виходом на сучасні Осокорки. На півдні Києва навіть вдалося прокласти кілька сотень тунелю. Наразі в районі Жукового острова можна подивитися на частину цього тунелю, що входить у Дніпро.
А от на Оболоні будівництво не вдалося – наразі там залишився лише фрагмент тунелю, який височіє над землею. Початок Другої світової війни повністю звернув будівництво тунелів під Дніпром і його більше ніхто не відновлював.
Після війни почалися розвідувальні роботи для початку будівництва справжнього метрополітену у Києві. Вже на початку 1950-х років був з'єднаний перший, пілотний тунель, між нинішніми станціями "Дніпро" і "Арсенальна".
6 листопада 1960 року Київський метрополітен прийняв перших пасажирів. Спочатку для киян працювало лише п'ять станцій: "Дніпро", "Арсенальна", "Хрещатик", "Університет" і "Вокзальна".
Ось так спочатку виглядала станція "Дніпро". Внизу, під естакадою, було влаштоване поворотне кільце за допомогою якого на лінію піднімали нові вагони, або забирали поламані на ремонт. Вагон ставав у кільце, потім воно поверталося точнісінько під естакаду і піднімало вагон на рейки.
А так виглядала станція "Хрещатик" у 1960-х роках. Тоді у метро було малолюдно, не те, що зараз.
У 1965 році відкривається міст Метро і "червона" гілка метрополітену продовжується до станції "Гідропарк", "Лівобережна" і "Дарниця". На той час окрім перших п`яти станцій у Києві працювали ще "Політехнічний інститут" і "Шулявська", які відкрили у 1963 році.
А так велося будівництво мосту Метро.
у 1971 році у Києві вже працює 14 станцій метро і чиновники починають будувати другу гілку підземки - Куренівсько-Червоноармійську. Перші три станції цієї лінії - нинішні "Майдан Незалежності", "Поштова площа"і "Контрактова площа" - відкриваються у 1976 році.
Ось так будувалася станція "Майдан Незалежності" (на той час - "Площа Калініна").
За чотири роки на "синій" гілці метро відкривається ще чотири станції - "Тараса Шевченка", "Петрівка", "проспект Корнійчука"(нині "Оболонь") і "Мінська".
Ось так будувалось метро на Оболонь в районі сучасної однойменної станції
До 1984 року на "синій" гілці метро вже 12 станцій і кінцеві з них "Героїв Дніпра" і "Либідська" (на той час "Дзержинська").
Паралельно з цим добудовується і "червона" гілка метро: у 1979 році відкриваються станції "Чернігівська" і "Лісова".
У 1987 році відкрита станція "Театральна", яка тоді називалася "Ленінською".
Наприкінці 1980-х років розпочинається будівництво Сирецько-Печерської лінії. Перші три станції - "Золоті Ворота", "Палац спорту" і "Кловська" (тоді "Мечникова") - відкриваються у 1989 році.
За наступні 11 років на "зеленій" гілці метро відкриються ще 9 станцій з кінцевими - "Харківська" і "Дорогожичі".
Будівництво станції "Осокорки", початок 1990-х років
У подальшому відбувалося лише продовження існуючих ліній метро. Так, у період з 2004 до 2008 року відкрилося ще чотири станції на "зеленій" гілці. Після цього Сирецько-Печерській лініїх будівництво більше не велося. Наразі ця лінія нараховує 16 діючих станцій. Є ще станція "Львівська брама" на якй навіть є перон, але станцію ніяк не можуть вікрити через земельні питання на поверхні станції.
Ось так виглядає станція-привид "Львівська брама"
На "червоній" гілці працює 18 станцій. Останні дві - "Житомирська" і "Академмістечко" - були відкриті ще 12 років тому.
З кінця 1980-х років ніхто не займався Куренівсько-Червоноармійською лінією. І тільки у 2010 році було відкрито три станції - "Деміївську", "Голосіївську" і "Васильківську". У 2012-2013 роках було відкрито ще дві станції - "Іподром" і "Теремки". Тепер на "синій" гілці нараховується 18 станцій.
Загалом у Київському метрополітені працює 54 станції. Тобто, за 55 років існування столичної підземки, у середньому, щороку відкривалася одна станція. Наразі будівництво метро у Києві повністю заморожене. Для порівняння, навіть у скрутні 90-ті Київ не припиняв розвивати метрополітен...
Все новости Киева читайте на Depo.Киев
Все новости на одном канале в Google News
- 16:26Незаконная "прослушка" адвокатов: против детективов НАБУ возбуждено уголовное производство по трем статьям, – СМИ
- 13:29Кличко встретился в Киеве с руководителем МИД Германии Бербок: "Немцы обещают помогать в дальнейшем"
- 10:55"УЗ" запускает дополнительный поезд в Трускавец (ГРАФИК)
- 19:58"Чего хочет женщина": аншлаг на сольном концерте СолоХи ФОТО
- 15:03Для работников коммунальных предприятий и КГГА проводятся обязательные учения военному делу и гражданской защите, — Кличко
- 14:26НАБУ устроило "прослушку" в офисе адвокатов в Киеве, что является беспрецедентным нарушением адвокатской тайны, — СМИ
- 10:01Над Киевом и пригородом ночью фиксировали полсотни дронов
- 09:02В Киеве и области ограничат проезд из-за визита иностранных делегаций
- 17:37Кличко посетил бойцов Киевского территориального управления Нацгвардии и вручил награды от столицы ФОТО
- 16:57HR в условиях войны: Технологии, которые объединяют команды
- 14:38Киевляне передали партию FPV-дронов 47 бригаде "Магура", — Кличко
- 13:05Департамент соцполитики КГГА опроверг информацию об убытках в 60 млн грн: "Уголовное производство сфабриковано"
- 19:21Суд отказался брать под стражу замдиректора департамента КГГА, подтвердив необоснованность обвинений, — юристы
- 16:35Исследование: Уровень недоверия общества к НАБУ, САП и ВАКС приближается к показателям пророссийских политиков
- 16:15Из-за войны внесут изменения в Генплан Киева с привлечением международных экспертов и общественности, — Кличко ФОТО
- 17:05В Киеве чиновника подозревают в хищении 400 тыс грн при закупке ламп для школьных укрытий
- 15:49Топ-4 ошибки при закупке бумаги А4 оптом и как их избежать Актуально
- 11:19В Укргидрометцентре рассказали, какой будет погода в Украине в апреле
- 20:05Адвокат Комарницкий обвинил Михаила Ткача в сокрытии общественно значимой информации