Легендарна "Київська перепічка": історія Хрещатика в сосисці

У кожного міста в світі є своя кулінарна візитівка. У Києві – це, без сумніву, легендарна "Київська перепічка"

Легендарна "Київська перепічка": історія…

Про це повідомляє Depo.Київ.

Рівно 35 років тому назад, в лютому 1981 року, в Києві по вулиці Леніна, 3А (наразі це вулиця Богдана Хмельницького) через невелике віконце ларька почали продавати гарячу сосиску в тісті. І саме з цих часів, за два кроки від Хрещатика, шикуються черги туристів та киян, щоб скуштувати перепічку.

Так, кияни навіть жартують, що біля "Київської перепічки" найдовша і швидка чергу в світі.

"Дуже смачно и швидко, не зважаючи на вічну чергу. А столи сервірують просто неба.. Легендарне місце!", - каже киянка Вікторія.

З нею згоден і 50-річний Михайло: "Київська перепічка пережила рекіт, помаранчеву революцію, втечу Януковича, футбольних фанів и ще багато чого переживе.. Мабуть в них угода з дияволом. Зате так смачно".

Цікаво, але легендарна перепічка являє собою звичайну сосиску в дріжджовому тісті, що обсмажена у фритюрі, і нагадує їжу в студентських їдальнях радянських часів. Навіть замість серветок швидкі продавщиці в фартухах дають нарізані листочки з невибіленої паперу. Тому й досі залишається згадкою в чому ж успіх цієї не дуже корисною для організму їжі.

Самі ж працівники "Київської перепічки" кажуть, що є особливий рецепт, але головне в цій справі – майстерність та любов до Києва.

"У перепічки є свої секрети, фішки, як зараз кажуть. Найголовніша з них - руки майстра. Напевно, тому і наша точка користується таким попитом. Тому до нас і черги.. Найбільші - під час масових заходів та в обідній час", - каже продавщиця Марія.

Кияни, у свою чергу, завжди радять туристам спробувати цей класичний, але смачний радянський пиріжок.

"Для туристів обов'язково до відвідування, а кияни і так знають. Роки йдуть, сосиска не змінюється))", - пишуть у соцмережах городяни.

Те, що "Київська перепічка" - перший київський фастфуд, став культовим місцем у столиці – це очевидно. За 35 років в неї змінилася лише ціна – з 22 копійок виросла до 10 гривень.

Злі язики подейкують, що у 80-х роках перепічка з’явилася, як спосіб позбутися прострочених сосисок, які не встигли продати у Центральному гастрономі (в цьому ж будинку). Але кожний, хто жив у СРСР у ті роки, знає, що це нахабна брехня, бо прострочена сосиска у той час — це нонсенс.

Крім того, як розповіли Depo.Київ корінні кияни, на початку 1980-х років біля метро Хрещатик була ще й бульйонна, де городяни могли недорого й смачно поїсти.

"Я тоді з майбутньою дружиною зустрічався.. І ми часто купували перепічку і з'їдали її з бульйоном прямо у вуличних павільйонах. Це було, як зараз кажуть, модно.. А ще й поживно і дуже недорого. Те, що потрібно було закоханим студентам", - каже Григорій.

А ще "Київська перепічка" входить в список найбільш культових місць для відвідування в Києві, на ряду з Андріївським спуском, і навіть займає в рейтингу TripАdvisor 43 місце, випередивши багато столичних кафе та ресторанів, не кажучи вже про фаст-фуди.

Зазначимо, що вивіски "Київська перепічка" можна зустріти ще в декількох районах Києва: біля метро Мінська, Петрівка або на Куренівському ринку. Але ніякого відношення до кіоску на розі Богдана Хмельницького і Хрещатика інші "Перепічкі" не мають. Бо популярна "Київська перепічка" неподалік метро "Театральна" належить лише одному приватному підприємцю.

І наостанок нагадаємо всім сосисочним гурманам, що кіоск з перепічками працює кожного дня з 9 ранку до 21 вечора. І в меню, крім сосиски в тісті, є томатний сок, кава, солодкі газовані напої та чай.

Все новости Киева читайте на Depo.Киев

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme