Навіщо Ахметов тролить Кличка гарячими батареями
Монополіст столиці "Київенерго" зацікавлений в тому, аби гріти батареї киян хоч влітку
- Киев
-
15 апреля 2015 15:00

Depo.ua розібрався у тому, навіщо киян "смажили" гарячими батареями навіть у теплу погоду.
Великодня "сауна"
Нарешті кияни можуть зітхнути з полегшенням - батареї в квартирах більше не будуть гріти впусту. 15 квітня повністю завершився опалювальний сезон в столиці. Хоча, розпорядження про це було підписано тимчасово виконуючим обов`язки голови КМДА Ігорем Ніконовим ще 8 квітня.
Чиновники казали, що спочатку відключать тепло у адміністративних будівлях, а потім візьмуться за житлові будинки. Кияни ж, тим часом, відкривали вікна і балкони, аби не отримати тепловий удар, адже на той самий Великдень надворі було справжнє "пекло" - більше 20 градусів тепла.
У "Київенерго", яке належить структурам мільярдера Ріната Ахметова, одразу знайшли відмазку, що така "сауна" для киян пов`язана з технологічним процесом. Мовляв, не можна одразу прикрити кран і відключити опалення - система теплопостачання зламається.
Ну і головний орієнтир по припиненню подачі тепла в квартири - якщо протягом трьох діб середня температура повітря сягає більше 8 градусів.
За словами директора "Інституту міста" Олександра Сергієнка, з точки зору формальностей усе було зроблено правильно і чиновники разом з монополістом чекали, аби середньодобова температура була на потрібному рівні.
Отак чиновники і бізнесмени з "Київенерго" піклуються про мешканців столиці, а вони ще незадоволені чимось.
Втім, експерт розповідає про справжні мотиви такої "турботи" за киян.
"Система надання житлово-комунальних послуг побудована так, що монополісту вигідно продавати теплоносій, а не економити його", - зазначив Олександр Сергієнко.
Кияни - заручники монополіста
Більш детально про цю схему розповідає колишній міністр ЖКГ Олексій Кучеренко.
За його словами, є одна особливість роботи "Київенерго", яке одночасно виробляє і електроенергію, і тепло.
"Першу складову компанія за дуже високою ціною продає на ринку, тому вона зацікавлена якомога більше виробляти електроенергії. Все це супроводжується паралельним виробництвом тепла, яке потрібно комусь продати. Тому і продають киянам", - резюмує Кучеренко.
Він також додає, що міська влада повинна не сюсюкатися з "Київенерго", а вести розмову яка б задовольняла інтереси мешканців столиці, а не навпаки.
На ділі ж виходить, що міська влада "танцює" у парі з монополістом, адже чиновники теж цілий тиждень розповідали, що не можна одразу вимкнути опалення у будинках.
Самі кияни просто стають заручниками ситуації. Вони не можуть самотужки вимкнути опалення в квартирі, тому вимушені платити за непотрібне тепло в батареях.
І це під час того, коли в Уряді постійно кажуть про якусь економію газу. Та й мер Києва Кличко минулої осені запевняв, що місто буде дуже раціонально використовувати блакитне паливо.
Киян навіть встигли покатувати холодом, коли надворі вже був дубар, а батареї навіть не думали нагріватися. Тоді деякі містяни просто спали вдягнені, а маленькі кияни у дитячих садках - з пластиковими пляшками, які були наповнені теплою водою. Так влада зігрівала малечу, аби зекономити газу на цивілізованому опаленні приміщень.
Ще одне ноу-хау з економії енергоресурсів - подовження канікул у школах. Так було після новорічних свят, коли учні шкіл мали цілих три тижні байдикування замість звичних двох тижнів. У мерії навіть підрахували, що лишня неділя простою шкіл дозволила зекономити 5 млн. гривень.
І от, коли вже був самий час економити тепло і газ, про мешканців столиці раптом "потурбувалися" і чиновники Кличка, і бізнесмени з "Київенерго", увімкнувши на повну батареї під час весняної спеки. Якась бутафорна економія газу виходить.
Все новости Киева читайте на Depo.Киев
Все новости на одном канале в Google News
- 19:28Американцы не дали уволить Буданова,— британское издание The Spectator
- 18:39Новые компании и фокус на ИИ: как прошли Общие сборы IT Ukraine ФОТО
- 18:27Кличко в интервью Deutsche Welle: Чтобы нас уважали – мы должны быть сильными и на фронте, и в экономике
- 17:50Кличко: Громада Киева передала FPV-дроны для двух механизированных бригад ВСУ ФОТО
- 17:34Уровень жизни члена НКЦБФР Либанова не соответствует его доходам, — аналитик Щербина
- 15:18Бронирование квартир в финальном доме жилого комплекса "Лесной квартал" стартовало PROMO
- 16:30Ченнинг Татум в трейлере комедии "Грабитель по призванию": правдивая история о скрывавшемся в магазине игрушек преступнике ФОТО Видео
- 19:10Кличко призвал парламент не лишать военных помощи от столичной громады
- 16:37Киев получил от Тампере еще пассажирские автобусы, которые будут использованы для гуманитарных целей – Кличко ФОТО
- 16:01 Шмыгаль подал в отставку с поста премьера (ДОКУМЕНТ)
- 15:22Завтра начнется реставрация Дома Евмения Зеленского (Усадьбы Зеленских), – КГГА
- 22:17"Тоталитаризмом пахнет всё сильнее", – Кличко о действиях власти
- 20:36Экзамены в разгаре: Как украинские ветераны поступают в Киевский национальный университет строительства и архитектуры ФОТО
- 19:23СМИ: Киевский прокурор обслуживает активы, подконтрольные семьям экс-прокурора Пшонки и погибшего Портнова
- 08:01Киев ночью атаковали дронами и ракетами, пострадали более 10 человек
- 21:10Это плевок под патриотическим соусом в лицо тех, кто работает", - экс-нардеп об обвинениях Безуглой в адрес ПВО
- 19:05Ведущие IТ-компании объединились для создания AI-экосистемы в Украине: что решили на первой стратегической сессии ФОТО
- 18:20Палатный: Украине нужно правительство национальной сплоченности, которое будет работать на результат
- 13:25Европейская бизнес ассоциация призвала Министерство развития не вводить коэффициенты к железнодорожным тарифам в направлении портов: "Укрзализныця" получит убытки